Wydawnictwo Biały Wiatr – ciekawe książki z duchowości

Od zawsze uwielbiam książki. Stanowią dla mnie zawsze szczególny, ulubiony punkt spędzania wolnego czasu. To też nieodłączne towarzyszki mojego urlopu. Tak też było w tym roku, gdzie mój odpoczynek letni urlopowy uatrakcyjniały dwie wspaniałe pozycje z Wydawnictwa Biały Wiatr.

https://bialywiatr.com/

Na początek kilka słów o Wudawnictwie:

W 2019 roku mija 10 lat odkąd Wydawnictwo Biały Wiatr zainaugurowało swoją działalność. Coś, co miało być krótkotrwałym projektem, stało się sposobem na życie, głębokim celem i większą misją.

Do tej pory zostało opublikowanych ponad 70 książek. Pozycji, które mają budzić świadomość, przypominać o prawdziwych ludzkich wartościach i wskazywać drogę w burzliwych czasach, w których przyszło nam żyć. Informacje zwrotne od Czytelników potwierdzają, że intuicja dotycząca wybieranych tytułów wciąż nas nie myli i prowadzi w dobrym kierunku. Że książki, które publikujemy rzeczywiście zmieniają ludzkie życia, dostarczają pozytywnych doświadczeń, że poprzez nasze publikacje jesteśmy mile widziani w Waszych domach. To powód do wielkiej radości, dumy i spełnienia.

 

Z niezwykle ciekawej oferty Wydawnictwa sięgnęłam po 2 pozycje książkowe, które szczególnie wydały mi się bliskie w budowaniu rozwoju własnej świadomości. Zapraszam do przeczytania ich recenzji!

Jak odpuszczać

…i być wolnym!

Autorzy: Peter Russell,

https://bialywiatr.com/produkt/jak-odpuszczac/

Każdy, kto choć raz zanurzył palec w którejkolwiek z duchowych tradycji świata, wie, że odpuszczanie i pozwalanie sobie na bycie jest kluczowe. Ale jak? W tym świeżym, szczerym i przystępnym przewodniku Peter Russell pozwala czytelnikom dostrzec, że rzeczy, na których się zawieszamy, zazwyczaj nie są konkretne, jako namacalne problemy w teraźniejszości, ale są myślami, odczuciami, interpretacjami, przekonaniami lub oczekiwaniami. Te „nie-rzeczy” istnieją tylko w naszych umysłach. Możemy pozbawić je mocy i pozwolić odejść poprzez dokonanie prostej zmiany – odpuszczenia. Russell sprowadza to „odpuszczanie” do niedocenianych metod uznawania, rozpoznawania, a nawet zaprzyjaźniania się z tym, przed czym mamy tendencję uciekać. Takie praktyki generują spokój umysłu, świeżą perspektywę oraz mądrość w działaniu. W tak niespokojnych czasach jak nasze, to prawdziwa siła, dostępna dla nas wszystkich.

Peter Russell uzyskał stopnie naukowe z fizyki teoretycznej, psychologii oraz informatyki na Uniwersytecie Cambridge w Anglii, gdzie przez pewien czas studiował u Stephena Hawkinga. Studiował też medytację i filozofię Wschodu w Indiach, a później prowadził badania nad neurofizjologią odmiennych stanów świadomości. Ukuł termin globalny mózg w swoim bestsellerze z lat 80. o tej samej nazwie (100 000 sprzedanych egzemplarzy), w którym przewidział internet i jego wpływ na ludzkość. Aktualnie mieszka w północnej Kalifornii.

Moja recenzja:

Techniką odpuszczania zainteresowałam się po raz pierwszy po przeczytaniu książki dr Hawkinsa “Technika Uwalniania”. Uważam, że w dzisiejszym świecie, kiedy niejako narzuca się nam, że musimy zdobywać coraz więcej, być kimś lepszym, mądrzejszym, bogatszym, umiejętność uwolnienia się z tego uchwytu umysłu, który pragnie tylko mieć jest tym, co pozwala zaznać spokój i żyć szczęśliwie.

Po książkę Petera Russela sięgnęłam ponieważ chciałam nauczyć się odpuszczać wytwory ego, które mówią, że bez tego człowiek będzie nieszczęśliwy, czy znajdzie się w niebezpieczeństwie. Czytając ją zrozumiałam, że nie jestem moimi myślami, czy emocjami. Obie te rzeczy są niezwykle ulotne, dlatego nie należy ich traktować zbyt poważnie w danej chwili. To daje niesamowitą ulgę szczególnie w momentach wielkiego smutku, bo wtedy można uzmysłowić sobie, że jutro nasz stan umysłu, czy odczuć będzie zupełnie odmienny.

To idealna książka dla perfekcjonistów lub zwyczajnie osób, które pragną kontrolować wszystko w swoim życiu. Tu można się nauczyć mądrze zarządzać sobą a nie próbować ciągle walczyć z zastaną rzeczywistością w otaczającym nas świecie. Umysł przestaje się męczyć, natarczywe myśli nie wracają, przestajemy rozpamiętywać przeszłość i trzymać w sobie żal. Także w momencie, gdy odpuszczamy strach, lęk, a zaczynamy ufać sobie, przestajemy martwić się o przyszłość. Tylko wtedy jesteśmy w stanie żyć chwilą obecną, cieszyć się tym co mamy. Bo szczęśliwe życie nie zależy wcale od uwarunkowań zewnętrznych, ale od naszego podejścia do tych uwarunkowań. Mając w sobie wewnętrzny spokój, znając swój system wartości, a przede wszystkim znając swoją duszę jesteśmy w stanie doświadczać życia w sposób cudowny.

Książka pisana jest w niezwykle przyjazny, prosty sposób, niezwykle wciąga. Aczkolwiek polecam czytać ją powoli i delektować się każdym słowem, które ma w sobie moc!

Rewolucja Miłości

… zaczyna się od Ciebie

Autorzy: Matt Kahn,

https://bialywiatr.com/produkt/rewolucja-milosci/

Nieczęsto pojawia się książka z tak głębokim przesłaniem, a jednocześnie bez filozoficznego zadęcia czy górnolotnego języka. Oto przełomowe nauki o miłości – najpotężniejszym katalizatorze zmian i uzdrowienia.

Książka odpowiada na pytania:
– Na czym polega osobista rewolucja miłości
– Jak nauczyć się kochać to, co się pojawia
– Jak dzięki miłości przeprogramować swoją podświadomość
– Na czym polega błędne i prawdziwe rozumienie empatii
– Jak podejmować decyzje z przestrzeni miłości
– Jak dochodzi do nadmiernej stymulacji układu nerwowego
– Jak wkroczyć na ścieżkę radykalnej szczerości i co ona zakłada
– Czym są „stany zapalne” osobowości i jak je rozbrajać
– Jak wyciszać nadaktywny umysł
– Na czym polega gra w „obróć to w żart”
– Dlaczego tak ważna jest sztuka prawienia komplementów samemu sobie
– Na czym polega uzdrawiająca praktyka harmonizacji częstotliwości
– Jak zwolnić tempo życia i zakorzenić się ciele
– Dlaczego ból i choroba są pomocnymi katalizatorami przemiany
– W jaki sposób uwalniać zatory energetyczne z pamięci komórkowej
– Jakie są pułapki duchowego ego

W  świecie niekończących się pytań to Miłość jest jedyną odpowiedzią. Miłość rozumiana nie jako romantyczna ekscytacja w czasie zakochania, kojarzona zasadniczo ze związkami uczuciowymi, ale jako COŚ, z czego w istocie jesteśmy zbudowani i co stanowi  naszą prawdziwą naturę. Do czego zawsze i wszędzie możemy sięgnąć, żeby zapewnić sobie wsparcie.

Owszem nie nauczono nas jak to robić, dlatego tak cenna jest wiedza jak przywołać Miłość i jak w namacalny sposób poczuć jej działanie.  Przekaz Autora jest prosty i może odmienić życie wielu ludzi.

Moja recenzja:

Miłość to wartość, której poszukuje chyba każdy z nas w dzisiejszym świecie. Niestety uwarunkowujemy jej pojawienie się od osób z zewnątrz, od zaistnienia pewnych zdarzeń. Często uważamy, że dopiero dokonując w sobie jakiejś zmiany jesteśmy w stanie zaakceptować siebie i nauczyć się kochać. Tym samym dajemy opór pojawiającym się doznaniom, nie pozwalamy odczuwać naszych emocji. W ten sposób nasz umysł żyje w uchwycie ciągłego napięcia, walki, a ciało nie mogąc się rozluźnić zaczyna chorować.

Silnym przesłaniem książki jest nauczyć się po prostu kochać to co się pojawia. Aby pozbyć się tego wewnętrznego chaosu, który trawi duszę człowieka należy praktykować na co dzień kochanie siebie. Wtedy też uwalniamy osądy ze swojej podświadomości i przestajemy postrzegać miłość, jako coś co płynie z zewnątrz.

Autor w swojej książce przedstawia szereg praktyk i afirmacji, które mają pomóc uzdrowić duszę, odkryć miłość w samym sobie. W ten sposób nie trzymamy się kurczowo rzeczy, czy ludzi myśląc, że ich utrata przyczyni się do naszego wielkiego smutku, a nawet nieszczęścia. Stajemy się wolni i bardziej odporni na to co przyniesie los, akceptując życie, a nie walcząc z nim.

Zwolnienie tempa życia, komplementowanie siebie, odpuszczanie porównywania się z innymi to kolejne ważne aspekty poruszane w książce. Ważnym przesłaniem jest to, aby nauczyć się rozpoznawać nadreaktywność własnego ego, któremu “zawsze będzie mało”, co będzie prowadzić do poczucia bezgranicznego cierpienia. Bo nie da się zapełnić studni bez dnia!

Książka uczy, jak nie być ofiarą, jak rozpoznać w sobie niesamowitą moc. Jest moim zdaniem niezbędną pozycją w rozwoju duchowym współczesnego człowieka.

 

Polecam!