Miody prosto z Kaszub

Miód jest ceniony od wielu lat ze względu na swoje właściwości zdrowotne i smakowe. Można powiedzieć, że coraz częściej w dzisiejszych czasach doceniamy ten słodki produkt spożywczy wytwarzany przez pszczoły. Lubimy wracać do natury, starych receptur, tak aby w sposób tradycyjny zadbać o nasze zdrowie i samopoczucie. Jednak warto aby sięgać po miody pochodzące ze sprawdzonych pasiek, gdzie zachowane są procesy pozyskiwania miodu w sposób nie zabierających cennych jego właściwości.

Zapraszam dziś w podróż na Kaszuby, gdzie wytwarzane są Miody Smaki Tucholi.

Smaki Tucholi - Zdrowe Naturalne Tradycyjne

 

Na początek krótki przegląd asortymentu sklepu

https://smakitucholi.sklep.pl/pl/i/O-firmie/8

 

Hurtownia – Smaki Tucholi

Zdrowych i Naturalnych produktów spożywczych, pochodzących z Borów Tucholskich.

Małych Regionalnych Producentów – bez: E konserwantów, polepszaczy smaku, sztucznych barwników, antyutleniaczy, zmiękczaczy, itp.
Oferujemy szeroką gamę naturalnych produktów jak: konfitury, musy, dżemy, nektary, syropy, konfitury, grzyby, itp.

Owoców leśnych:

żurawiny błotnej, borówki brusznicy, aronii, czarnej jagody, maliny, czarnej porzeczki, wiśni, koncentrat grzybowy,

Zdrowotne Syropy z:

pędów sosny, mniszka lekarskiego, kwiatu bzu czarnego, owocu bzu czarnego,

Miody Kaszubskie:

gryczany, mniszkowy, pierzga w miodzie, akacjowy, lipowy, nawłociowy, spadziowy, wrzosowy, rzepakowy, ziołowy, leśny, pierzga pszczela, propolis-kit pszczeli, pyłek kwiatowy,

Grzyby suszone i marynowane:

borowik, gąska, koźlarz, podgrzybek, maślak, opieńka, kurki,

Inne:

Mus z Dzikiej Róży, Pigwa w syropie,
Producenci posiadają liczne nagrody zdobyte na Targach naturalnej i ekologicznej żywności.

Miód Faceliowy 375g

https://smakitucholi.sklep.pl/pl/p/Miod-Faceliowy-375g/115

100% Naturalny, 100% Produkt polski,
Ule stoją w Zaborski Park Krajobrazowy i Park Narodowy Bory Tucholskie na Kaszubach.
Właściwości lecznicze:

Miód faceliowy – skutecznie obniża nadciśnienie tętnicze. Świetnie wzmacnia odporność i zapobiega stanom zapalnym górnych dróg oddechowych, ponieważ cechują go wysokie właściwości bakteriobójcze. Bardzo pomocny przy leczeniu astmy oskrzelowej. Skutecznością dorównuje miodowi lipowemu, a nawet go przewyższa.

Wspomaga także leczenie chorób układu pokarmowego: wrzodów żołądka i dwunastnicy, nieżytu żołądka, problemów z woreczkiem żółciowym oraz trzustką.

Miód faceliowy jest miodem nektarowym, czyli kwiatowym. Ma bardzo delikatny i lekko kwaskowaty smak. Oznacza się jasnożółtą lub zielonkawą barwą. Po skrystalizowaniu zyskuje jeszcze jaśniejszy odcień przechodzący w biel.

Miód Nawłociowy 375g

https://smakitucholi.sklep.pl/pl/p/Miod-Nawlociowy-375g/107

100% Naturalny, 100% Produkt polski,
Ule stoją w Zaborski Park Krajobrazowy i Park Narodowy Bory Tucholskie na Kaszubach.
Nasz polski odpowiednik miodu Manuka.

Miód Nawłociowy zawiera flawonoidy – głównie rutynę i kwercetynę, które poprawiają ukrwienie żył kończyn dolnych i nerek. W jego skład wchodzą także olejki eteryczne, garbniki, kwasy organiczne i substancje śluzowe. Zawiera on też substancje bakteriobójcze, witaminy i sporą ilość mikroelementów.

Właściwości miodu nawłociowego doskonale sprawdzają się w leczeniu dróg moczowych i skąpomoczu. Łagodzi również objawy kamicy nerkowej. W jego składzie znajduje się wiele substancji odżywczych, które poprawiają ukrwienie narządów wewnętrznych oraz kończyn dolnych.

Obecna w nim rutyna uszczelnia naczynia krwionośne, natomiast kwercetyna ma właściwości przeciwzakrzepowe i przeciwzapalne. Z tego powodu miód niezwykle korzystnie wpływa na ciśnienie tętnicze krwi i często je obniża. Polecany jest także w celu wzmocnienia mięśnia sercowego, ponieważ zawiera dużo łatwo przyswajalnych

cukrów prostych. Podobnie jak miód wrzosowy, jest również wykorzystywany w leczeniu przerostu prostaty. Systematycznie przyjmowany miód nawłociowy wspomaga leczenie stawów. Stany zapalne łagodzą także seskwiterpeny, garbniki i substancje śluzowe. Miód wykazuje również właściwości moczopędne ze względu na obecność flawonoidów i saponin. Składniki te działają także przeciwbakteryjnie.

Miód nawłociowy jest polecany w przypadku nadmiernej fermentacji jelitowej oraz niewielkich krwawieniach układu pokarmowego. Wykazuje on właściwości przeciwkrwotoczne i zapobiega nadmiernej łamliwości naczyń włosowatych. Nawłoć jest rośliną zalecaną jako środek odtruwający, miód więc wspomaga usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii. Odznacza się on wysoką aktywnością antybiotyczną, różniącą się niewiele w zależności od czasu pozyskania i terenu. Warto wzmacniać się nim w okresie jesienno-zimowym, kiedy jesteśmy najbardziej narażeni na przeziębienia i inne infekcje.

Dzięki właściwościom antyseptycznym, żółciopędnym i wzmacniającym organizm, stosowany jest także w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych i dróg żółciowych.  Miód nawłociowy powinny również spożywać osoby narażone na dużą ilość stresu i wyczerpanie fizyczne organizmu. Regularne stosowanie miodu pozytywnie wpływa na wygląd i kondycję skóry.

100% Naturalny, 100% Produkt polski,
Ule stoją w Zaborski Park Krajobrazowy i Park Narodowy Bory Tucholskie na Kaszubach.
Składniki:

Nektary z kwiatów:   koniczyna biała, chaber, bławatek, melisa lekarska, dziurawiec, rdest, żywokost lekarski, szałwia, wyka, nostrzyk, ogórecznik lekarski oraz inne.

Właściwości lecznicze:

wyczerpanie fizyczne i psychiczne,

grypa i przeziębienia,

dodaje energii i wzmacnia cały organizm,

wpływa na serce i naczynia krwionośne,

wątrobę i woreczek żółciowy.

Moja opinia:

Jestem bardzo wymagająca jeśli chodzi o miody z uwagi na moje wieloletnie doświadczenia z tym słodkim przysmakiem. Miody Kaszubskie zaliczam do wysokiej jakości produktów o doskonałych właściwościach zdrowotnych. Stanowiły nie tylko wspaniałe dopełnienie smakowe np. dodane do ulubionego muesli, kakao, czy na świeże pieczywo, ale zauważyłam dobre skutki pro-zdrowotne. Miód faceliowy i nawłociowy co prawda to mój debiut w tej kategorii produktów, natomiast urzekły mnie swoim niezwykłym smakiem. Szczególnie miód faceliowy posiada wyśmienity oryginalny posmak kwaskowy. Uwielbiałam dodawać go także do lekkiego posłodzenia kawy, uważam, że w tej roli jest niezastąpiony, bo nie zmienia smaku kawy, a jest znacznie zdrowszy niż popularny cukier czy słodziki.

Miód nawłociowy z kolei jest bardziej słodki, bardzo dobrze sprawdza się, jako dodatek do płatków śniadaniowych czy na zdrowe pełnoziarniste pieczywo. Smak jednocześnie jest bardzo delikatny, przyjemny. Producent mówi o jego dobrym wpływie na skórę, kilka razy dodałam odrobinkę na wysuszoną skórę i faktycznie cera była gładka, miękka i zregenerowana.

Miód ziołowy to absolutnie mój faworyt. Nektary z kwiatów:  koniczyna biała, chaber, bławatek, melisa lekarska, dziurawiec, rdest, żywokost lekarski, szałwia, wyka, nostrzyk, ogórecznik lekarski oraz inne…sam skład brzmi już zachęcająco. Ten miód uwielbiam za właśnie ziołowy smak, piękny zapach. Kiedy czuję wyczerpanie fizyczne, czy psychiczne wystarczy łyżeczka miodu aby dodać sobie energii. Jest znacznie lepszą opcją, niż kawa.

Odkąd sięgnęłam po te miody czuję się lepiej, mniej odczuwam zmęczenie. Miody także opakowane są pięknie w estetyczne słoiczki, co uprzyjemnia ich używanie. Polecam sięgać po dobre miody, ze sprawdzonych pasiek, polecam Miody Kaszubskie!