VIKING – czapki na lato!

W naszym kraju w przeciwieństwie np. do wielu krajów azjatyckich nie ma zwyczaju ochrony głowy przed słońcem u osób dorosłych. Raczej nosimy okulary przeciwsłoneczne, a wszelakie nakrycia głowy są zwyczajnie niemodne. Niestety, okulary chronią tylko oczy przed slońcem i to częściowo. Noszenie dobrej czapki z daszkiem może świetnie chronić wzrok, skórę i włosy przed niszczącym działaniem promieniowania UVA. Od dawna rozglądałam się za typowo kobiecą czapką z daszkiem. Tutaj rynek jest dość ubogi, jednak udało mi się trafić na piękną czapkę dla kobiet Viking – Bali.

Czapka z daszkiem COOLMAX UV VIKING Bali roz. 58

 

https://sportmix.pl/viking/czapka-viking-bali-801-17-2029-77930/?search_query=bali&results=1

 

Letnia damska czapka podszyta siateczką

Poszukując przewiewnej damskiej czapki podszytej siateczką, warto zwrócić uwagę na model Viking Bali. Pastelowe kolory, damskie zdobienie oraz możliwość indywidualnego dopasowania, dzięki wszytej gumce, sprawiają, że letnia czapka Viking cieszy się popularnością wśród pań. Niewątpliwym atutem czapki jest podszyta sieteczka coolmax, która świetnie reaguje na zmiany termiczne. Absorbując pot utrzymuje głowę w komforcie w mocno słoneczne dni. Pastelowe kolory i delikatne kwiatowe zdobienie nadrukiem są bardzo twarzowe i spotykają się z uznaniem w szerokim gronie kobiet.

Materiał:

  • zewnętrzny: Cottony Nylon / Mesh Bemberg
  • wewnętrzny: Coolmax Mesh

Technologie: 

  • Supplex – trwałe, przewiewne włókna chroniące przed szkodliwym promieniowaniem UV
  • Coolmax – włókna o wysokiej oddychalności, odporne na promieniowanie UV

Główne zalety:

  • system indywidualnego dopasowania
  • delikatne kobiece zdobienie

Dostępne kolory:

  • 48 (różowy)
  • 83 (beżowy)
  • 15 (niebieski)
  • 72 (zielony)

Dostępne rozmiary: 56, 58

 

Moja opinia:

Czapka urzekła mnie przede wszystkim swoją lekkością. Jest praktycznie niewyczuwalna na głowie, co jest dużym komfortem zwłaszcza w upalne dni. Ponadto, nie ma mowy o poceniu się głowy, wręcz przeciwnie idąc na dłuższy spacer, gdy słońce mocno parzy, czuję, jak czapka zapobiega przegrzaniu głowy. Z tyły posiada wszytą gumkę, a więc nie będzie zsuwać się z głowy przy mocniejszych porywach wiatru. Daszek jest odpowiednio szeroki, na tyle, że nie tylko chroni oczy, ale także boki twarzy przed parzącym słońcem. Ale przede wszystkim zachwyca mnie design czapki. Cudowny kobiecy różowy kolor połączony z niebieskimi kwiatami tworzy efekt niesamowicie urokliwy, dziewczęcy. Czapeczka dzięki temu, że nie ma typowo sportowego charakteru, fajnie pasuje również do każdej letniej sukienki. Takiego rozwiązania szukałam od dawna, gdzie komfort, ochronę twarzy, połączę ze stylowym wyglądem.

 

Polecam czapki Viking!