Maski MITOMO W płachcie – mój japoński rytuał

Uwielbiam maseczki, a szczególnie te w płachcie, które pozwalają mi na wygodę zastosowania i pozwalają użyć nawet, gdy mam na swoją pielęgnację poranną niewiele czasu. Maski w płachcie niestety często mnie zawiodły, szczególnie gdy tkanina jest nasączona bardzo delikatnie serum odżywczym. Ostatnio odkryłam maseczki w płachcie MITOMO, które całkowicie zmieniły moje spojrzenie na tego rodzaju produkty. Na początek kilka słów o maseczkach:

Są to  specjalne arkusze Tencelu nasączone kilkoma intensywnymi, aktywnymi ekstraktami, które tworzą niesamowicie skomponowane serum. Na arkuszu znajdują się specjalne otwory na oczy, nos i usta, dzięki czemu możesz łatwo założyć maskę na twarz.

Serum w masce to nie tylko odrobina wody, ale jest to rodzaj magicznej surowicy pełnej aktywnych ekstraktów.

Co to jest Tencel ??

Higiena w naturalny sposób

W zakresie higieny i rozwoju bakterii włókno TENCEL® o fundamentalnie naturalnych własnościach oferuje w pełni nowe perspektywy, które umożliwiają naszej skórze oddychanie i zdrowszy wygląd. TENCEL® nie daje bakteriom żadnych szans na rozwój. W sposób naturalny zapobiega rozwojowi bakterii. Odpowiada za to perfekcyjne rozmieszczenie wilgoci we włóknach. Z chwilą powstania wilgoci zostaje ona odtransportowana bezpośrednio ze skóry do środka włókna.

Zły klimat dla bakterii

W dziedzinie zdolności pochłaniania wody TENCEL® jest bezsprzecznym liderem. Szybkie wchłanianie wilgoci i wysoka absorpcja zapewniają, że nie powstają prawie żadne bakterie. Rozwój bakterii badano w różnych włóknach i TENCEL® z doskonałymi wynikami dystansuje się od pozostałych.

W 100 % biologiczny proces

 

Poniżej prezentuję kilka moich ulubionych wariantów masek MITOMO, które udało mi się przetestować.

Maska z kolagenem i lithospermum officinale

https://mitomo.pl/12-maska-z-kolagenem-i-lithospermum-officinale.html

Kolagen jest białkiem wchodzącym w skład tkanki łącznej. Dzięki niemu komórki skóry stale się odnawiają, a cera staje się bardziej gładka i elastyczna. Kolagen zawiera kolagen hydrolizowany oraz elastynę, które pomagają zachować młody wygląd skóry.

Maseczka z koenzymem Q10 i lithospermum officinale

https://mitomo.pl/14-maska-z-q10-i-lithospermum-officinalle.html

Koenzym Q10 jest naturalnym przeciwutleniaczem, który poprawia elastyczność, ujędrnia i nawilża skórę. Składnik ten stymuluję również odnowę komórkową, opóźnia procesy starzenia się skóry, pozostawiając ją zdrową i pełną blasku.

Maska z EGF

 

https://mitomo.pl/18-maska-z-egf-.html

https://mitomo.pl/18-maska-z-egf-.html

Odkrycie EGF, czyli czynnika wzrostu naskórka, uhonorowano Nagrodą Nobla. EGF wspiera odbudowę uszkodzonych komórek i wytwarzanie nowych, nadaje cerze elastyczność. Maseczka ta zawiera również wyciąg ze śluzu ślimaka, karbamid, kwas hialuronowy, mleczko pszczele i wyciąg z aloesu.

Maska z wyciągiem ze śluzu ślimaka i EGF

https://mitomo.pl/17-maska-z-wyciagiem-ze-sluzu-slimaka-i-egf.html

Ekstrakt ze śluzu ślimaka zawiera naturalne składniki, które intensywnie ujędrniają i regenerują skórę. Natomiast EGF to czynnik wzrostu naskórka, wspomagający regenerację i odnowę komórek.

 

Moja opinia:

To moje najlepsze maski w płachcie, jakie kiedykolwiek stosowałam. I dopiero teraz mogę zrozumieć, dlaczego Japonki tak kochają maski w płachcie. Maski Mitomo są przede wszystkim doskonale nasączone. Nie są suche, a wręcz czuć ich ”wilgoć” przez ok. 30 minut od ich aplikacji. Z drugiej strony nie są toi produkty mokre, gdzie płyn będzie ściekał po szyi, czego osobiście nie toleruję. Po drugie, tkanina z jakiej są wykonane jest miekka, delikatna, świetnie układa się na skórze i dobrze przylega. Maski pięknie  nawilżają skórę, po ich zastosowaniu jest wyraźnie miękka, gładka, delikatna. Dużym plusem jest to, że maska jest dobrze wycięta. Otwory na oczy są duże, maska nie odpada, dlatego mogę mając tę maskę wykonywać różne prace domowe. Wszystkie powyższe maski spełniały swoją rolę pielęgnacyjną idealnie, aczkolwiek wersja z koenzymem Q10 jest fenomenalna. Skóra wygląda po niej na jędrną, promienną, drobne zmarszczki są naprawdę zniwelowane. Maski Mitomo dają widoczne rezultaty już po jednym zastosowaniu. Z pewnością sięgnę po kolejne.

Polecam!