Krówki Kaszubskie, czyli czyli niezapomniany smak dzieciństwa

Cukierki krówki to jeden z najbardziej uwielbianych smakołyków w Polsce. Dlaczego tak lubimy krówki?
Ten smak kojarzy nam się z dzieciństwem i tradycją, ciepłem domowego ogniska. Lubimy wiele przysmaków z dawnych lat PRL. Przypominają nam ekscytujące chwile dzieciństwa, kiedy jeździliśmy na wakacje do dziadków na wieś albo dostawaliśmy na święta paczki ze słodyczami. Wtedy cukierki Krówki były dla nas łatwo dostępnymi słodyczami.

Dziś ten trend z powodzeniem wykorzystują  marki tworząc słodycze reklamowe. Bo “Krówka” tworzy przyjazny klimat bezpieczeństwa i zaufania. Ale także cukierki krówki są doskonałym prezentem dla bliskiej osoby. Wręczając krówkę z własnym nadrukiem kontrahentowi, przyjacielowi, komuś w rodzinie przekazujemy, że darzymy osobę ciepłym uczuciem.

W dzisiejszym wpisie chciałabym omówić Krówki Kaszubskie Ich smak do złudzenia przypomina mi smak tych najlepszych mlecznych cukierków z dzieciństwa.

 

https://sklepkaszubski.pl

 

Cukierki krówki kaszubskie w kaszubskiej puszce wzór kaszubski

https://sklepkaszubski.pl/pl/p/Cukierki-krowki-kaszubskie-w-kaszubskiej-puszce-200g/1021

 

423daf6b4522334d8a387c71d4efb9f4.jpg

https://sklepkaszubski.pl/pl/p/Herbata-czarna-z-jagodami-w-puszce-zolta/1692

 

Tradycyjne krówki kaszubskie 3 kg Mleczno Krusza

https://sklepkaszubski.pl/pl/p/Tradycyjne-krowki-kaszubskie-1-kg-Mleczno-Krusza-/1365

Tradycyjne krówki kaszubskie Mleczno Krusza kuferek 300 g

https://sklepkaszubski.pl/pl/p/Tradycyjne-krowki-kaszubskie-Mleczno-Krusza-kuferek-250-g/1276

Przede wszystkim te krówki wytwarzane są ręcznie według tradycyjnej receptury.  W skład krówek wchodzą jedynie najlepszej jakości składniki, i nie zawierają zbędnych „ulepszaczy”.

Tylko krówki zrobione z masła mają prawo do miana tych tradycyjnych, które znamy z dzieciństwa. To ono nadaje ich charakterystyczny maślany posmak i gładką konsystencję.

Kolejną zaletą Krówek Kaszubskich jest to, że produkowane są ręcznie.  Świeże krówki pakowane ręcznie są miękkie i delikatne, a ich kształt nieco nieregularny. Są również bardziej plastyczne.

Zachwyca mnie absolutnie ich smak! To jakby połączenie mleka i masła oraz cukru. I nic więcej! Nie czuję tu wanilii, jakichś ulepszaczy. Po prostu smak jest tak fenomenalnie delikatny, miękki, aksamitny, że faktycznie przypomina mi beztroskie chwile dzieciństwa.

POLECAM!