Jesienne nawilżenie skóry

Jesień to dobry czas na nawilżenie skóry.  Bo nawilżona skóra lepiej będzie sobie radzić z zimowymi niekorzystnymi dla niej warunkami. Po lecie skóra często jest nie tylko przebarwiona, zmęczona ale przede wszystkim wysuszona słońcem. Jesień jest wiec najlepszym momentem, żeby poprawić wygląd skóry. Tej jesieni postawiłam na silnie nawilżający bogaty krem marki AVENE.

 

ByHealth.pl - drogeria internetowa

AVENE HYDRANCE BOGATY KREM NAWILŻAJĄCY 40 ml

AVENE HYDRANCE BOGATY KREM NAWILŻAJĄCY 40 ml

https://byhealth.pl/avene-hydrance-bogaty-krem-nawilzajacy-40-ml?from=listing&campaign-id=15

DZIĘKI ZAWARTOŚCI SKONCENTROWANEGO I OPATENTOWANEGO KOMPLEKSU COHEDERM, HYDRANCE BOGATY KREM NAWILŻAJĄCY:
– natychmiastowo nawilża skórę**
– przywraca właściwy poziom wody w skórze i zapewnia długotrwały efekt kojący dzięki właściwościom łagodzącym wody termalnej Avène.

Jego bogata i aksamitna konsystencja pozostawia na skórze przyjemne uczucie miękkości i gładkości przez cały dzień.
Długotrwałe nawilżenie oraz przywrócenie uczucia świeżości dzień po dniu.


​​​​​Hydrance Bogaty Krem nawilżający jest polecany dla osób ze skórą wrażliwą, suchą i bardzo suchą. 

Moja opinia:

Dermokosmetyki Avene używam już od wielu lat i wiem doskonale, że ta marka jest pionierem jeśli chodzi o spełnienie wymagań skóry bardzo suchej. Dlatego tym razem sięgnęłam po krem  nawilżający ale o bogatej konsystencji aby odpowiedzieć potrzebom mojej skóry. A mamy już pierwsze poranne chłody, przymrozki, wiec skóra potrzebuje oprócz nawilżenia także odżywienia, bogatej regeneracji.

Przede wszystkim muszę dać pierwszego plusa temu kremowi za opakowanie. Tubka jest bardzo poręczna, niewielka, bardzo komfortowa w stosowaniu. To taki produkt, który można wrzucić do torebki i zastosować także w ciągu dnia.

Konsystencja kremu jest dość zwarta, gęsta ale jednocześnie świetnie rozprowadza się na skórze. Bardzo ładnie wchłania w skórę i o ile nie pozostawia takiej tłustawej nieprzyjemnej warstwy to przy dotyku czuć, że skóra jest zabezpieczona warstewką ochronną. Z uwagi na brak filtra przeciwsłonecznego mogę używać kosmetyku tylko na noc, czego żałuję bo moim zdaniem stanowiłby także świetną baze pod makijaż w alternatywie do silikonowych zapychających produktów popularnych w świecie kosmetyki kolorowej.

Bardzo lubię prosty, lekki skład kosmetyku nie wywołujący reakcji alergicznych. Niektóre produkty silnie nawilżające wywołują u mnie zaczerwienienie skóry, miejscowe podrażnienia, tutaj nie zauważyłam takiej konsekwencji. Po zastosowaniu skóra nie jest w jakikolwiek sposób nawet miejscowo zaczerwieniona, wręcz przeciwnie koloryt jest jednolity.

Jest coś fenomenalnego w tym kosmetyku, że od razu kiedy go zastosuję widzę tę gładkość skóry, wygląda na wypoczętą. Stosuję więc regularnie kosmetyk na noc i na następny cały dzień moja cera wygląda ładnie, zdrowo, nie ma suchych skórek pod makijażem.

Na koniec muszę wspomnieć i delikatnym, przyjemnym zapachu kosmetyku. Używałam wiele dermokosmetyków, ale myślę, że produkty Avene mają jedne z najładniejszych, ja je określam jako idące w stronę świeżych, higienicznych kobiecych aromatów.

Ten krem zdecydowanie mogę polecić do jesiennej odnowy skóry i przygotowania jej na zimę!

https://byhealth.pl/