Szalpaka – otul się miękkością alpaki

Nadchodzi najzimniejszy sezon w roku, gdzie z przyjemnością sięgam po moje ukochane czapki, szale, rękawice. W tym roku zainteresowała mnie produkcja ciepłych dodatków z wełny Alpak. Firma SZALPAKA oferuje nam właśnie takie rozwiązania w dziewiarstwie.

 

Na początek kilka słów ze strony producenta:

https://szalpaka.pl/wlokno/

“Włókno alpak jest wyjątkowo cienkie i delikatne, stąd idealnie nadaje się do produkcji odzieży. Pozyskiwane jest raz do roku. Występuje w kilkunastu podstawowych kolorach od jasnej bieli, przez pełną paletę beżów i szarości, aż po czerń. Jest również znacznie cieplejsze od owczej wełny, a brak lanoliny czyni je hipoalergicznym. Zaliczane jest do włókien luksusowych.

Włókno alpak jest trzy razy mocniejsze od wełny owiec i sześć razy cieplejsze. Dlatego nawet najcieńsze wyroby są bardzo lekkie i ciepłe.

Włókno alpak absorbuje wilgoć oraz jest lekkie i przewiewne. Ze względu na swoją delikatność nie powoduje reakcji alergicznych. Nie zawiera też lanoliny”.

Poniżej modele dodatków dostępne w ofercie SZALPAKA.

https://szalpaka.pl/produkt/czapka-damska/

https://szalpaka.pl/wp-content/uploads/2018/09/IMG_1958-600x450.jpg

https://szalpaka.pl/produkt/czapka-dwukolorowa/

https://szalpaka.pl/produkt/czapka-meska/https://szalpaka.pl/wp-content/uploads/2018/10/czapja.jpg

https://szalpaka.pl/produkt/czapka-painted/

https://szalpaka.pl/produkt/komin-damski/

https://szalpaka.pl/produkt/szalik-meski/

 

Czapki i szale SZALPAKA zachwyciły mnie swoją miękkością, delikatnością wełny alpak. O ile tradycyjna wełna często podrażnia, czy może być szorstka albo po prostu ciężka, to produkty SZALPAKA są wyjątkowo lekkie, miękkie. Komin nie gryzie i choć wykonany jest z cienkiego materiału, to daje niebywałe ciepło. Także lekkie czapki z pewnością dają więcej ocieplenia mojej głowie niż najbardziej grube czapy wykonane z akrylu.

Produkty są także bardzo solidnie wykonane, czapki damskie i męskie ładnie układają się na głowie. Także po praniu nie zauważyłam żadnego rozciągnięcia, mechacenia, to produkty z pewnością na długie lata. Producent oferuje nam do wyboru kilka stonowanych odcieni, dlatego każdy dobierze sobie coś idealnego. Mój faworyt to ciepły, otulający beż.

Miłym dodatkiem jest naszywka na produktach, która przedstawia te miłe zwierzątka jakim są alpaki.

Mogę polecić dodatki SZALPAKA każdemu kto ceni sobie nie tylko ładny design czapki czy szala, ale także komfort, ciepło, zdrowie dla skóry głowy i włosów.