Shopdent – dobre akcesoria do pielęgnacji

W dzisiejszym wpisie chciałabym przedstawić moje ulubione akcesoria do pielęgnacji ze sklepu shop dent.pl.

GUM PAROEX Płyn do codziennego stosowania z CHLORHEKSYDYNĄ

https://www.shop-dent.pl/pl/p/Sunstar-GUM-ParoeX-Plyn-do-codziennego-stosowania-z-chlorheksydyna-0%2C06-na-dziasla-500ml/29

GUM Butler ParoeX - Płyn do codziennego stosowania z chlorheksydyną 0,06% 500ml

Za skuteczne działanie płynu odpowiedzialne są tu dwa składniki. Pierwszy z nich to chlorheksydyna w odpowiednio niskim stężeniu (0,06%), tak aby płyn można było stosować do codziennej pielęgnacji dziąseł. Chlorheksydyna wykazuje silne działanie bakteriobójcze, która poprzez uszkadzanie błony komórkowej bakterii, skutecznie je zwalcza. Chlorheksydyna używana jest także jako środek odkażający, przed zabiegami stomatologicznymi oraz chirurgicznymi. To dlatego właśnie jest ona idealną substancją w leczeniu stanów zapalnych, odkażaniu jamy ustnej po zabiegach ekstrakcji zębów czy łagodzeniu podrażnień związanych z noszeniem protez, implantów oraz aparatów ortodontycznych. Wspomagające działanie ma także chlorek  cetylopirydyniowy, który ogranicza odkładanie się płytki nazębnej.

Płyn ten zaleciła mi moja Pani stomatolog do walki z krwawiącymi dziąsłami. Muszę przyznać, że jest lepszy od wielu drogeryjnych płynów. Przede wszystkim delikatny ale jednocześnie świetnie odswieża oddech. Odkąd stosuję mam mniejsze krwawienie dziąseł przy myciu zebów, mniej kamienia odkłada się przy dziasłach. Polecam!

GUM BUTLER ACTIVITAL Płyn do płukania jamy ustnej

https://www.shop-dent.pl/pl/p/GUM-Butler-6060-ActiVital-Plyn-do-plukania-ust-na-dziasla-500-ml/3615

  • Największą zaletą płynu jest połączenie w nim dwóch substancji aktywnych: fluoru oraz izomaltu. Oba działają synergistycznie. Remineralizują szkliwo zębów i zapobiegają próchnicy. Są bardzo skuteczne w działaniu.
  • Nowatorski składnik LAE, zapobiega przyleganiu bakterii do powierzchni zębów, co  w rezultacie pomaga ograniczyć nadmierne gromadzenie się płytki nazębnej. Zęby wtedy są znacznie lepiej chronione przed próchnicą.
  • Ekstrakt z owoc granatu oraz koenzym Q10 wykazują silne działanie antyoksydacyjne, dzięki którym dziąsła i zęby są jeszcze lepiej chronione przed uszkodzeniem.
  • Wyciąg z imbiru i rumianku wzmacnia nasze dziąsła i chroni przed zapaleniem
  • Formuła płynu nie zawiera parabenów ani alkoholu. Płyn nie powoduje przebarwień i nie zaburza równowagi mikroflory w jamie ustnej.
  • Sam płyn ma przyjemny, miętowy smak, który na długo pozostawia uczucie odświeżenia.

Produkty GUM należą do najlepszych, jeśli chodzi o pielęgnację krwiawiących dziąseł. Ten płyn spełnił moje oczekiwania. Ma niezwykle przyjemny smak, zapach, używam go z przyjemnością. Wzmocnił moje dziąsła, są mniej zaczerwienione, mniej bolesne.

ELGYDIUM INTERACTIVE SOFT SZCZOTECZKA DO ZEBÓW

https://www.shop-dent.pl/pl/p/Elgydium-InterActive-Soft-szczoteczka-do-zebow-z-wypoziomowanym-wlosiem-miekka/3435

Szczoteczka do zębów Elgydium Inter-Active Soft to przede wszystkim wysoka skuteczność mycia zębów. Posiada włosie o dwóch długościach: krótsze, polerujące i dokładnie czyszczące całe powierzchnię zębów oraz dłuższe, docierające bez przeszkód w przestrzenie międzyzębowe i delikatnie masujące dziąsła. Włókna obu długości posiadają zaokrąglone końce, dzięki czemu nie podrażniają dziąseł i nie kaleczą ich. Wyprofilowana rączka z zagłębieniem na kciuk zapewnia solidny chwyt i dobrą kontrolę nad szczoteczką. Warto również wspomnieć o tym, że szczoteczka Elgydium Inter-Active Soft posiada wyjątkowy, nowoczesny wygląd i występuje w różnych wersjach kolorystycznych. Do szczoteczki dołączona jest osłonka na główkę, zapewniająca higieniczne przechowywanie.

Szczoteczka radzi sobie u mnie najlepiej z pastami wybielającymi, bo ładnie doczyszcza przestrzenie międzyzębowe. Troszkę za duża główka w stosunku do mycia zebów w dalszej cześci tylnej.

FEELO ANTCARIES SOFT MIĘKKA SZCZOTECZKAFeelo Anticaries Soft miekka szczoteczka do zębów gęste włosie

 

 

https://www.shop-dent.pl/pl/p/Feelo-Anticaries-Soft-miekka-szczoteczka-do-zebow-z-wloknami-wskaznikowymi/3757

Szczoteczka posiada aż 3400 miękkich włókien. To naprawdę dużo. Ponadto pojedyncze włókno jest niezwykle cienkie i ma średnicę zaledwie 0,15 mm. Gęsto ułożone jedno przy drugim włókna tworzą równo ściętą powierzchnię czyszczącą. Dzięki tym cechom szczoteczka bardzo dokładnie oczyszcza powierzchnię zębów i łatwo dociera do trudniej dostępnych miejsc. Jest przy tym delikatna dla dziąseł. Dlatego bez obaw mogą z niej korzystać osoby z wrażliwymi dziąsłami.

 

 

 

Te szczoteczki są cudowne! Moje ulubione, bo absolutnie nie podrażniają delikatnych dziąseł, ale dobrze czyszczą zęby z resztek pokarmu. Odpowiednio małe docierają wszędzie.

 

SEYSSO CARBON ANTYBAKTERYJNA SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW

https://www.shop-dent.pl/pl/p/SEYSSO-Carbon-Antibacterial-Antybakteryjna-szczoteczka-do-zebow-wegiel-aktywny-we-wlosiu-szczoteczki/2486https://www.shop-dent.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_fee94f0b6d7ab7341f123c42fa5446d6.jpg

Delikatna,  lekka o eleganckim wyglądzie – to najnowsza szczoteczka SEYSSO Carbon Antibacterial. Szczotka posiada cieniowane włókna, które są umieszczone w 28 pęczkach. Umożliwia to niezwykle dokładne czyszczenie powierzchni zębów, przestrzeni międzyzębowych i okolic szczeliny dziąsłowej. Wszystko to po to, by Twój uśmiech zawsze zachwycał.

Bardzo przyjemna szczoteczka, gdy zęby myjemy bardzo delikatnie bo nie narusza dziąseł, zwłaszcza jeśli ktoś je ma bardzo delikatne. Ma świetny design, jest ergonomiczna w trzymaniu. Polecam!