PURO – nowoczesne akcesoria termiczne

Mamy czas zimowy, wiec w dzisiejszym wpisie chciałabym przedstawić ciekawą alternatywną formę do tradycyjnych termosów. Mowa o butelce PURO.

https://puro.com.pl/puro-icon-butelka-termiczna-ze-stali-nierdzewnej,3,312169,313129

Na początek kilka słów od producenta:

Wyraź swój styl z termiczną butelką PURO ICON, a charakterystyczne dla tej serii kolory i elegancki design, pozwolą dostosować przedmioty codziennego użytku do sytuacji oraz nastroju. Ekologiczne akcesoria zaprojektowane w trosce o zdrowie i środowisko nadają się do wielokrotnego zastosowania, bez obaw o przenikanie zapachu bądź smaku do przechowywanego napoju. Wysokiej jakości stal nierdzewna INOX pozwala zachować stała temperaturę dla ciepłych napojów przez 12 godzin i 24 godziny dla zimnych. Natomiast miękki w dotyku materiał z dopasowaną pokrywką i antypoślizgowe podstawki, gwarantują dobrą przyczepność butelki zarówno do podłoża jak i dłoni. Cechy produktu: · Wysokiej jakości stal nierdzewna INOX 18/8 · Podwójne ścianki i izolacja próżniowa · Utrzymuje temperaturę 24 godziny dla zimnych i 12 godzin dla ciepłych napojów · Brak kondensacji na powierzchni butelki · Ekologiczny materiał, wolny od BPA · Miękka powłoka z dopasowana kolorystycznie nakrętką · Pojemność 500 ml

Moja opinia:

Butelka prezentuje się wyjątkowo estetycznie. Powłoka jest matowa, bardzo przyjemna w trzymaniu w dłoni, zapobiega wyślizgnięciu się. Są różne modele do wyboru, ja zdecydowałam się na ciekawy odcień turkusu, jak na zdjęciu powyżej. Z uwagi na sezon zimowy, używam do gorącej herbaty, kawy, ale wykorzystam także latem z przyjemnością podczas największych upałów. Jest to bardzo ciekawy, uniwersalny produkt, bo pozwala zachować zimno i ciepło napojów. Producent obiecuje zachowanie stałej temperatury dla ciepłych napojów przez 12 godzin. Muszę przyznać, że tu postawiłabym bardziej na maksymalnie 6-7 godzin. Potem napój jest już bardziej letni. Mimo to, podoba mi się bardzo smukły design butelki, jest niewielka, a mieści aż 500 ml, przykładowo termosy o tej pojemności są znacznie większe. Butelkę można zatem z łatwością wrzucić do torebki.