SAJO – unikalne torebki z koziej skóry

 Od zawsze uwielbiam ładne torebki, przywiązuję do nich ogromną uwagę, bo wiem, jak potrafią uratować niejedną stylizację. Tak to już jest, że obok obuwia to właśnie torebka jest tym ważnym atrybutem kobiecości. Sama jestem zwolenniczką bardziej pojemnych torebek, idealnych na dzisiejsze zabiegane czasy, bo nieraz gdy bywam cały dzień poza domem muszę pomieścić nie tylko podstawowe rzeczy, jak portfel, klucze, szminkę, telefon ale np. większe gabarytowe kosmetyki do odświeżenia albo lekturę by umilić sobie czas postoju na przystanku.

Ostatnio lubię odkrywać torebki unikalne, jednym z producentów oferujących takie torby jest SAJO – producent toreb z koziej skóry! Brzmi bardzo solidnie, ale ponadto torebki przyciągnęły moją uwagę fajnym nowoczesnym, nieszablonowym stylem. Ciekawe jest to, co producent sam mówi o swoich wyrobach:

 

Witamy w świecie, w którym rzeczy się nie starzeją!JESTEM KOZA

Wszystkie torby są ręcznie robione z koziej skóry w północno-zachodnich Indiach, w Rajestanie, w małej wiosce na pustyni Thar. Prawie wszyscy mieszkańcy tej wioski żywią się wypasem kóz, produkcją mleka i innymi produktami związanymi z kozami. Ostatecznie kozy są ubijane na mięso. Skóra zwierząt nie zostanie zmarnowana, ponieważ powstała mała manufaktura miejska zajmująca się jej przetwarzaniem.

Każda torba jest ręcznie robiona przez lokalnego eksperta z naturalnej, mocnej i trwałej skóry koziej, barwionej bez użycia chemikaliów. Tylko światło słoneczne i oleje roślinne nadają torebkom niepowtarzalny wygląd. Każda z nich jest oryginalna, a odcień skóry różni się w zależności od temperatury, która została wystawiona w sercu pustyni Thar.

Niewątpliwą zaletą tej zmodyfikowanej skóry jest to, że czym jest ona starsza i bardziej używana, tym bardziej jest miękka i piękna. Struktura koloru pogłębia się z wiekiem. Na przykład ukąszenia komarów lub kleszczy są widoczne na skórze, dzięki czemu każdy wygląd jest wyjątkowy. Torby są wyłożone trwałą zieloną tkaniną, aby zapewnić wytrzymałość, trwałość i odporność na ząb czasu.

Jeśli jesteś znudzony jednolitością towarów z placówek, spróbuj wyróżnić się oryginalnym, ręcznie wykonanym dodatkiem lub podaruj go swoim bliskim.

Niech żyje koza!

https://www.jestemkoza.pl/

A oto najciekawsze modele torebek SAJO, zapraszam do przegladu!

TOREBKA SKÓRZANA DAMSKA

https://www.jestemkoza.pl/torby_damskie/torebka-skorzana-damska-4/

TOREBKA SKÓRZANA DAMSKA

https://www.jestemkoza.pl/torebki_skorzane/torebka-skorzana-damska-5/

d

https://www.jestemkoza.pl/torebki_skorzane/skorzana-torba-damska-2/

K042

SKÓRZANA TOREBKA, SPRZĘGŁO

https://www.jestemkoza.pl/torebki_skorzane/

Sajo torba miejska

https://www.jestemkoza.pl/torby_damskie/torba-miejska-damska-tekstylna-skora/

Torebka tekstylna jest moją ulubienicą, idealną na co dzień, bo jest lekka, z wyglądu nie taka duża, ale jakże pojemna! Uwielbiam w niej to, że mogę spokojnie i bezpiecznie zapakować się na cały dzień poza domem. To także świetna torba na zakupy, wtedy w duecie z małą podręczną kopertówką. Jest wykonana z tekstylnego materiału, a więc jak wspomniałam jest naprawdę lekka. Same rączki i obicia są z kolei wykonane z koziej skóry. Materiał tekstylny jest dość gruby, więc torba posłuży mi na całe długie lata! W środku estetyczna podszewka, 2 kieszonki, jedna łatwo dostępna, a druga zamykana na zamek. Torba wygląda bardzo stylowo, tak niezobowiązująco, świetnie się ją nosi. Będzie także idealna na letnie wyjazdy wakacyjne, spokojnie można zapakować cały prowiant na piknik. Polecam!