BARTFAN – antyoksydacyjne odmładzające czekolady!

Uwielbiamy smak czekolady, natomiast nie każdy wie, że czekolada może być bardzo zdrowa, a nawet posiadać świetne właściwości antyoksydacyjne. Ale musi być to koniecznie czekolada gorzka, czyli taka minimum 70 % kakao i być produkowana z wysokowartościowego ziarna kakao.

Wolne rodniki to wróg numer 1 naszej skóry, bo sieje w niej ogromne spustoszenie w postaci utraty jędrności skóry, przesuszenia, niszczenia włókien kolagenowych i elastyny. W efekcie tego na naszej twarzy widzimy pogłebiające sie zmarszczki. Aby jednak spowolnić ten proces mamy pewnych sprzymierzeńców młodej skóry – są to ANTYOKSYDANTY.

Antyoksydanty, zwane inaczej przeciwutleniaczami występują naturalnie w komórkach organizmu człowieka, jednak z wiekiem jest ich coraz mniej. Dlatego ważne jest systematyczne dostarczanie ich „z zewnątrz”.  I robimy tak jedząc owoce i warzywa, stosując antyoksydacyjne kosmetyki, ale także świetnym przeciwutleniaczem, który odmłodzi nie tylko naszą skórę ale i cały organizm jest ….KAKAO!

Najsilniejsze przeciwutleniacze występujące w kakao to przede wszystkim flawanole oraz polifenole. Ponieważ są gorzkie w smaku, najczęściej usuwa się je w procesie produkcji czekolady. Oznacza to, że im mniej przetworzona lub ciemniejsza czekolada, tym wyższa w niej będzie zawartość tak cennych dla naszej skóry antyoksydantów. A więc im więcej procent kakao w czekoladzie tym lepiej!

Czekolada doskonale walczy ze stresem oksydacyjnym wywoływanym między innymi przez promieniowanie słoneczne. Ten stres niszczy funkcje obronne skóry oraz włókna kolagenowe.  Najskuteczniejszym sposobem walki z wolnymi rodnikami są przeciwutleniacze, które neutralizują ich działanie. Biorą udział w syntezie kolagenu oraz wzmacniają naczynia krwionośne. W efekcie opóźniają procesy starzenia skóry, cera staje się zdrowsza, świeższa i pełna energii.

W dzisiejszym wpisie chciałabym przedstawić niezwykłe czekolady BARTFAN. Wyjątkowe słodycze, bo bardzo zdrowe bez dodatku cukru. Oto, jak sam producent opisuje swoje wyroby czekoladowe:

https://bartfan.eu/kategoria-produktu/czekolady/

Czekolady bez cukru firmy Bartfan

Czekolada często jest bardzo słodka z powodu dużej zawartości cukru. Ale słodka jest też czekolada bez cukru. Takie właśnie są czekolady z fruktozą, czekolady z ksylitolem i czekolady ze stewią, które to substancje zastępujące cukier. Fruktozy dodaje się mniej bo jest słodsza od cukru, a ksylitol i towarzyszący stewii maltitol mają niższą kaloryczność niż cukier.
Indianie w Ameryce Środkowej przypisywali czekoladzie właściwości odmładzające, uzdrawiające i ezoteryczne. Współczesne badania naukowe potwierdzają prozdrowotne właściwości czekolady, a także jej pozytywny wpływ na urodę. Takie właściwości czekolada zawdzięcza substancjom znajdującym się w ziarnie kakaowym.

Zdrowe czekolady słodzone fruktozą

Tłuszcz kakaowy, dawniej zwany masłem kakaowym, zawiera aż 40% niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT): 35% kwasu oleinowego z grupy omega-9 oraz 3% kwasu linolowego z grupy omega-6. NNKT są niezbędne dla zdrowia i muszą być wprowadzone z pożywieniem, bowiem nie powstają w organizmie człowieka.
Tłuszcz kakaowy stanowi ponad połowę składu miazgi kakaowej, a pozostała połowa to kilkadziesiąt substancji aktywnych, z których wiele znajduje się w spisach substancji leczniczych.
Wszystkie nasze czekolady deserowe i gorzkie mają wysoką zawartość błonnika pokarmowego, co jest istotne dla prawidłowej pracy jelit. Są to czekolady bez cukru, bez glutenu, bez laktozy. Mogą być spożywane przez diabetyków, wegetarian, wegan i wszystkich dbających o zdrowie. Czekolady mleczne i śmietankowe także nie zawierają cukru czy glutenu, ale mają laktozę pochodzącą z mleka.

Czekolady z ksylitolem

Oferujemy też czekoladę zawierającą 100% kakao, która nie ma żadnych dodatków. Im więcej miazgi kakaowej w czekoladzie tym ciemniejsza czekolada i jednocześnie tym zdrowsza. Zwykle czekolada mleczna ma ok. 25% kakao, a nasza czekolada ma powyżej 40% kakao.
Czekolada kojarzy nam się ze świętem osobistym lub rodzinnym. Dawniej czekolada była trudno dostępnym luksusem. Dzisiaj możesz sprawić czekoladą bez cukru przyjemność sobie i wszystkim. którym chcesz poprawić nastrój.

Poniżej kilka doskonałych wariantów czekolady gorzkiej firmy Bartfan.

Czekolada gorzka 100% kakao 50g

https://bartfan.eu/produkt/czekolada-gorzka-100-kakao-50g/

zawartość kakao 100%

Składniki:
miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy

wysoka zawartość błonnika pokarmowego

 

Czekolada gorzka z fruktozą 50g

https://bartfan.eu/produkt/czekolada-gorzka-z-fruktoza-50g/

zawartość kakao min. 70%

Składniki:
miazga kakaowa, fruktoza ,tłuszcz kakaowy, Aquamin F (Lithothamnion calcareum), emulgator – lecytyna sojowa, aromat.

wysoka zawartość błonnika pokarmowego

Czekolada gorzka z ksylitolem 50g

https://bartfan.eu/produkt/czekolada-gorzka-z-ksylitolem-50g/

zawartość kakao min. 70%

Składniki: miazga kakaowa, substancja słodząca – ksylitol, tłuszcz kakaowy, Aquamin F (Lithothamnion calcareum), emulgator – lecytyna sojowa, aromat.

wysoka zawartość błonnika pokarmowego

Czekolada gorzka ze stewią 50g

zawartość kakao min. 70%

Składniki: miazga kakaowa, substancja słodząca – maltitol, tłuszcz kakaowy, Aquamin F (Lithothamnion calcareum), emulgator – lecytyna sojowa, aromat, substancja słodząca – glikozydy stewiolowe – 0,015%

wysoka zawartość błonnika pokarmowego

Moja opinia

To co charakteryzuje wszystkie czekolady BARTFAN to ich łagodny, delikatny smak zważając na to, że są to czekolady gorzkie. Mile zaskoczyło mnie to, że są pozbawione nuty gorzkości, nie są cierpkie w smaku. Zwłaszcza, czekolada 100% kakao jest niezwykle przyjazna w smaku zważając na tak wysoki udział kakao w składzie. Zatem taka dieta czekoladowa może być nie tylko bardzo zdrowa ale również smaczna. Mój ulubiony wariant to czekolada gorzka ze stewią. Ma niesamowity smak! Jest lekko słodka, jakby mleczna, troszkę waniliowa, a to nadal tak zdrowa gorzka czekolada. Czekolady z ksylitolem i fruktozą w smaku przypominają dobre czekolady deserowe o wykwintnej nucie smakowej. Uważam, że tak dobrze skomponowane czekolady mogą idealnie zaspokoić potrzeby smakowe osób, które nie lubię gorzkiej czekolady, a preferują mleczne. Czekolada 100% kakao będzie idealną przekąską dla osób stosujących dietę odchudzającą, bo ma właściwości hamowania apetytu, chęci sięgania po słodkie, niezdrowe przekąski.
Poza walorami smakowymi czekolady Bartfan prezentują dobre walory estetyczne. Kartonikowe opakowania skrywają w sobie czekolady dodatkowo zabezpieczone w hermetycznych foliach. Po rozpakowaniu uderza przyjemny głęboki zapach kakao. Polecam czekolady Bartfan dla zdrowia, dla smaku, dla urody! Piękna skóra, szczupła sylwetka, młody organizm, w tym możemy sobie pomóc jedząc wysokiej wartości gorzka czekoladę.