Natura Wita – zielona wyspa ziołowego zdrowia

Odkąd pamiętam, a na pewno od czasu, gdy zaczęłam bardziej świadomie interesować się żywnością funkcjonalną to doceniałam siłę ziół. Picie ziołowych naparów może nas wspomóc w walce z różnymi dolegliwościami, poprawić samopoczucie. Stosowane profilaktycznie zadziałają zbawiennie na urodę, a także uzupełnią witaminy i mikroelementy, których może nam brakować na co dzień. Czasem, zamiast sięgać np. po kolejne cudowne suplementy, warto zaparzyć sobie specjalną herbatkę ziołową, o której poniżej.

Zwyczaj picia ziołowych herbat zdecydowanie warto włączyć do codziennych rytuałów – pomagają usunąć z organizmu toksyny, są bogate w antyoksydanty – szczególnie dobra zielona herbata. Ja sama staram się pić zioła 2 razy dziennie, czyli na czczo, zaraz po przebudzenie i przed wieczornym snem. Zauważyłam, że wtedy działają najlepiej na mój organizm. Należy jednak pamiętać, że zioła ziołom są nierówne i warto postawić na dobry wybór! Dzisiaj chciałabym przedstawić herbaty i zioła producenta Natura Wita.

http://www.natura-wita.pl/#

Natura Wita to marka zajmująca się produkcją herbatek ziołowych, owocowo ziołowych, ziół w pojedynczym składniku oraz suplementów diety.

W ofercie Natura Wita znajduje się  ponad 150 rodzajów herbatek i ciągle wprowadzane są ciekawe nowości. Receptury produktowe tworzone są w oparciu o przekazy z medycyny ludowej i klasztornej, konsultowane ze specjalistami z zakresu zielarstwa, naturoterapii, fitoterapii.

Produkty są w 100% z naturalnych surowców, pochodzą z własnych upraw lub kontrolowanych od dostawców kwalifikowanych, bez dodatków aromatów, barwników i sztucznych substancji pomocniczych.

Marka Natura Wita oferuje zieloną wyspę ziołowego zdrowia pozwalającą cieszyć się wyjątkowym smakiem oraz pożądanym działaniem.

Zapraszam na przegląd najciekawszych pozycji herbacianych i ziołowych w ofercie Natura Wita! Produkty są bardzo dobre jakościowo i zapewniają miłe chwile w domu, podczas towarzyskich spotkań i w pracy.

http://www.natura-wita.pl/oferta.html

 

 

 

 

 

Moja opinia:

 

Sięgając po zioła firmy Natura Wita postawiłam na zioła, które szczególnie cenię sobie z uwagi na ich funkcje. To pokrzywa, skrzyp polny i fiolek trójbarwny. Zioła te stosowane w formie herbatki pite 2 razy dziennie miały wspomóc wzrost włosów, oczyścić skórę z niedoskonałości. Pokrzywa dodatkowo reguluje pracę nerek i tym samym pomaga przy chorobach układu moczowego. Po ponad dwóch miesiącach systematycznego picia moje włosy zaczęły znacznie szybciej rosnąć, stały się mocniejsze, mniej łamliwe i sprężyste. Także dzięki pokrzywie Natura Wita wzrosło moje samopoczucie, czuję więcej energii, skóra jest oczyszczona.

Osobom, które tak jak ja cenią sobie odprężające, odprężające działanie ziół mogę polecić melisę. Melisa Natura Wita ma bardzo dobre działanie, idealnie wycisza, jej smak jest przyjemny, delikatny.

Zioła są niezwykle świeże, posiadają swoje piękne naturalne zapachy. Np. pokrzywa to duże zielone liście, które niesamowicie mnie zaskoczyły. W przeciwieństwie do ziół kupowanych np., w supermarketach nie ma tu pokruszonych resztek, otrzymujemy wartościowe pełne ziele.

Zielone herbaty z dodatkiem owoców mają bardzo naturalny skład ale i aromat. Ich zapach unosi się na długo w całym mieszkaniu. Mój zdecydowany ulubieniec to wersja z pigwą, kawałki owoców są naprawdę duże. Zielona herbata nie posiada w sobie nuty goryczy, za czym nie przepadam w tego rodzaju herbacie.  Herbaty te opakowane są w bardzo gustowne opakowania, nawiązujące do ludowych tradycji, więc są idealnym prezentem dla każdego.

Warto postawić na dobre zioła i herbaty, a w szczególności zioła bo wszak pijemy je z reguły z uwagi na dolegliwości zdrowotne,  które pragniemy wyregulować. Natura Wita oferuje produkty najwyższej jakości!

Produkty Natura Wita są dostępne w wybranych sklepach zielarskich stacjonarnie, także online:

 

http://vitalmed.com.pl/