Badumshop.com – ulga dla szyi i kręgosłupa

Poduszka ortopedyczna jest niewątpliwie ulga dla szyi i kręgosłupa. Siedzący tryb życia, spędzanie wielu godzin nad smartfonem lub źle dobrana poduszka – to wszystko może prowadzić do silnych i uciążliwych bólów kręgosłupa. Nic dziwnego, że wielu z nas coraz częściej skarży się na bóle kręgosłupa.
Wiele osób kupując poduszkę kieruje się rozmiarem, rzadziej wysokością. Częściej sięgamy po poduszki miękkie bo wszak sen ma nam zapewnić błogi odpoczynek po ciężkim dniu pełnym wyzwań. A efektem jest to, że źle dobrana poduszka nie dostosuje się do naturalnej krzywizny kręgosłupa.
Uważam, że lepiej zapobiegać, niż cierpieć i leczyć, stąd dzisiejszy wpis poświęcony jest poduszkom ortopedycznym firmy BADUM.
Na początek kilka słów o firmie.

https://badumshop.com/pl/content/4-o-nas

“Od potrzeby do pomysłu. Tak zrodziła się idea produkcji wkładek do kąpieli niemowląt zapoczątkowana w 1992 roku. Kolejne lata testów, badań laboratoryjnych oraz użytkowych zrodziły jedne z najlepszych produktów wspomagających kąpieli noworodków i najmłodszych niemowląt.

Ciągła dbałość o jakość i wzornictwo zostało docenione zadowoleniem rodziców na rynku polskim, Europy południowo-wschodniej, a nawet na Antypodach.

Nowoczesne technologie, ciekawe wzornictwo i dbałość o jakość naszych produktów sprawia, że kąpiel i pielęgnacja dzieci są wspaniałą zabawą, a nie przykrym obowiązkiem. Nasze produkty towarzyszą dziecku każdego dnia, podczas kąpieli, zabawy i snu. Poczucie bezpieczeństwa i komfort od zawsze stanowią dla nas największą wartość. Dlatego użyte przez nas materiały mają wszystkie atesty dopuszczające je do codziennego użytku. Rozpoznawalność naszych produktów i współpraca z firmami na rynku zagranicznym świadczy o uznaniu jakie zdobyła nasza firma”.

 

Poniżej tylko wybrane poduszki z oferty producenta.

Poduszka Classic Varius rozmiar XS

poduszka ortopedyczna classic varius s

https://badumshop.com/pl/poduszki-ortopedyczne-i-rehabilitacyjne-do-spania/287-poduszka-classic-varius-rozmiar-xs.html#/25-pokrowiec-aloe_vera

Poduszka Maryna rozmiar L

 

https://badumshop.com/pl/poduszki-ortopedyczne-i-rehabilitacyjne-do-spania/106-poduszka-maryna-rozmiar-l.html#/25-pokrowiec-aloe_vera

Poduszka Classic Varius Kids 2+

poduszka z pianki memory dla dzieci

https://badumshop.com/pl/poduszki-ortopedyczne-i-rehabilitacyjne-do-spania/279-poduszka-classic-varius-kids-2.html#/417-pokrowiec_poduszki-aloe_vera

Poduszka Maryna rozmiar XL

Poduszka piankowa ortopedyczna Maryna

https://badumshop.com/pl/poduszki-ortopedyczne-i-rehabilitacyjne-do-spania/242-poduszka-maryna-rozmiar-xl.html#/25-pokrowiec-aloe_vera

Najwyższa klasyczna poduszka. Preferowana pozycja spania: na boku oraz na plecach.

odpowiednia dla osób preferujących klasyczny kształt poduszki z wyższym oparciem pod głowę

* wentylowana pionowymi kanalikami
* pianka Vita Rest® z dodatkiem Ultra Fresh®

Wyrób medyczny! 

Rozmiar: 66 x 41 x 14 cm

Poduszka wykonana z innowacyjnej, wiskoelastycznej pianki poliuretanowej Vita Rest® z antybakteryjnym dodatkiem Ultra Fresh®.
Odpowiednia dla osób, które preferują klasyczny kształt poduszki z wyższym oparciem pod głowę.
Pianka Vita Rest® zapewnia wyjątkowy komfort i wygodę – jest bezwonna, oparta na efekcie temperatury i powolnym, samoistnym odzyskiwaniu pierwotnego kształtu.
Zapewnia uczucie równomiernego podparcia głowy i odcinka kręgosłupa szyjnego, dzięki czemu pomaga szybciej zregenerować funkcje organizmu.
Odznacza się szczególnym efektem wietrzącym, przez co zmniejsza pocenie się, a dodatkowo wentylowana pionowymi kanalikami pozwala na swobodny przepływ powietrza oraz zwiększa sprężystość poduszki.
Dodatek Ultra Fresh® zapobiega rozmnażaniu się niepożądanych mikroorganizmów. Ponadto dzięki niemu pianka długo zachowuje swój estetyczny wygląd, pozostaje higieniczna i bezzapachowa.

Prawidłowo dobrana i użytkowana pianka poliuretanowa Vita Rest® zachowuje swoje podstawowe właściwości nawet do 7 lat!

Poduszka Classic Varius rozmiar L + bawełniana poszewka z falbanką

poduszka ortopedyczna classic varius l poszewka bawełniana

https://badumshop.com/pl/poduszki-ortopedyczne-i-rehabilitacyjne-do-spania/122-poduszka-classic-varius-rozmiar-l-bawelniana-poszewka-z-falbanka.html

Poduszka ortopedyczna z pianki memory, ze wskazaniem do spania w pozycji na boku oraz na plecach.

+ bawełniana poszewka z falbanką

Rozmiar L: 50 x 40, wysokość: 12,5 / 10 cm.

 • Ergonomiczna: pomaga utrzymać podczas snu neutralną pozycję kręgosłupa szyjnego (lordozę szyjną), odciąża mięśnie oraz kręgi szyjne.
 • Pianka memory sprawia, że poduszka natychmiast dopasowuje się do kształtu oraz wagi ciała.
 • Dwustronna: poduszka wykonana z pianek memory o dwóch różnych gęstościach (twardościach).
 • Regulowana wysokość: wyjmowany środek pozwala regulować wysokość poduszki.
 • Pofalowana powierzchnia: poduszka lepiej dopasowuje się do kształtu głowy, a także jest lepiej wentylowana.
 • Higieniczny, zdejmowany pokrowiec.
 • Zastosowane w poduszce materiały posiadają Certyfikat OEKO – TEX® STANDARD 100.
 • Przyjazna alergikom.
 • 5 lat gwarancji.
 • Poduszka ortopedyczna Classic Varius zapewnia prawidłowe ułożenie kręgosłupa szyjnego podczas snu i odpoczynku. Poduszka posiada wyprofilowanie pod odcinek szyjny kręgosłupa, odciąża kręgi szyjne oraz mięśnie przykręgosłupowe w odcinku szyjnym – co pozwala na ich skuteczną regeneracje.
  • odciążenie mięśni oraz kręgów szyjnych,
  • prawidłowe ułożenie obręczy barkowej,
  • poprawa krążenia krwi,
  • profilaktyka chorób kręgosłupa,
  • zapobieganie zaburzeniom snu.

 

Moja opinia:

Poduszki, po które sięgnęłam to Maryna i Classic Varius. Badumshop jest zaufanym producentem wysoce jakościowych wyrobów medycznych, więc zdrowie mojego kręgosłupa postanowiłam oddać w ręce tego producenta. Mam pewność, że kupiłam produkt wysokiej jakości z odpowiednimi atestami. Ponadto konsultacja ze sprzedawcami w sklepie pozwala na wybór odpowiedniego produktu.

Poduszka Maryna jest nieco wyższa i większa od modelu Classic Varius, dlatego jest polecana osobom, które preferują wyższe poduszki. Od tej poduszki rozpoczynałam swoją przygodę z poduszką ortopedyczną. Model Maryna nie posiada zakrzywień, więc przypomina z wyglądu tradycyjna poduszkę. Natomiast, już w dotyku i po ułożeniu głowy czuć jej sprężystość jednocześnie miękkość. Właśnie ta sprężystość, elastyczność poduszki szczególnie wyróżniają te produkty.

Odkąd śpię na tych poduszkach mam wyeliminowany problem bólu górnych odcinków kręgosłupa na wysokości szyi. Przy czym zawsze spałam na niskich poduszkach i nawet one nie sprawiały poprawy.

Poduszka Classic Varius natomiast zdecydowanie u mnie lepiej sprawdza się do spania na boku. Świetnie dopasowuje się do mojej głowy, szyi, barku.

Obie poduszki sprawiły, że mój sen jest lepszy, głębszy, mam zatem więcej energii w ciągu dnia. Produkty są solidnie wykonane, nie zmieniają kształtu po dłuższym używaniu. W sklepie można dokupić także zdrowe powłoczki, pięknie wykonane. Model, który posiadam biały z falbanką wygląda niezwykle estetycznie i odcień bieli pasuje do każdej pościeli.

Polecam!