4skin.pl – DOTTORE City Essence – antyoksydacja w mieście

Antyoksydanty to jeden z najczęściej pojawiających się składników w kosmetykach pielęgnacyjnych. Mocne wiosenno-letnie ostre słońce, które tak kochamy, niestety przyczynia się do znacznie szybszego starzenia się skóry. W walce ze zbyt szybkim starzeniem się skóry, przebarwieniami posłonecznymi, oprócz stosowania bardzo wysokich filtrów, nieodzownym elementem w naszej pielęgnacji są kosmetyki z witaminą C, czyli antyoksydanty. Antyoksydantami nazywa się grupę związków chemicznych, które wykazują zdolność wstrzymania lub opóźnienia procesu utleniania się substancji. Jako przeciwutleniacz hamuje działanie szkodliwych wolnych rodników, czyli głównych winowajców starzenia się skóry. Dobre kremy do twarzy, serum czy maseczki z wysokim wskaźnikiem antyoksydantów lub nawet jednego z nich, mogą skutecznie zadbać o skórę. Działanie kosmetyków wzbogaconych w antyoksydanty przejawia się w opóźnieniem procesu starzenia się skóry lub złagodzeniem jego przebiegu. Dla mnie bardzo ważna jest ogólna poprawa kondycji skóry, bo jest ona bardziej ukrwiona, promienna i świeża, jędrna i elastyczna.

W ofercie sklepu 4skin.pl odnajdziemy wiele produktów o działaniu antyoksydacyjnym. Dziś chciałabym przedstawić mojego letniego faworyta. Zapraszam!

https://www.4skin.pl/

DOTTORE City Essence serum antyoksydacyjne do twarzy 100ml

DOTTORE City Essence serum antyoksydacyjne do twarzy 100ml

https://www.4skin.pl/produkt/dottore-city-essence-serum-antyoksydacyjne-do-twarzy-100ml/

Wysoce skoncentrowane serum o działaniu odżywczym, nawilżającym, rozświetlającym i ujędrniającym w formie mgiełki. Doskonale odświeża, wpływa na napięcie skóry oraz reguluje pracę gruczołów łojowych. Jej wodna konsystencja łatwo się wchłania pozostawiając skórę prawidłowo chronioną przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Składniki aktywne:

96% Filtrat Fermentacyjny Galactomyces (GFF) – główny składnik aktywny to silnie działająca, a zarazem bezpieczna substancja nawilżająca łącząca właściwości odżywcze i przeciwzmarszczkowe. Powstaje w wyniku procesów fermentacyjnych specjalnego gatunku drożdży- Galactomyces. Zawiera potrzebne skórze aminokwasy, witaminy, minerały, enzymy i antyoksydanty. Powstrzymuje procesy melanogenezy, chroni przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi oraz wykazuje silną aktywność przeciwutleniającą poprzez hamowanie powstawania wolnych rodników.

Twoja skóra zmienia się dzięki fermentacji.

Fermentacja jest naturalnym procesem przemian biochemicznych, w czasie których następuje przebudowa cząsteczek . Dzięki nim, składniki aktywne kosmetyków są lepiej przyswajalne, działają szybciej i efektywniej. W wyniku działania enzymów fermentacyjnych powstają minerały, aminokwasy i witaminy, które są podstawą zdrowia i prawidłowego funkcjonowania skóry.

 Moja opinia:

Na samym początku zaraz po zastosowaniu czuć lekkie mrowienie, z biegiem czasu skóra się przyzwyczaja. Serum używałam 2-3 razy w tygodniu, ponieważ moim zdaniem jest to kosmetyk silnie działający i nie ma zresztą takiej potrzeby, aby używać codziennie. Skóra przede wszystkim uległa rozjaśnieniu, zniknęły jakieś drobniejsze przebarwienia, koloryt jest zauważalnie równiejszy.  Za każdym razem, kiedy używałam produktu wieczorem, rano byłam bardzo zadowolona ze stanu swojej cery. Była gładsza, wyglądała na promienną, bardziej zadbaną, rześką, taka skóra, jak na dobrym wakacyjnym urlopie:-) Serum świetnie nawilża skórę, nie klei się, nie napina nieprzyjemnie. Jest też bardzo wydajne, 100 ml wystarczy na długo. Dodatkowo świetna pompka rozpyla bardzo delikatną mgiełkę, więc produkt jest też bardzo komfortowy w zastosowaniu, nie trzeba używać dodatkowo płatków kosmetycznych. Polecam!