ULIK ROZTOCZE – zapraszam do miodowej krainy!

Dobry naturalny miód ceniony jest od lat nie tylko w polskiej tradycji. Słodka substancja już od czasów starożytnych znana jest  jako produkt zdrowotny i dodatek wzbogacający smak wielu napojów i potraw. Ekologia to także zaleta przekonująca do delektowania się miodem pszczelim. Wszystkie kwiaty, z których pszczoły pozyskują nektar, przekazują swoje wyjątkowo wartościowe naturalne bogactwo. Miód znany jest też z dobrych właściwości uspokajających, dobrze wpływających na bezsenność, co jest ważne w dzisiejszych nerwowych czasach w jakich żyjemy. Dziś chciałabym przedstawić dobre, sprawdzone miody pełne zdrowia – Miody ULIK Z ROZTOCZA!

https://ulikroztocze.pl/

https://sklep.ulikroztocze.pl

 

Producent o sobie:

Gospodarstwo pasieczne “ULIK”
znajduje się na skraju Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego
w otoczeniu wzgórz i pól malowniczego Roztocza – krainy miodem płynącej 🙂
Rodzinna pasieka “Ulik” jest prowadzona ponad 40 lat.

Specjalizujemy się w pozyskiwaniu naturalnych miodów pszczelich z czystych i pięknych terenów Roztocza.
Przewożenie uli z pszczołami na różne pożytki to podstawowy element prowadzenia naszej pasieki.
Dzięki tzw. “gospodarce wędrownej pasieczysk” możemy zaoferować ok. 10 odmian
zdrowych i smacznych naturalnych miodów z pól i lasów Roztocza.

Wizytówką pasieki “Ulik” i turystyczną atrakcją Roztocza Zachodniego
(Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego)
jest regionalny MIÓD FASOLOWY z nektaru fasoli tyczkowej “Piękny Jaś”.

Pszczółka z gospodarstwa pasiecznego ULIK

Regionalny miód fasolowy oraz  miód rzepakowy pasieki “ULIK”
zostały wpisane przez Ministerstwo Rolnictwa na Krajową Listę Produktów Tradycyjnych
jako PRODUKTY TRADYCYJNE Z ROZTOCZA.

 

Dzięki uprzejmości Pasieki z Roztocza miałam przyjemność zasmakować kilku popisowych miodów ULIK.

Miody otrzymałam pięknie opakowane, sam design słoików jest bardzo estetyczny, stąd stanowić mogą świetny pomysł na prezent.

 

MIÓD W PLASTRZE

“Miodowy rarytas prosto z ula”

łagodzi dolegliwości kataru siennego
– przynosi ulgę w niedrożności nosa
– wspomaga leczenie przeziębienia i choroby zatok
– aktywizuje wytwarzanie śliny
– podwyższa przemianę materii
– wosk pszczeli mechanicznie oczyszcza zęby z nalotu
– wzmacnia dziąsła
– pomaga w zapaleniu jamy ustnej.

Najprostszą i najlepszą formą jedzenia miodu w plastrze polega na wykrojeniu małego kawałka plastra i wyżuciu, wyssaniu zawartego w nim miodu. Pozostały wosk można wypluć lub połknąć.

https://ulikroztocze.pl/miod_plaster.php

Miód w plastrze z pasieki ULIK na Roztoczu.

Naturalny miód pszczeli w plastrze.

 

Moja opinia: To mój absolutny debiut jeśli chodzi o miód w plastrze ale bardzo udany! Sam wygląd plastra jest niezwykle apetyczny. Po ten miód sięgałam z myślą, że wzmocni stan moich dziąseł, które są osłabione i mają skłonność do krwawienia. I faktycznie regularne żucie codziennie sprawiło, że dziąsła są w znacznie lepszym stanie i mniej krwawią po szczotkowaniu. Ten miód to może być szczególnym rarytasem dla osób z chorymi zatokami. Smak jest niezwykle przyjemny, sodki, raczej delikatny. w plastrze zatopiona jest duża ilość miodu, którą można z łatwością wyzuć. Polecam!

 

MIÓD RZEPAKOWY

“Miód ze złotych pól Roztocza”

naturalny miód pszczeli rzepakowy z pasieki ULIK na Roztoczu

https://ulikroztocze.pl/miod_rzepakowy.php

Duża zawartość glukozy czyni go szczególnie cennym w leczeniu chorób serca, głównie naczyń wieńcowych i układu krążenia. Stabilizuje ciśnienie krwi i hamuje procesy miażdżycowe. Wspomaga podstawową terapię w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy przyśpieszając gojenie stanu zapalnego. Oczyszcza wątrobę i wspomaga wydzielanie soków żółciowych. W przypadku lekkich oparzeń szybkie posmarowanie miodem rzepakowym zapobiega powstawaniu pęcherzy i chroni przed rozwojem zakażenia. Regeneruje organizm w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego.

 

Moja opinia: Miód rzepakowy zaraz po gryczanym jest moim faworytem, jeśli chodzi o smak. Za co go uwielbiam to na pewno za to, że jest słodki, bardzo delikatny, stąd jest moim ulubieńcem do słodzenia czy to herbat ziołowych, czarnych, a nawet kawy. Nie zmienia bowiem smaku napoju, jest bardzo neutralny. Jest to także moim zdaniem jeden z najzdrowszych miodów. I tak jak cenię np. olej rzepakowy z uwagi na jego korzystny wpływ na dolegliwości z sercem, to także i miód wykazuje  tu rewelacyjne właściwości. Wpływa na poprawę samopoczucia, dodaję energii. Stąd często sięgam po ten miód w przypadku zmęczenia, albo rano po nieprzespanej nocy. To miód, który zdecydowanie dodaje energii. Polecam!

Miody Ulik z Roztocza są prawdziwe, stąd smakują tak niepowtarzalnie. Myślę, że jeśli sięgamy po miody dobrze nie robić tego odruchowo biorąc produkt z półki w supermarkecie, który po prostu może okazać się słodzikiem pozbawionych pro-zdrowotnych właściwości.

Rodzinna pasieka “Ulik” jest prowadzona ponad 40 lat, specjalizując się w pozyskiwaniu naturalnych miodów pszczelich z czystych i pięknych terenów Roztocza. Myślę, że warto zaufać takiej Pasiece:-)

Wszystkie miody dostępne w sklepie Pasieki Ulik:

 kod rabatowy
na hasło: DIAMENTY upoważnia do 5% rabatu

https://sklep.ulikroztocze.pl