CAFE PANAMERA – świeża kawa smakuje lepiej

Etiopczycy  zwykli mawiać: “Jeśli masz zmartwienie – napij się kawy. Jeśli się cieszysz – napij się kawy. Jeśli jesteś zmęczony – napij się kawy!”.

I tak właśnie – Kawa to dla mnie styl życia. Nie tyle napój, co moja towarzyszka w szarej codzienności, jak i podczas bardziej relaksujących chwil. Sprawdza mi się idealnie, gdy bladym świtem pośpiesznie piję jej kilka łyków, jak i w weekend, gdy delektuję się nią leżąc w łóżku i czytając ulubioną książkę.

Chwila z kawą to moja mała chwila luksusu w ciągu zabieganego dnia.  Osobiście bez kawy nie wyobrażamy sobie życia i ani jednego przepracowanego dnia, a poranka w zupełności. Rano, sięgam wyłącznie po czarne espresso, natomiast po południu najchętniej delektuję się kawami smakowymi. W dzisiejszym wpisie, chciałabym przedstawić fantastyczne kawy z oferty sklepu Cafepanamera.com które urzekły mnie swoimi aromatami.

Na początek producent o sobie:

CAFE PANAMERA, jako spółka dział od 2013 roku, a więc mamy już kilka lat doświadczenia w branży. Jednak od momentu założenia do dnia dzisiejszego nastąpiły zmiany ale niezmienna pozostaje jakość naszej kawy oraz pasja z jaką ją wypalamy..

Na czym polega tajemnica pysznej kawy? Po pierwsze, pochodzenie i gatunki kaw w naszej palarni są przez nas starannie przemyślane i dobrane. Po drugie, ziarna zostają odpowiednio wypalone metodą mistrzowską w tradycyjnym piecu bębnowym, a kolor, struktura, czas palenia i temperatura są sprawdzane i kontrolowane w każdej minucie palenia. Następnie kawa jest studzona powietrzem, mieszana, a po kilku dniach pakowana i wysyłana do Was – zawsze nie później niż 2 tygodnie od daty palenia, dając czas ziarnom na pełne rozwinięcie swoich aromatów.  Brzmi banalnie, ale cały proces produkcji wymaga wieloletniego doświadczenia i uwagi. Aby zapewnić powtarzalność palenia wprowadziliśmy proces weryfikacji ziaren pod względem koloru jak i smakowym. W efekcie wszystko czego szukacie w kawie: pobudzenie, smak i wszystkie walory zdrowotne kawy, działają znacznie lepiej, ponieważ pijecie ją po kilku dniach od wypalenia.

W ofercie sklepu CAFE PANAMERA znajdziemy szeroki wybór kawy o niezwykle wdzięcznych nazwach:-)

Nocny Łowca – autorska mieszanka kawy Arabica 60%, Robusta 40%

https://www.cafepanamera.com/nocny-lowca/kawa-nocny-lowca/

Mieszanka kaw z Ameryki Pd. oraz Środkowej, Indii i Azji Pd. na bazie kawy z Gwatemali.

Delikatny i odrobinę pikantny smak przy zachowaniu dużej mocy.

Moja opinia: Kawa ta zaskoczyła mnie swoim niesamowitym aromatem, jest bardzo unikalny, inny od znanych mi dotąd aromatów kawy. Tak, jak deklaruje producent jest odrobinę pikantny. Bardzo lubię pić tę kawę, jako mrożoną, na upały idealna. Świetna jako dodatek do lodowego deseru. Polecam!

 

Asystentka Zarządu – autorska mieszanka kawy Arabica 70%, Robusta 30%

https://www.cafepanamera.com/asystentka-zarzadu/kawa-asystentka-zarzadu/

Mieszanka kaw z Ameryki Pd. i Wsch. Afryki na bazie kawy z Etiopii.

Świetnie sprawdzi się jako czarna oraz baza do kaw mlecznych.

Moja opinia: To jedyna kawa, którą mogę pić bez mleka z uwagi na bogactwo smaku. Pomaga mi w odpoczynku, uspokojeniu umysłu, nabraniu dystansu. Celebrowanie picia tej kawy daje mi poczucie, że funduję sobie rozrywkę w prawdziwie ekskluzywny sposób. Warto dodać, że kawę otrzymujemy w doskonałym solidnym opakowaniu, gdzie mamy dokładnie podaną datę wypalania kawy.  Produkt, który otrzymałam był bardzo świeżo wypalany, zaledwie kilka tygodni wstecz.

 

Czarna Magia – autorska mieszanka kawy Arabica 80%, Robusta 20%

https://www.cafepanamera.com/czarna-magia/kawa-czarna-magia/

Mieszanka kaw z Ameryki Południowej, Afryki i Azji.

W kawie dominują smaki orzechowe i owocowe.

Świetnie sprawdza się w ekspresach automatycznych i włoskich kawiarkach. Przeznaczona do espresso jak i do kaw mlecznych.

Moja opinia: Kawa ma pociągający aromat orzechów, a jej zapach jest niesamowicie przyjemny i długo unosi się w mieszkaniu po zaparzeniu. To kawa, która idealnie pasuje mi do popołudniowego ciasta po pracy, gdy zależy mi na odprężeniu.  Jest moim ulubieńcem, jeśli z rana pragnę obudzić się i dodać energii. Świetnie odświeża także umysł w pracy, rozjaśnia myśli. W wydaniu espresso jest najlepsza.

Blady Świt – autorska mieszanka kawy Arabica 60%, Robusta 40%

https://www.cafepanamera.com/blady-swit/kawa-blady-swit/

Mieszanka kaw z Ameryki Pd. oraz Środkowej i Azji Pd. na bazie kawy z Peru.

Lekka goryczka, wyrazisty smak i dużo mocy to znamienne cechy Bladego Świtu.

Świetnie nadaje się do każdego rodzaju kawy od małej czarnej po kawy mleczne.

Moja opinia: Ta kawa moim zdaniem jest najbardziej łagodna z wszystkich tu przedstawionych. Świetna, jako kawa do kawiarki. Smak jest tradycyjny kawy arabika, aromat dość łagodny. Taka spokojna kawa do popołudniowego ciasta, dobra także na spotkania rodzinne.

 

W ofercie sklepu Cafe Panamera znajdziemy także piękne kubki idealne do picia kawy np.

 

Coffee – filiżanka do kawy, biała, ceramika, 0,25 l

Roma - Cappuccino cup Roma, macchiato

https://www.cafepanamera.com/akcesoria-do-kawy/coffee-filizanka-do-kawy-biala/

Filiżanka z wypukłym dekorem

  • ozdobiona wypukłym wzorem w stylu lat 70.
  • kilka może być stabilnie ustawionych jedna na drugiej
  • przystosowana do mycia w zmywarce i używania w mikrofali

 

POLECAM!