North.pl – włoska kawa w najlepszym stylu

Dobra kawa jest stałym elementem poranka większości z nas, ale także wiąże się z wieloma istotnymi momentami w naszym życiu:  pracą, spotkaniami w rodzinie, towarzystwie. Można powiedzieć, że wręcz dla wielu z nas jest ona dla nas ważna. I tak np. ja nie wyobrażam sobie wstać rano i nie wypić kawy albo spotkać się z koleżanką bez degustacji tym wspaniałym napojem. Jej aromat, smak, moc i posmak zależą nie tylko od metody parzenia, ale także ot typu kawy (single origin, arabika, mieszanki arabiki, mieszanki arabiki i robusty), warunków klimatycznych na plantacji, metody obróbki, stopnia palenia.

North.pl to sklep gdzie miłośnicy kawy są w centrum uwagi. Znajduje się tu nie tylko szeroka oferta ciekawej kawy, ale także świetne porady dotyczące parzenia kawy. Należy pamiętać, że kawa jest znacznie bogatsza w smaku, z wyczuwalnymi ciekawymi aromatami, jeśli regularnie dbamy o expres.

Poniżej kilka niezwykle ciekawych porad, więcej znajduje się pod linkami:

https://north.pl/baza-porad/kwasna-kawa-z-ekspresu-cisnieniowego/

https://north.pl/baza-porad/najczesciej-sie-psuje-w-ekspresie/

 

Nieodpowiednia temperatura wody

Ekspres to urządzenie opierające swoje działanie o elementy grzewcze. Jeśli, któryś z nich obarczony jest usterką, w efekcie może dać to kwaśną kawę . Dzieje się tak, dlatego, że kawa nie parzy się właściwie (brak odpowiedniej temperatury). Należy sprawdzić stan całego bloku grzewczego, co powinno rozwiązać problem.

Nieodpowiedni czas zaparzania

W tej sytuacji czas stanowi jeden z głównych czynników odpowiadających za smak kawy. Warto sprawdzić w instrukcji ile czasu kawa powinna być zaparzana w ekspresie. Jeśli nieodpowiednio podchodzimy do tej kwestii możemy oczekiwać, iż napar będzie odbiegał smakiem od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni.

Brudny ekspres

Jak wiadomo czystość w tym przypadku również stanowi podstawowy element. Szczególnie, kiedy mowa o starych ekspresach. Dbanie o ich czystość jest niezwykle ważna w odniesieniu do smaku produktu finalnego. Jeśli Twój ekspres parzy kwaśną kawę, postaraj się wyczyścić go jak najdokładniej, gdyż może okazać się, że to właśnie tak błaha sprawa stanowi meritum problemu.

Kwaśna kawa to zazwyczaj problem łatwy do rozwiązania, gdyż nie zależy od awarii urządzenia, tylko od niedopatrzeń ze strony użytkownika. Wykorzystując powyższe metody powinieneś rozwiązać większość problemów związanych z niesmacznym trunkiem.

A poniżej kilka wybranych ciekawych kaw w ofercie sklepu North.pl.

Kawa ziarnista 1kg Lavazza CREMA E AROMA

Kawa ziarnista 1kg Lavazza CREMA E AROMA,0

 

https://north.pl/karta/crema-e-aroma-kawa-ziarnista-do-ekspresu,714-TK-3632.html

Lavazza CREMA E AROMA charakteryzuje się gęstą crema przy jednocześnie intensywnym smaku. Palona we Włoszech jest najczęściej wybieraną kawą przez smakoszy. Aromat porannej kawy rozchodzi się po całym mieszkaniu, natomiast jej głęboki smak pobudza do działania. Równowaga proporcji idealnie oddaje jej charakter 50% Arabika i 50% Robusta. Kawa ziarnista Lavazza Crema e Aroma posiada średni stopień palenia i wysoką zawartość kofeiny. Pozwól się ponieść wyrazistemu smaku kawy i przygotuj również na bazie kawy Lavazza aromtyczne cappuccino, caffe latte.

Moja opinia: Po tę kawę sięgam, gdy potrzebuję silnej dawki energii o poranku. Jest dość mocna i bardzo aromatyczna. Idealnie komponuje się z dużą ilością mleka i odrobiną brązowego cukru. Pozbawiona kwaskowatości, polubiły ją także w mojej rodzinie osoby nie przepadające za kawą za ten przyjemny smak. Mogę zdecydowanie polecić na prezent!

Molinari Kawa ziarnista 1000g ORO

Kawa ziarnista 1000g ORO,0

https://north.pl/karta/oro-kawa-ziarnista-do-ekspresu,714-TV-3632.html

Molinari Qualita Oro to mieszanka ziaren z gatunku Arabica (70%) i Robusta (30%), pochodzących z Ameryki Środkowej i Południowej oraz Indii i Indonezji. Dzięki odpowiedniemu doborowi ziaren otrzymano wyjątkową, kremową konsystencję oraz bogaty, intensywny aromat. Pełne body, zrównoważona kwaskowatość oraz naturalna słodycz, czynią z Molinari Qualita Oro kawą niezapomnianą.

Moja opinia:  Niesamowicie mocna w smaku ale nadal łagodna dla żołądka. To jedyna kawa, którą mogę pić bez mleka z uwagi na bogactwo smaku. Pomaga mi w odpoczynku, uspokojeniu umysłu, nabraniu dystansu. Celebrowanie picia tej kawy daje mi poczucie, że funduję sobie rozrywkę w prawdziwie ekskluzywny sposób.

Warto dodać, że kawę otrzymujemy w doskonałym solidnym opakowaniu, gdzie mamy dokładnie podane kraj pochodzenia, a nawet datę wypalania kawy.

Kawa Molinari urzekła mnie bogactwem aromatu, dzięki temu nawet w zaciszu domowym mogę delektować się kawą niczym z najlepszych kawiarni.

Kawa ziarnista 1000g GOURMET

Kawa ziarnista 1000g GOURMET,0

https://north.pl/karta/gourmet-kawa-ziarnista-do-ekspresu,714-TT-3632.html

Skład: Arabica 100% z centralnej i południowej Ameryki. Arabika naturalna i myta. Znakomita mieszanka o słodkim smaku . Aromatyczna kawa o delikatnej nucie .

Kawa GOURMET to czysta, łagodna arabica, bez domieszek innych gatunków, zazwyczaj z jednej plantacji.

Kawa gourmet jest szlachetna i wyjątkowa. Jest doskonałością samą w sobie, nie potrzebuje w żadnym wypadku dodatkowego „uszlachetniania” jej smaku. Zachowuje równowagę w pięciu podstawowych parametrów: aromatu, kwaskowatości, goryczki, konsystencji i posmaku. Kawa taka jest łagodna, wytworna, przyjazna dla organizmu , obdarzona przez naturę tym oryginalnie treściwym charakterem.

To kawa dla smakoszy.

Moja opinia: Kawa ma pociągający czysty aromat, a jej zapach jest niesamowicie przyjemny i długo unosi się w mieszkaniu po zaparzeniu. To kawa, która idealnie pasuje mi do popołudniowego ciasta po pracy, gdy zależy mi na odprężeniu.  Jest moim ulubieńcem, jeśli z rana pragnę obudzić się i dodać energii. Świetnie odświeża także umysł w pracy, rozjaśnia myśli. W wydaniu espresso jest najlepsza.