Sprytnebiurko.pl – ergonomicznie i zdrowo przy biurku

Ergonomiczne wyposażenie stanowiska pracy, aby było idealne, musi spełniać kilka warunków. Ważnym czynnikiem ergonomii pracy przy komputerze jest ustawienie monitora. Pamiętajmy, że lepiej zagospodarowane miejsce naszej pracy oznacza lepszy stan zdrowia, twórcze myślenie i ogólnie znacznie lepsze samopoczucie.

Podstawki pod monitor i uchwyty to produkty, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Pomagają odpowiednio ustawić monitor, tak aby zminimalizować uciążliwość długotrwałej pracy. W sklepie Sprytnebiurko.pl znajdziemy niesamowity wybór najlepszych urządzeń pod nasz komputer.

Na początek producent o sobie:

https://sprytnebiurko.pl/pl/i/O-firmie/8

“Jesteśmy małą rodzinną firmą, której głównym celem jest propagowanie zdrowej pracy oraz oferowanie sprawdzonych produktów w przystępnej cenie. Wyszukujemy i oferujemy naszym klientom ciekawe rozwiązania ułatwiające ergonomiczną pracę przy komputerze i urządzeniami mobilnymi.

Podstawowym kryterium przy wprowadzaniu nowych produktów jest ich wysoka jakość. Wszystkie produkty przed wprowadzeniem do oferty są testowane w firmie i przez przyjaciół.

Drugą kwestią jest oferowanie produktów przy zachowaniu przystępnych cen. Sprzedajemy produkty najtaniej w Europie (konkurencję można spotkać np. na niemieckim Amazonie, z cenami nawet dwukrotnie wyższymi). To stanowiło również impuls do rozpoczęcia działalności – oferta konkurencji była absurdalnie droga.

Trzeci fragment naszej filozofii – to zadowolenie klienta. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przed i po zakupie. W przypadku, gdy produkty nie spełniają Państwa oczekiwań lub wyobrażeń, zawsze pomożemy w wymianie na inny lub przyjmiemy bezproblemowo zwrot. Jesteśmy dumni z faktu, że te ostatnie zdarzają się niezwykle rzadko”.

Poniżej przegląd najciekawszych rozwiązań do ergonomicznej pracy przy biurku.

https://sprytnebiurko.pl/pl/p/Wysoka-podstawka-pod-laptopa-z-okragla-podstawa/83

https://sprytnebiurko.pl/pl/p/Skladana-podstawka-pod-laptopa%2C-tableta-i-smartfona-czarna/52

https://sprytnebiurko.pl/pl/p/Stojak-do-laptopa%2C-tableta-smartfona-z-dlugim-ramieniem/62

https://sprytnebiurko.pl/pl/p/Uchwyt-do-laptopa-dlugie-ramie/60

 

Poniżej model, który sprawdza mi się świetnie do laptopa 15 cali.

 

Uchwyt do laptopa lub monitora (srebrny)

https://sprytnebiurko.pl/pl/p/Uchwyt-do-laptopa-lub-monitora-srebrny/86

 

Takie czasy, że ciężko czasem obecnie powiedzieć, czy dane urządzenie to jeszcze tablet, czy już laptop. Cienkie obudowy, ekrany dotykowe lub “wywijane” na drugą stronę, dzięki czemu pracujemy na ekranie ze schowaną klawiaturą. Cuda techniki. Jednak problem pozostaje ten sam – jak umieścić takie urządzenie, żeby wygodnie i ergonomicznie pracować. Jak przy tym wykorzystać całą funkcjonalność takiego ultrabooka?

Ból pleców, szyi jest tylko kwestią czasu, niezależnie jak nowoczesny będzie laptop. Tu decyduje wysokość, na której znajduje się ekran. A ekran powinien być na wprost, na wysokości oczu.

Uchwyt z odpowiednim mocowaniem pozwoli spełnić te wszystkie wymagania. Uchwyt laptopa łapie go wygodnie z obu stron, sprężyny go dociskają. Tak zamocowany laptop można ustawić poziomo lub lekko nachylony, albo wręcz pionowo jak monitor, czy tablet.

W zestawie znajdziesz kolumnę i jedno długie ramię. Znajdziesz też 2 końcówki – do mocowania laptopa i do mocowania monitora. Pracuj wygodnie na urządzeniu, którego dzisiaj potrzebujesz.

Końcówki łatwo się wsuwa w głowicę na końcu ramienia. Dzięki temu, mocowanie VESA monitora zamontujesz bez zbędnej gimnastyki z tyłu obudowy monitora, a potem po prostu nasuniesz na koniec ramienia. Żeby zmienić uchwyt na mocowanie laptopa, naciskasz małą zapadkę na mocowaniu VESA i zdejmujesz monitor z ramienia. Wsuwasz w to miejsce mocowanie laptopa i gotowe.

Kolumnę mocujesz do blatu biurka. Można zamocować ją do krawędzi blatu, albo przez otwór – np. na kable. Na kolumnę nasuwa się ramię. Płynnie reguluje się jej wysokość, przesuwając je po kolumnie. W zestawie jest pierścień blokujący, który zabezpiecza przed obsunięciem się ramienia w niekontrolowany sposób.

W zależności od Twojej pozycji możesz nasunąć ramię także odwrotnie (“do góry nogami”), tak żeby np. laptop znalazł się niżej.

 

Moja opinia:

Uchwyt na biurko tego typu to debiut w mojej pracy biurowej. Jak dotąd używałam bardziej popularnych podstawek pod laptopa. Jednakże w przypadku bardzo długiej pracy przy komputerze uchwyt jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Pozwala dostosować ustawienie laptopa idealnie do ułożenia ciała, a więc jest to świetny sposób na znacznie lepszą ergonomię.

Uchwyt jest także idealny do “trzymania” monitora komputera. Znalazłam zastosowanie także przy łóżku do oglądania np. TV.

Jest niesamowicie solidnie wykonany, nie ma mowy o luźnych elementach, idealna stabilność jest zachowana. Polecam!