Daszek przeciwsłoneczny Nenas

Latem ochrona przeciwsłoneczna staje się jednym z ważnych punktów codziennej pielęgnacji skóry. Nie tylko bowiem liczy się dokładnie oczyszczać skórę i nakładać dobre produkty przeciwstarzeniowe, ale także należy zwrócić uwagę na ochronę skory przed niekorzystnymi warunkami środowiskowymi. Uważam jednak, że jeszcze daleko przed filtrami najlepszą ochroną twarzy przed nadmiernym słońcem jest nakrycie głowy. Należy pamiętać, że filtr powinniśmy nakładać NA CZYSTĄ SKÓRĘ minimum co 2 godziny, a ciężko tego dokonać, jeśli akurat przebywamy na długim spacerze, czy w plenerze.

Istnieje kilka typów nakryć na głowę, wśród których prym wiodą kapelusze oraz czapki z daszkiem. Kapelusze letnie uwielbiam, pozwalają faktycznie zadbać o ochronę twarzy – oczywiście, jeśli są z szerokim rondem. Czapki z daszkiem to z kolei bardziej komfortowa propozycja, ale nie do końca chronią twarz dostatecznie.

Jak zatem połączyć komfort czapki z dobrą ochroną kapelusza? Otóż świetnym rozwiązaniem są daszki przeciwsłoneczne!  Są coraz bardziej popularne, wykonane z różnym materiałów, w bogatej palecie barw, więc można dobrać swój daszek idealnie do stylizacji.

Ja postawiłam na daszek wykonany z naturalnego rattanu, który to materiał uwielbiam w letnich dodatkach. Swój piękny model odnalazłam w ofercie firmy Nenas.

 

http://www.nenastory.com

Na początek kilka słów producenta o sobie:

https://nenastory.com/o-nas/

“Każde sprowadzane przez nas rzemiosło, jest wykonane ręcznie przez balijskich artystów. 
Naturalne materiały, które są wykorzystywane podczas produkcji cechuje niepowtarzalność
 i wyjątkowość, dzięki czemu masz pewność, że Twój produkt jest unikatowy.

Ananasy pachną latem, wyglądając przy tym fikuśnie, kojarzą się z wolnością.
Tak też zrodziła się nazwa Nenas, oznaczająca ananasa w języku balijskim.

Wierzymy, że celebrując moment i doceniając daną chwilę w wyjątkowym otoczeniu, żyje się piękniej. “

Daszki przeciwsłoneczne występują w odcieniach klasycznego jasnego beżu i ciemnego brązu.

https://nenastory.com/product/daszek-przeciwsloneczny-krem/

Daszek przeciwsłoneczny z liści pandanu ożywi każdą letnią stylizację.
Najmodniejszy dodatek tego lata, chroniący Twoje oczy przed nasłonecznieniem.

Materiał: Liść pandanu.

Daszek przeciwsłoneczny firmy NENAS to przede wszystkim

funkcjonalny dodatek, który sprawdza się wtedy, gdy potrzebujemy komfortu, ale nie chcemy nosząc czapkę z daszkiem rezygnować z właściwej pełnej ochrony twarzy. Bardzo duży rozmiar daszka, sprawia, że lepiej okala twarz dając przyjemny cień. Jest gruby, sztywny, a sam daszek tak cudownie wyprofilowany, że jest lepszy, niż ronda w dużych kapeluszach, które potrafią się zaginać.

Mój odcień to braz, jest to kolor najbardziej uniwersalny do każdego letniego ubioru i na każdą okazję. Od środka ma wszytą miękką bawełnę, a więc jest miękki dla skory głowy, która się nie poci z taką “podszewką”. Świetnym rozwiązaniem jest wszyta szeroka gumka pozwalająca na dopasowanie daszka do rozmiaru głowy.

Daszek przeciwsłoneczny świetnie chroni oczywiście oczy i to na tyle, ze można zrezygnować z okularów przeciwsłonecznych i cieszyć się pięknymi barwami lata bez fałszowania odcieniami szkła:-)

Polecam!