Zakłady ceramiczne Bolesławiec – ceramika, która zachwyca pięknem

Nasze mamy i babcie wyciągały z szaf piękne zastawy stołowe na ważne uroczystości rodzinne. Ważnych gości podejmowało się przy stole, serwując odświętne potrawy pięknie podane. Do dzisiaj podejmując wyjątkowych dla nas gości staramy się, aby podać np. kawę i ciasto podane w pięknym serwisie kawowym. Wybór takich serwisów jest ogromny, w nowoczesnych i bardziej tradycyjnych formach.

W dzisiejszych zabieganych czasach chwile spotkań rodzinnych, czy towarzyskich w naszych zaciszach domowych są już rzadkością. Dlatego, kiedy następują warto je celebrować, dodać piękna atmosferze, otoczeniu.

Ceramika Bolesławiec jest już znakiem rozpoznawczym pięknie zdobionej, ręcznie wytwarzanej ceramiki.  Bardzo często jest miłym podarunkiem dla bliskiej osoby. Można skompletować cały serwis do obiadu, czy nawet gotowania i pieczenia. Ale także cudownym elementem w zimnej atmosferze biurowca będzie kubek w motywach ludowych. Szeroki wybór form, wzorów i kolorów ceramiki Bolesławiec sprawia, że każdy może wybrać nie tylko przedmiot idealnie odpowiadający gustom, ale także świetnie spełniający swoje wartości użytkowe.

Coś, co z pewnością ekscytuje w tej ceramice to fakt, że jest ręcznie formowana, wypalana i szkliwiona, a nawet malowana. Misterne wzorki, takie jak kropki, kwiatki, są odciskane przez człowieka za pomocą stempelków.

Zakłady ceramiczne “Bolesławiec” w Bolesławcu oferują szeroki wybór pięknej ceramiki w unikatowych kształtach i wzorach. Poniżej bardzo charakterystyczny, ponadczasowy serwis do kawy/herbaty.

https://zcbsklep.pl/pl/

FILIŻANKA ZE SPODKIEM KWIAT LOTOSU A-166A

Filiżanka ze spodkiem kwiat lotosu - Ceramika Bolesławiec

https://zcbsklep.pl/pl/product/4336-filizanka-ze-spodkiem-kwiat-lotosu-883883s-a-166a-1?search_query=166A&results=107

CUKIERNICA MAŁA A-166A

Cukiernica mała - Ceramika Bolesławiec

https://zcbsklep.pl/pl/product/4340-cukiernica-mala-729s729p-a-166a-1?search_query=166A&results=107

 

MLECZNIK A-166A

Mlecznik - Ceramika Bolesławiec

https://zcbsklep.pl/pl/product/5100-mlecznik-785-a-166a-1?search_query=166A&results=107

CZAJNIK MAŁY A-166A

Bolesławiec Dzbanek GU-596 DEK. 166A 31852 - Opinie i atrakcyjne ...

https://zcbsklep.pl/pl/product/4526-czajnik-maly-596s596p-a-166a-1?search_query=166A&results=107

Moje doświadczenia w użytkowaniu ceramiki Bolesławickiej są przede wszystkim takie, że jest bardzo trwała. Wydawałoby się, że takie ręcznie wytwarzane przedmioty mogą być kruche. A tymczasem nie zauważyłam żadnych obtłuczeń, czy blaknięcia kolorów, zacierania się wzornictwa. Jest to zasługa naturalnym właściwościom kamionki, gdzie uformowane z niej naczynia są bardzo trwałe i posłużą na wiele lat!

Druga pozytywna kwestia to kształty ceramiki, które są niesamowicie użytkowe. Filiżanka do kawy jest pojemna, także wygodna w trzymaniu. Cukiernica, mlecznik, dzbanek do kawy/herbaty skomponowane w takich pięknych formach, a jednocześnie poręczne.

Mam wrażenie, że wzory, które są malowane na ceramice Bolesławickiej są ponadczasowe. Co zachwyca, to fakt, że wzory rustykalne tej ceramiki świetnie pasują do nowoczesnych wnętrz. Można też łączyć z powodzeniem z nowoczesną, bardzo prostą w formie porcelaną.

Uwielbiam takie ręcznie tworzone przedmioty, bo mam wtedy świadomość, że za ich stworzeniem, pięknem, jakością stoi drugi człowiek – artysta. Podziwiam, jak artysta potrafi przenieść na ceramikę swój pomysł na wzór, formę.

Ceramika Bolesławiec to dla mnie dzieła sztuki – cudowna sztuka użytkowa.

Polecam!