Senses Candle – Świece w zgodzie z naturą

Palenie świec to nieodłączny element mojego zacisza domowego. Piękne zapachy w pomieszczeniu relaksują, wywołują tylko pozytywne uczucia.

Świece sojowe Senses Candle są bardzo na czasie, bo to świece dla ludzi, którzy cenią sobie życie w zgodzie z naturą. Produkty dla oso świadomych ekologicznie i dbających o naszą planetę. Doceniam, że powstają z ekologicznych składników pochodzących z naturalnych źródeł.

https://sensescandle.pl/

Na początek kilka słów od producenta.

“Senses Candle to niezależne studio projektowania i tworzenia świec. Wszystkie nasze świece robione są ręcznie z ekologicznego wosku sojowego, najwyższej jakości olejków eterycznych oraz esencji zapachowych przez nasz zespół w pracowni w Warszawie. Nasze świece są biodegradowalne, przyjazne dla środowiska. 

Niepowtarzalne, delikatne aromaty naszych świec inspirowane są nturą oraz podróżami.  Otrzymujemy je z autorskich kompozycji zapachowych oraz naturalnych olejków eterycznych, które poza doznaniami zapachowymi zapewniają szereg właściwości aromaterapeutycznych. 

Przywiązujemy dużą wagę do estetyki opakowań naszych świec. Chcemy, aby  prezentowały się one niezwykle w otaczającej je przestrzeni i zachęcały do ponownego wykorzystania minimalistycznych opakowań. 

Jesteśmy firmą dbającą o otaczające nas  środowisko naturalne. Wosk sojowy stosowany do produkcji naszych świec jest ekologiczny. Nasze świece nie wytwarzają szkodliwych toksyn podczas spalania. Projektując opakowania naszych świec staramy się wykorzystywać głównie materiały nadające się do recyklingu i jak najmniej plastiku.

Każda nasza świeca powstaje z pasji połączonej z najwyższą dbałością o każdy szczegół jej wykonania”.

Warto przybliżyć ideę wosku sojowego.  Jest to nic innego, jak to utwardzony olej wyciskany z nasion soi.  Nie zawiera zatem  żadnych toksyn, nie wydziela kancerogennych substancji, takich jak toluen i benzen.  Nie zanieczyszcza środowiska naturalnego, a przede wszystkim nie szkodzi człowiekowi i jego zdrowiu. Jest bezpieczny zarówno dla alergików, jak i dla dzieci. I jeszcze jedna ważna rzecz to także łatwość jego usuwania. Do zmycia plamy wystarczy tylko woda z mydłem.

 

A oto przykładowe świece Senses Candles.

ŚWIECA SOJOWA BERGAMOTA AMBER LOVE

Świeca sojowa Bergamota Amber Love

https://sensescandle.pl/pl/kolekcje/amber-love/swieca-bergamota-amber-love4

Świeczka o rześkim, cytrusowym zapachu bergamoty w pięknym bursztynowym szkle, które podświetlone płomieniem świecy wprowadzi niezwykły nastrój do każdej przestrzeni

ŚWIECA SOJOWA FLOWER BLOSSOM

Świeca sojowa Flower Blossom

https://sensescandle.pl/pl/kolekcje/minimalist/minimalistyczna-swieca-flower-blossom

Zapachowe doświadczenie, przypominające świeżo zerwany bukiet kwiatów, działa relaksująco. Kojący zapach świecy to połączenie jaśminu, lawendy z nutką świeżych cytrusów. Nasze świece są ręcznie robione, w 100% z wosku sojowego oraz naturalnych olejków eterycznych.

 

ŚWIECA SOJOWA BETTER MOOD
ESCAPE TO NATURE

 

https://sensescandle.pl/pl/kolekcje/escape-to-nature/swieca-better-mood-escape-to-nature

Zapomnij o zgiełku wielkiego miasta i przenieś się w świat pięknych zapachów natury – przedstawiamy naszą wyjątkową kolekcję ESCAPE TO NATURE. To linia na bazie olejków eterycznych, która otula zapachem i działa na nasze zmysły.
Kompozycja olejków relaksuje, wycisza i jednocześnie poprawia nastrój. Niepowtarzalny zapach świecy to mieszanka olejków sandałowego i cedrowego z nutką bergamoty. Nasze świece są ręcznie robione, w 100% z wosku sojowego oraz naturalnych olejków eterycznych.
SZCZEGÓŁY PRODUKTU
Wszystkie nasze świece robione są ręcznie na bazie wosku sojowego, naturalnych olejków eterycznych, z dodatkiem esencji zapachowych. Do produkcji świec używamy tylko bawełnianych knotów. Świece Senses Candle są ekologiczne, wegańskie, bezpieczne dla zdrowia (bez szkodliwej parafiny).

 

Moja opinia:

Świeca ta jest w opakowaniu typowo minimalistyczny, a więc idealnym do wnętrz w stylu nowoczesnym.  Prezentuje się niezwykle ekskluzywnie, zwłaszcza pięknie wygląda na meblach w kolorze bieli.

Zapach świecy jest dokładnie taki, jaki mówi jego nazwa Better Mood – Lepszy Nastrój. To zapach, który relaksuje, upaja swoją delikatnością. Jest subtelny ale jednocześnie nieoczywisty, w pomieszczeniu roznosi się bogata mieszanka cedru, sandałowca, z butami herbaty. Bardzo stonowany i elegancki, dla wymagających w dziedzinie zapachów.

Jest niepowtarzalny, w mieszkaniu unosi się bardzo długo, im dłużej, to jest jeszcze piękniejszy. Polecam!

 

ŚWIECA SOJOWA FIGA
AMBER LOVE

Świeca sojowa FIGA Amber Love

https://sensescandle.pl/pl/kolekcje/amber-love/swieca-figa-amber-love

 

Świeczka o zapachu delikatnej figi przywołuje wspomnienia późnych sierpniowych wieczorów spędzonych na greckich wyspach. A wszystko to w pięknym bursztynowym szkle, które podświetlone płomieniem świecy, wprowadzi niezwykły nastrój do każdej przestrzeni.

Moja opinia:

Urzeka od razu opakowanie tej świecy. Jest niezwykle eleganckie w ciepłym przyjemnym bursztynowym kolorze. Świeca rzeczywiście zapachem przypomina te sierpniowe ostatnie dni lata. Jest bardzo ciepło, upojnie, zapach jest słodki, ale z domieszką pikantnej nuty. Zachwyca naturalność zapachu, świecę można palić bardzo długo, a zapach jest taki cały czas bardzo przyjazny.  Co trzeba wspomnieć to te zapachy są łagodne, ale jednocześnie prawdziwe. Czasem świece są intensywne, mocne, a jednocześnie takie perfumeryjne, czuć sztuczne dodatki.  Świeca ta to sama czystość zapachu.

Ten zapach wyraża moje uwielbienie do jesiennej pory. Jest taki spokojny, subtelny, złocisty, sentymentalny jak polska złota jesień! Jeśli poszukujecie takich zapachów odprężających do popołudniowej kawy, czy miłej lektury to ten zapach jest piękny.