Kawaswiezopalona.pl – świeża kawa smakuje lepiej

Etiopczycy  zwykli mawiać: “Jeśli masz zmartwienie – napij się kawy. Jeśli się cieszysz – napij się kawy. Jeśli jesteś zmęczony – napij się kawy!”.

I tak właśnie – Kawa to dla mnie styl życia. Nie tyle napój, co moja towarzyszka w szarej codzienności, jak i podczas bardziej relaksujących chwil. Sprawdza mi się idealnie, gdy bladym świtem pośpiesznie piję jej kilka łyków, jak i w weekend, gdy delektuję się nią leżąc w łóżku i czytając ulubioną książkę.

Chwila z kawą to moja mała chwila luksusu w ciągu zabieganego dnia.  Osobiście bez kawy nie wyobrażamy sobie życia i ani jednego przepracowanego dnia, a poranka w zupełności. Rano, sięgam wyłącznie po czarne espresso, natomiast po południu najchętniej delektuję się kawami smakowymi. W dzisiejszym wpisie, chciałabym przedstawić fantastyczne kawy z oferty sklepu kawaswiezopalona.pl, które urzekły mnie swoimi aromatami.

https://kawaswiezopalona.pl/

Na początek producent o sobie:

“kaffa ETC to miejsce, w którym przygotowuje się kawę z ogromną pasją, dogłębną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w zakresie pozyskiwania zielonego ziarna kawowego (plantacja, sprawdzeni dostawcy), właściwych warunków transportu ziarna z plantacji do palarni oraz, co najważniejsze, wielkiego kunsztu i artyzmu ludzi, którzy tę kawę palą na sposób mistrzowski…

Stałym partnerem naszej firmy w zakresie dostaw surowca – kawy zielonej jest firma Mega Coffee.
Kawę palimy wyłacznie w piecach renomowanej firmy Toper a używane przez nas opakowania mają wszelkie wymagane atesty.

kaffa ETC istnieje od 2012 roku. Naszą ambicją jest dostarczanie Państwu ziaren kawowych najwyższej jakości, praktycznie w kilka dni od momentu ich wypalenia oraz maksymalne skrócenie czasu, jaki upływa do konsumpcji kawy w postaci np. smakowitego espresso czy tradycyjnej „małej czarnej”. Zapraszamy do zakupów”.

COLOMBIA EXCELSO NISKODRAŻNIĄCA

https://kawaswiezopalona.pl/sklep/kawy-arabica/niskodrazniace/kawa-arabica-columbia-excelso-niskodrazniaca/

Colombia Excelso niskodrażniąca – kawa poddawana procesowi usuwania substancji drażniących przed paleniem. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które mają delikatny przewód pokarmowy, a jednocześnie chcą się cieszyć aromatyczną i pyszną kawą, bez żadnych konsekwencji zdrowotnych.
Kawa arabica palona na sposób mistrzowski, nieprzemysłowo, w piecu bębnowym firmy Toper.

Moja opinia: Kawa ta zaskoczyła mnie swoim niesamowitym aromatem, jest bardzo unikalny, inny od znanych mi dotąd aromatów kawy. Tak, jak deklaruje producent jest nisdkodrażniąca ale jednocześnie posiada pełen aromat kawy.  Bardzo lubię pić tę kawę, jako delikatną na późne popołudnia.  Polecam!

SANTO ESCOBAR

https://kawaswiezopalona.pl/sklep/kawy-arabica/mieszanka-kawowa-santo-escobar/

Limitowana mieszanka firmowa trzech odmian kawy arabica z obszaru Pueblo De Esperal (ok 120 km na wschód od Santo Subito). Łączy delikatne aromaty czekolady, orzechów i karmelu z lekką nutą dekadencji, nostalgii oraz rezygnacji… Ulubiony blend zarówno autora włoskich powieści, C. DecoMorreno, jak i El Ministro de la Defensa Nacional, Jose Arcadio Moralesa.

A mówiąc bardziej precyzyjnie (i poważnie), ten blend to połączenie ziaren Brazylii Santos, Colombii Excelso i Gwatemali SHB…
Kawa palona na sposób mistrzowski, nieprzemysłowo, w piecu bębnowym firmy Toper.

Moja opinia: Kawa ma pociągający aromat czekolady, orzechów, a jej zapach jest niesamowicie przyjemny i długo unosi się w mieszkaniu po zaparzeniu. To kawa, która idealnie pasuje mi do popołudniowego ciasta po pracy, gdy zależy mi na odprężeniu.  Jest moim ulubieńcem, jeśli z rana pragnę obudzić się i dodać energii. Świetnie odświeża także umysł w pracy, rozjaśnia myśli. W wydaniu espresso jest najlepsza.

 

LONDON – KARMEL

 

https://kawaswiezopalona.pl/sklep/kawy-smakowe/kawa-smakowa-london-karmel/

London – drobno mielona kawa o smaku karmelu.
Kawa smakowa palona na sposób mistrzowski, nieprzemysłowo, w piecu bębnowym firmy Toper.

Moja opinia:  Kawa o smaku karmelowym to mój ulubieniec od lat, jeśli sięgam po smakowe kawy to zdecydowanie uważam, że karmel jest najlepszym tutaj aromatem. Kawa  ma fantastyczny smak słodkiego karmelu, przypomina mi moją ulubioną kawę karmelową, którą często zamawiam w dobrej kawiarni. Coś niesamowitego dla wielbicieli dobrej kawy i karmelu. Idealna na spotkania rodzinne, w towarzystwie, unoszący się aromat zachwyci wszystkich!

TOKYO – WIŚNIA W CZEKOLADZIE

https://kawaswiezopalona.pl/sklep/kawy-smakowe/kawa-smakowa-tokyo-wisnia-w-czekoladzie/

Tokyo – drobno mielona kawa o smaku wiśni i czekolady.
Kawa smakowa palona na sposób mistrzowski, nieprzemysłowo, w piecu bębnowym firmy Toper.
Odcień palenia: średnio ciemny.

Moja opinia:  Kawa już w opakowaniu pięknie pachnie wiśniami z czekoladą. Zaparzona sprawia, że w całym pomieszczeniu unosi się zapach mieszanki kawy wiśniowymi czekoladkami. Jest to bestseller sklepu i nic dziwnego, bo smak jest fantastyczny dla wielbicieli takich wykwintnych czekoladowych smaków:-) Aromat kawy jest jednocześnie wyrazisty, dla mnie to idealna kompozycja bardziej do popołudniowego odpoczynku.

POLECAM!