Ceramidy Odbudowujące Skórę Life Extension

Dziś o ceramidach, składnikach wielu nie tylko dobrych kosmetyków, ale jak i się okazuje suplementów. Czym są ceramidy?

Ceramidy są nazywane cementem międzykomórkowym – działają jak bariera wodno-lipidowa. Utworzony z nich mur chroni przed nadmierną utratą wody i poprawia jej wchłanianie. To dzięki ceramidom mamy zapewnione odpowiednie nawilżenie skóry.

Ilość ceramidów  zmniejsza się wraz z wiekiem, a także na skutek stresu i niekorzystnego działania szkodliwych czynników zewnętrznych, m.in. promieniowania UV, zimna, wiatru czy smogu. Brak ceramidów sprawia, że naskórek jest suchy, staje się cieńszy i mniej elastyczny, zaburzeniu ulegają też procesy rogowacenia – powstają tzw. nieestetyczne suche skórki. Efektem jest szybszy proces starzenia się skóry.

Stąd w okresie jesienno-zimowym kremy z ceramidami są szczególnie polecane do ochrony skóry twarzy. ale dziś o niezwykle ciekawym suplemencie diety – nutrikosmetyku wspomagającym uzupełnianie ceramidów, czyli nawilżenie od wewnątrz.

 

Ceramidy Odbudowujące Skórę, 30 kaps.

Nawilża, wygładza drobne linie i zmarszczki

 

Na początek kilka słów od producenta:

 • Ceramidy naturalnie obecne w naszej skórze nadają jej młody, jędrny wygląd. Pszenica zawiera takie same ceramidy jak nasza skóra, ale sama dieta nie jest w stanie dostarczyć takiej ich ilości aby dostrzec jakąkolwiek różnicę. Ceramidy Odbudowujące Skórę to wygodny doustny suplement, który wygładza zmarszczki, nawilża i rewitalizuje skórę od wewnątrz.

  Korzyści zdrowotne w skrócie

  • Wygładza drobne linie i zmarszczki
  • Wspomaga prawidłowe nawilżenie i poczucie komfortu skóry
  • Wspomaga utrzymanie zdrowego poziomu ceramidów w starzejącej się skórze
  • Jedna porcja dostarcza 350 mg bezglutenowych ceramidów
  • Zawiera skoncentrowane, klinicznie przebadane ceramidy pszeniczne

  Więcej faktów o suplemencie Ceramidy Odbudowujące Skórę

  Ceramidy są istotnym składnikiem odpowiadającym za ochronne właściwości naszej skóry, pomagają one w połączeniu komórek tworzących powierzchnię skóry.1-3 Te odżywcze oleje jakimi są ceramidy – pomagają utrzymać optymalne nawilżenie i chronią skórę.2,4 Ale, wraz z wiekiem poziom ceramidów w naturalny sposób ulega zmniejszeniu1,5 utrudniając tym samym utrzymanie gładkiej, elastycznej i zdrowej starzejącej się skóry.
 • Gładsza, zdrowsza skóra

  W podwójnie ślepym, kontrolowanym badaniu placebo, zdrowe kobiety przyjmowały 350 mg ekstraktu ceramidowego raz dziennie przez okres 12 tygodni. Pod koniec badania, kobiety te zaobserwowały wygładzenia zmarszczek, poprawę nawilżenia, wygładzenie i uzyskanie zdrowego wyglądu skóry. Wiele uczestniczek badania zgłosiło poprawę wyglądu skóry utrzymującą się osiem tygodni po zakończeniu badania, wykazując tym samym długotrwałe korzyści wynikające z suplementacji ceramidami.6

  Poprawione nawilżenie i zwiększone poczucie komfortu skóry

  W innym kontrolowanym badaniu placebo z podwójnie ślepą próbą – 50 zdrowych kobiet przyjmowało 350 mg oleju ceramidowego codziennie przez okres 3 miesięcy. Zaobserwowały one wymierną poprawę stanu nawilżenia skóry na ramionach i nogach, a także  znaczne wygładzenie, ujędrnienie i poprawę kolorytu skóry.2  W innym badaniu7, wykazano wyraźną poprawę w przypadku skóry szorstkiej i łuszczącej się oraz radykalne zmniejszenie świądu u grupy uczestników stosujących ceramidy w porównaniu z grupą placebo. Analiza elektrochemiczna wykazała również znacznie lepszy poziom nawilżenia skóry w grupie uczestników stosujących ceramidy.

Moja opinia:

MOJA OPINIA:

Nutrikosmetyki pozwalają mi idealnie dbać o moją skórę. Uważam, że nie tylko pielęgnacja jest kluczowa ale także dobre odżywienie skóry, dzięki wartościowym składnikom. Suplement Skin Restoring Ceramides to bardzo skuteczny sposób na zadbanie o swoją skórę i to w tym sezonie jesiennym.

Nutrikosmetyk otrzymujemy w bardzo praktycznym estetycznym lekkim opakowaniu, poręcznym i wygodnym. Jedno opakowanie liczy 30 niewielkich płynnych kapsułek. Opakowanie powinno starczyć na 30 dni suplementacji (1 kapsułka dziennie).

Efekty stosowania tego suplementu to skóra miękka i mocno nawilżona. Widać to szczególnie po nocy, kiedy cera ma mniej skłonności do odciskania się od poduszki, czyli popularnie zwanych tzw. zmarszczek nocnych.

Okres jesienny to czas powstawania na skórze oznak szorstkości, suchości, ziemistości. Nutrikosmetyk sprawia, że skóra wygląda na wypielęgnowaną, jest miękka, bardziej sprężysta. Wręcz wygląda na taką zdrową, rozświetloną, promienną.

Reasumując, uważam, że suplement Life Extension to bardzo skuteczny sposób na nawilżenie skory od wewnątrz. Polecam ten suplement jako ochronę skóry w okresie jesienno-zimowym.