Grzbień jadeitowy do masażu skóry głowy JADELYN.PL

Problem wypadających włosów lub słabego ich porostu, to często nie kwestia nieprawidłowej pielęgnacji, czy niedoboru składników odżywczych, ale sedno tkwi w słabym ukrwieniu skóry głowy. Odpowiedzią na te dolegliwość jest masaż!

Już dawno kobiety zachwyciły się rollerami jadeitowymi do masażu ujędrniającego skórę twarzy. Teraz przyszła pora na zastosowanie tego cennego kamienia w dolegliwości skóry głowy! Otóż coraz częściej można spotkać grzebienie z jadeitu, które moim zdaniem wyglądają uroczo:) Mają pobudzać krążenie i w naturalny sposób przyspieszać porost włosów. Lepsze ukrwienie skóry sprawić ma, że włosy także będą rosnąć mocniejsze, grubsze i odporniejsze na łamliwość.

Moim ostatnim odkryciem masażowym jest grzebień jadeitowy firmy JADELYN.

https://jadelyn.pl/

Grzebień Jadeitowy Jadelyn

 

Grzebień jadeitowy można stosować do masażu skóry głowy, w celu pobudzenia krążenia, dotlenienia cebulek i w rezultacie przyspieszeniu porostu włosów. Dodatkowo regularny masaż głowy grzebieniem wpływa na odprężenie całego ciała.

Kamień jadeitowy jest chętnie stosowany w kosmetologii ze względu na swoje dwie ważne cechy – jest to twardy kamień półszlachetny, który utrzymuje stałą niską temperaturę. Stosowanie wałka jadeitowego do masażu twarzy wyraźnie pobudza jej krążenie i zmniejsza opuchliznę. Takie same działanie ma grzebień jadeitowy. Grzebień stymuluje skórę głowy i cebulki dzięki czemu włosy szybciej rosną. Grzebień przy regularnym stosowaniu wpływa na lepsze ukrwienie skóry głowy oraz zmniejszenie napięcia i szybszy porost włosów. Jadeit z którego wykonany jest grzebień wykazuje także działanie antybakteryjne i oczyszczające.

Czym różni się ten grzebień  od zwykłych, plastikowych grzebieni?

  • Jadeit  ma zdolność utrzymywania niskiej temperatury. Dzięki temu grzebień jest zawsze zimny, co jeszcze bardziej poprawia krążenie podczas masażu głowy.
  • Jadeit nie powoduje efektu elektryzowania włosów.
  • Pobudza cebulki włosów do pracy poprzez łagodny masaż
  • Pomaga zmniejszyć stres i zredukować napięcie skóry
  • Jadeit jest twardym kamieniem półszlachetnym – nie wygina się, jest trwały i solidny.
  • Grzebienie jadeitowe mają szerokie, lekko zaokrąglone kolce, które nie będą drapały skóry głowy, tylko delikatnie ją masowały.

 

Moja opinia

Masażem twarzy zainteresowałam się od niedawna, sięgając po ulubione ziołowe wcierki do włosów. Oczywiście był to tradycyjny masaż opuszkami palców, mocno rozgrzewający skórę głowy. Jednak, kiedy zobaczyłam taki profesjonalny grzebień z jadeitu (uwielbiam jadeitowe płytki i rollery do masażu twarzy) postanowiłam go wypróbować.

Grzebień wygląda uroczo, jest niewielkich rozmiarów, ciężki, ale poręczny, więc bardzo lubię po niego sięgać. Zazwyczaj najpierw nakładam wcierkę na skórę głowy, a potem tym grzebieniem masuję skórę głowy przez około 10 minut (3 razy w tygodniu). Robię to w sposób bardzo delikatny, przesuwam ząbkami i także jakby mocniej naciskam punktowo. Grzebień jest niezwykle przyjazny w użyciu. Nie ma obawy, że podrażni, czy co gorsza pokaleczy skórę. Jest solidnie wypolerowany, nie ma tu ostrych niebezpiecznych końcówek, nierówności kamienia.

Regularne używanie przyniosło rezultaty w postaci błyszczących i miękkich włosów. Zaczęło ich wypadać znacznie mniej i także włosy szybciej rosną. A co jeszcze lepsze, zmniejszył mi się łupież, a tego nie oczekiwałam!  Uwielbiam sam masaż, niesamowicie relaksuje, wystarczy poświęcić chwilę przy np. oglądaniu filmu. Świetny pomysł na prezent dla każdego, dla kobiety, która zapuszcza włosy, czy dla Pana, który walczy z pogłębiającym się łysieniem.

Polecam!