Theska.pl – wyroby wełniane tworzone z sercem i pasją

Dzisiejszy wpis jest poświęcony niezwykłym akcesoriom zimowym THESKA.  Produkty do kórych właścicielka firmy ma ogromny sentyment i tworzy je z dużą pasją i sercem. Czapki, kominy i opaski w całości robione są ręcznie na szydełku (stąd ich bardziej zwarta forma) i na drutach. Są proste w formie, atrakcyjnie kolorystycznie, z włóczek dobrej jakości, jak najbardziej naturalnych.

Działalność handmade THESKA zaczęła się od robienia czapek na szydełku, głównie dla tych, co lubią aktywności takie jak chodzenie po górach, windsurfing, czy kitesurfing:) A z czasem do asortymentu dołączyły – opaski, kominy, chusty.  Wełen naturalnych i syntetycznych na naszym rynku jest do wyboru mnóstwo ale do produktów THESKA wybierane są te dobrej jakości i miłe w dotyku, najczęściej mieszanki wełny z dodatkiem, np. akrylu, czy bawełny. Jak zostałam poinformowana przez przemiłą właścicielkę sklepu – Panią Magdę akryl jest w klasie premium. Syntetyczny akryl występuje w najbardziej intensywnych kolorach, intensywniejszych niż naturalne wełny.

Wyroby z bawełny czy akrylu kierujowane są głównie do tych, których dodatek wełny gryzie. Na pewno te wyroby z wełną będą cieplejsze i będą lepiej oddychały. Najlepsze wyroby są z wełny merino, z merynosów oraz z alpaki. To wełny najwyższej jakości i zawsze nieco droższe niż inne włóczki. Handmade rzeczy są dla wszystkich, ponieważ dobierana włóczka nie ma wygórowanych cen. To rzeczy dziergane naprawdę z sercem i pasją i do takich ludzi kierowana jest marka THESKA  🙂 Na tym zależy Pani Magdzie.

Oto najpiękniejsze przykładowe akcesoria zimowe z oferty. Zapraszam do przeglądu!

https://theska.pl/

 

https://theska.pl/product/czapka-windy/

https://theska.pl/product/czapka-yellow-submarine/

https://theska.pl/product/czapka-grey-1/

https://theska.pl/product/gift-boxes/

https://theska.pl/product/chusta-werona/

https://theska.pl/product/chusta-merci-2/

https://theska.pl/product/chusta-nude/

https://theska.pl/product/opaska-duo/

https://theska.pl/product/opaska-active/

https://theska.pl/product/komplet-alpine-maxi/

 

Moja opinia:

Na początek muszę wspomnieć o przemiłym i bardzo profesjonalnym kontakcie z właścicielką sklepu. Pani Magda świetnie pomaga dobrać produkty, służy radą i w bardzo wyczerpujący sposób wyjaśnia idę i pasję stojące za marką Theska. Zakupy tutaj to prawdziwa przyjemność, osobowy kontakt i poczucie, że jest się ważnym:)

Miałam przyjemność testowania czapki, chusty i opaski, jako moich ulubionych akcesoriów zimowych. Chusta zaskoczyła mnie swoim ogromnym rozmiarem, jest niezwykle puchata, miękka. Idealna do opatulenia głowy, twarzy szyi. Mój model to powyżej zaprezentowana chusta Merci-2 łącząca stonowany niebieski z żywą żółcią. Połączenie niebanalne i jakże efektowne! Trzeba przyznać, że kolekcje chust i czapek są wykonane w zgodzie z bardzo modnymi trendami w kolorach, więc są idealne do różnych sportowych kurtek, czy bardziej eleganckich płaszczy.

Czapka, czapce nierówna. Dobra czapka musi być ciepła, nie przepuszczać wiatru, szczególnie na wysokości uszu. Czapka Charm jest wykonana z niezwykle grubej włóczki, to czapka doskonała na największą zimową zawieruchę. Jednocześnie, jako że materiały użyte są naturalne przyjazne dla skóry, czapka pozwala swobodnie oddychać skórze głowy. Nie ma tu mowy o gryzieniu, pojawianiu się zaczerwienienia, wrażliwości na włóczkę. Czapka jest długa, można ją naciągnąć dobrze na uszy. Nosi się ją świetnie!

Na koniec mała wisienka na torcie, czyli Opaska Duo! Co ją wyróżnia to fakt, że jest bardzo szeroka i pozwala ochronić dużą część głowy.  Miękka, ciepła, niegryząca i w bardzo modnym kolorze niebiesko-turkusowym.

Jestem pod wrażeniem, jak modele zostały wykonane. Widać ogromną solidność, rzetelne podejście do sztuki szydełkowania. Wszystko jest tak pięknie, równo wykonane, że nabiera się samemu szacunku aby dbać o te rzeczy. Pragnę się nimi cieszyć długie lata bo takie wyroby włóczkowe nigdy nie wychodzą z mody! To nasza tradycja.

 

Polecam!