Regalia – piękne meble ze starego drewna

Mówi się, że wyroby ze starego drewna mają swoją duszę. To klasyka, niezwykła elegancja i poczucie dobrego gustu, kiedy wnętrza są pięknie zaaranżowane takimi bezcennymi wyrobami. Zapraszam dzisiaj do poznania niezwykłego producenta, który docenia stare drewno, dając mu nowe życie w naszych wnętrzach!

 

 

Regalia Logo

 

 

 

https://regalia.eu/?_ga=2.121963851.1746171508.1608378255-1508789674.1608103680

Na początek producent o sobie:

Staramy się, by nasza firma nie utraciła cech manufaktury, a klient dzięki temu otrzymał wysokiej jakości produkt i nie był dla nas anonimowym odbiorcą. Stąd też pomysł na nazwę, bo regalia to nic innego jak królewskie insygnia, które mają symbolizować dominację jakości i tradycji nad produkowaną masowo tandetą i powszechną bylejakością. W istocie manufaktura (słowo pochodzi z łaciny i oznacza „rękodzieło”) to niewielki zakład produkcyjny, w którym powstawanie wyrobu końcowego oparte jest na podziale pracy, a poszczególnym etapom przyporządkowany jest konkretny, wyspecjalizowany rzemieślnik. Tak jest też w naszym przypadku. Praktycznie wszystko robimy sami – od projektu, poprzez pozyskanie materiału, przygotowanie go do produkcji, po wykonanie produktu finalnego w postaci mebli i różnego rodzaju elementów wykończeniowych.

Gwarantujemy:

jeden  oryginalne materiały – używamy tylko starego drewna, nie postarzamy młodego drewna, bo kłóci się to z naszymi przekonaniami o ratowaniu materiałów z odzysku. Jeżeli nie możemy dopasować starych akcesoriów, wykonujemy je we własnym zakresie (z wyjątkiem nowoczesnych zawiasów wewnętrznych i prowadnic), też z materiałów z odzysku.

dwa  polski kapitał – jesteśmy polskim producentem w 100% z polskim kapitałem. Dajemy pracę wielu polskim rzemieślnikom.

trzy  polski produkt – stosujemy tradycyjną technologię, produkujemy w Polsce, z materiałów odzyskanych głównie na Warmii i Mazurach.

Więcej informacji na stronie: https://regalia.eu/o,1,o-nas.html

 

W ofercie producenta Regalia znajdziemy:

  • Meble ze starego drewna
  • Drzwi i elementy wystroju wnętrz
  • Stare deski i belki
  • Stare Cegły i płytki ceglane
  • Jednorożce

 

Poniżej mój autorski przegląd najpiękniejszych w moim odczuciu mebli Regalia. Specjalizacją firmy jest wytwarzanie unikatowych mebli ze starego drewna, które tworzą niesamowity klimat ciepła i dobrego stylu w naszych wnętrzach. Meble nawiązują do tradycyjnych wzorców ale producent jest otwarty, aby odpowiedzieć na indywidualne projekty. Niesamowicie zaintrygowało mnie szczególnie to, że drewno, z którego powstają  meble nosi ślady zapomnianych dziś technik obróbki takich ciosanie siekierą, czy rżnięcie piłką ręczną. Stare powierzchnie nie są także szlifowane, aby nie utraciły tego unikatowego wyglądu. Powierzchnie zostają profesjonalnie oczyszczone, aby wyeksponować ich piękno i historyczny charakter.

A co najważniejsze  producent nie postarza młodego drewna! Drewno, z którego wytwarzamy meble oraz elementy wystroju wnętrz liczą średnio sobie od 80 do 200 lat (a trafiają się również egzemplarze o wiele starsze) Brzmi naprawdę fascynująco!😊

A producent mówi też do swoich potencjalnych klientów tak:

“I jeszcze jedno. Wyobraź sobie miny swoich znajomych, kiedy im powiesz, że twój stolik został zrobiony z drzewa, które zaczęło rosnąć w czasach, gdy król Stanisław August Poniatowski urządzał „obiady czwartkowe” lub gdy Napoleon Bonaparte romansował z Marią Walewską. Nie każdy może pochwalić się meblem z taką historią w tle”.

Zapraszam do przeglądu niepowtarzalnych mebli Regalia!

Stół ze starego 100-letniego dębu

meble ekskluzywne stół drewniany ze starego dębu

https://regalia.eu/s,19,meble-drewniane-stol-ze-starego-100-letniego-debu.html

 

Biurko ze starego dębu

meble dębowe biurko ze starego drewna

https://regalia.eu/s,223,meble-drewniane-biurko-ze-starego-debu.html

Ława na nogach ze starych zawiasów

meble industrialne stół drewniany ze starego drewna

https://regalia.eu/s,100,meble-industrialne-lawa-na-nogach-ze-starych-zawiasow.html

 

Wyspa industrialna ze starego drewna

Meble industrialne - wyspa ze starego drewna i metalu z odzysku

https://regalia.eu/s,353,wyspa-industrialna-ze-starego-drewna.html

 

Stolik kawowy okrągły

Stolik kawowy okrągły ze starego drewna na podstawie z metalu z odzysku

https://regalia.eu/s,361,stolik-kawowy-okragly-ze-starego-drewna.html

Stolik kawowy industrialny

stolik kawowy industrialny ze starego drewna i metalu z odzysku

https://regalia.eu/s,384,stolik-kawowy-industrialny-ze-starego-drewna.html

 

W ofercie sklepu Regalia.eu znajdują się także piękne elementy wystroju wnętrz. Czasem jeden dodatek potrafi zmienić klimat w salonie. Uwielbiam tace drewniane Regalia, ale także i inne przedmioty. Zapraszam poniżej do przeglądu i recenzji!

 

TACA NA DOKUMENTY ZE STAREGO DREWNA NO. 372

Taca na dokumenty ze starego drewna No. 372

Taca na dokumenty ze starego drewna No. 372

https://sklep.regalia.eu/biuro/372-taca-na-dokumenty-ze-starego-drewna-no-372.html

 

TACE ZE STARYCH DESEK – KOMPLET 3 SZT.

Taca ze starych desek - komplet 3 szt.

 

PODSTAWKA ZE STAREJ DESKI

PODSTAWKA ZE STAREJ DESKI

https://sklep.regalia.eu/przygarnij-mnie-podstawki-podstawki-pod-gorace-naczynie-swieczniki-itp/147-podstawka-ze-starej-deski.html

WIZYTOWNIK ZE STAREGO DREWNA

wizytownik do biura

https://sklep.regalia.eu/biuro/336-wizytownik-ze-starego-drewna.html

PIÓRNIK, ORGANIZER ZE STAREGO DREWNA

piórnik_ze_starego_drewna

DUŻA SKRZYNKA ZE SZNURKIEM

DUŻA SKRZYNKA ZE SZNURKIEM

https://sklep.regalia.eu/skrzynki/128-duza-skrzynka-ze-sznurkiem-ze-starego-drewna.html

 

Moja opinia:

Od wielu lat mam ogromną słabość do starego drewna. Uważam, że w świecie plastiku, tworzenia w większości rzeczy z tworzyw sztucznych należy doceniać takich producentów, jak Regalia. Produkcja tu odbywa się z poszanowaniem dla starego drewna i z korzyścią dla naszego środowiska i planety,

Akcesoria drewniane Regalia dopiero na żywo tak naprawdę zachwycają, zwłaszcza, gdy można dotknąć tego starego drewna, poczuć sentymentalizm. Moim absolutnymi ulubieńcami są przepiękne tace. Posiadam je w kilku rozmiarach, są więc idealne, np. jako przenośny stolik./podstawka do łóżka. Upodobałam sobie te tace do przechowywania książek i ulubionych perfum.  Charakter wnętrza mojego mieszkania zyskał na cieple, pewnej solidności, stawiania na jakość.

Ciekawe są skrzynki, w których można przechowywać drobne akcesoria. Są doskonale wykonane, bardzo solidnie. Taka skrzynka może być idealnym pomysłem na prezent, bo można tu włożyć np. dobre wino. Będzie komponować się idealnie.

W ofercie sklepu znajdziemy kompleksową kategorią dotyczącą biura. Uważam, że jest to świetny pomysł, aby swoje biuro udoskonalić o takie przedmioty ze starego drewna. Jest nie tylko stylowo, ale taka tacka na dokumenty, czy przybornik mogą działać kojąco na stres! Piękne są także drewniane podkładki np. pod świecę, kubek. Taki mały drobiazg, a zwraca uwagę!

Podsumowując, uważam, że tak solidnie wykonane wyroby ze starego drewna, z duszą mogą w dzisiejszych czasach stworzyć niepowtarzalny klimat w naszych wnętrzach.

Polecam!