Handmade by Ginger – niezwykłe dzierganie:)

Dzisiejszy wpis jest poświęcony niezwykłym akcesoriom zimowym Handmade by Ginger.  Produkty do których właścicielka firmy ma ogromny sentyment i tworzy je z dużą pasją i sercem. Czapki, kominy i opaski w całości robione są ręcznie na szydełku i na drutach. Są  atrakcyjnie kolorystycznie, z włóczek dobrej jakości, jak najbardziej naturalnych.
Pani Marta jest mamą 2 letniej córki i właśnie od dwóch lat zajmuje się dzierganiem i szydełkowaniem, to macierzyństwo sprawiło, że wpadła na pomysł rękodzieła:) Miała więcej czasu w ciąży i uczyła się najpierw szydełkowania a potem sięgnęła po druty. Stało się to jej pasją i obsesją ale głównie jest to odskocznia od monotonii dnia codziennego i relaksem, kiedy Dzierga to odpoczywa:)
Zawsze lubiła zajęcia manualne więc to był dobry wybór i pomysł na nową pasje i pożyteczne spędzanie czasu:)
Pani Marta dzierga akcesoria dla dzieci i dorosłych (czapki, szaliki, rękawiczki, kominy i co jakiś czas swetry) Wszystkie rzeczy wykonuje z wełny naturalnej 100%. Na szydełku wykonuje torebki ze sznurka bawełnianego oraz inne akcesoria. Kiedy okazało się że jej udziergi podobają się innym postanowiła zrobić z tego jeszcze bardziej pożyteczne zajęcie i Dzierga na indywidualne zamówienie.
Oto najpiękniejsze przykładowe akcesoria zimowe z oferty. Zapraszam do przeglądu!

 

Moja opinia:

Na początek muszę wspomnieć o przemiłym i bardzo profesjonalnym kontakcie z Panią Martą. Z pewnością wyroby wydziergane przez tak pozytywną osobę niosą w sobie ogromną moc!

Miałam przyjemność testowania opaski. Kiedyś opaski dla mnie nie istniały, wydawały się zbędnym elementem typowo stylizacyjnym. Jednak opaska jest idealna do ochrony uszu podczas mrozu, wiatru, często nakładam ją po prostu dodatkowo pod czapkę. Posiadam opaskę w pięknym neutralnym odcieniu szarości. Jest niezwykle puchata, miękka, można ją naciągnąć dobrze na uszy. Nosi się ją świetnie! Jest bardzo szeroka i pozwala ochronić dużą część głowy.  Miękka, ciepła, niegryząca i w bardzo stylowym kolorze.

Jestem pod wrażeniem, jak opaska została wykonana. Widać ogromną solidność, rzetelne podejście do sztuki szydełkowania. Wszystko jest tak pięknie, równo wykonane, że nabiera się samemu szacunku aby dbać o te rzeczy. Pragnę się nimi cieszyć długie lata bo takie wyroby włóczkowe nigdy nie wychodzą z mody! To nasza tradycja.

 

Polecam!