LENELIN – lniane wyroby, zdrowe i stylowe

Len – W ostatnich latach nieco zapomniany, dzisiaj wraca do łask. Szczególnie doceniany w ciepłych wiosenno-letnich porach roku. Zapraszam dzisiaj do przeglądu cudownej lnianej oferty w sklepie Lenelin.eu.

 

https://lenelin.eu/

Ze strony sklepu: 

Tkanina lniana to materiał tkany, wykonany z włókien lnianych. Innymi słowy, aby mieć tkaninę lnianą najpierw trzeba mieć len. Jest to niezwykła roślina, ale wygląda całkiem pospolicie – na długiej łodydze rosną niepozorne, ale ładne błękitne kwiaty. Po przekwitnięciu, zamiast kwiatów pojawiają się drobne ziarna. Dzięki niesamowitym właściwościom wykorzystuje się te ziarenka w kuchni, kosmetyce i farmacji. Coraz bardziej popularny jest olej lniany, który powinien być spożywany na surowo. Ziarna, inaczej określane jako siemię lniane, po przygotowaniu tworzą kleik, który działa osłaniająco na żołądek, ale i jest środkiem pielęgnującym włosy. My jednak skupimy się na łodydze, gdyż na całej jej długości są włókna, które można wykorzystać jako baza do tworzenia lnianych materiałów.

 

Włókna pozyskane z lnu są bardzo mocne i wykazują najwyższą chłonność z popularnych włókien naturalnych. W ogóle nie przyciągają szkodliwych zanieczyszczeń, bez względu na glebę w której rosły rośliny. Ich unikalna struktura sprawia, że im dłużej materiał lniany jest używany, tym staje się mocniejszy i jednocześnie bardziej miękki. Len bardzo lubi wodę, dobrze robi mu częste pranie. Do tego, lniane włókna są całkowicie hipoalergiczne, dlatego mogą być z powodzeniem stosowane w przedmiotach przeznaczonych dla dzieci i zmagających się z różnymi alergiami. Dzięki właściwościom termoizolacyjnym w kontakcie z lnianą tkaniną latem czujemy przyjemny chłód i mniej się pocimy, zimą jest nam cieplej.

https://lenelin.eu/pl/p/Posciel-lniana-fredzle-chwosty-/57

https://lenelin.eu/pl/p/Lniana-poduszka-z-haftowana-plisa/90

 

https://lenelin.eu/pl/p/Lniane-przescieradlo-proste/51

 

https://lenelin.eu/pl/p/Poduszka-wypelniona-luskami%2C-len-rezeda/126

SZAL LNIANY BARWIONY NATURALNIE

https://lenelin.eu/pl/p/Szal-lniany-barwiony-naturalnie/139

– lniany szal, dwustronny, wykonany ze zmiękczonego lnu typu siatka, skład 100% len

– naturalnie barwiony – korzeniem marzanny, drewnem kempeszowy, rezedą, drewnem żółtym, indygo.

– paleta kolorystyczna widoczna na zdjęciach

– rozmiar: 40 cm/ 220 cm

– możliwość zamówienia w różnych odcieniach kolorystycznych.

Moja opinia 

W tym szalu jestem absolutnie zakochana! Jest naprawdę ogromny i można nim szczelnie otoczyć szyję bardzo wysoko, niczym stójką. To dlatego, że szal jest nieco sztywny, mięsisty, zachowuję się tu lepiej jak komin, jeśli chodzi nawet o opatulenie twarzy. To zdecydowanie szal wiosenno-jesienny. Szal jest też całkiem miły, co stwierdzam ja osoba, którą większość golfów, szali gdzieś podrażnia, uwiera. Odcień żółtej musztardy/miodu, trochę niczym melanż pasuje do każdej kurtki, czy płaszczyka, świetnie prezentuje się z czapkami w różnych kolorach. W dodatku ta kolorystyka jest ciepła, ładnie odświeża twarz podczas zarugi. Uważam, że taki szal to niezbędnik, przemiły otulacz dla każdej kobiety!

Wysokiej jakości len z jakiego szal jest wykonany sprawia, że nie gryzie skóry, która jednocześnie się nie poci.

Produkt jest także bardzo solidnie wykonany, ładnie układa się. Także po praniu nie zauważyłam żadnego rozciągnięcia, mechacenia, to szal  z pewnością na długie lata.

Mogę polecić szale indyjskie każdemu kto ceni sobie nie tylko ładny design szala, ale także komfort, ciepło, zdrowie.

POLECAM!