Anwen – innowacyjne i świadome podejście do pielęgnacji włosów

“Marka Anwen wprowadziła innowacyjne i świadome podejście do pielęgnacji włosów oparte na wiedzy i bogatym doświadczeniu. Tworząc receptury naszych kosmetyków jako pierwsi w Polsce wzięliśmy pod uwagę tak ważny czynnik jak porowatość włosów, najbardziej miarodajny przy doborze odpowiednich składników aktywnych. Włosy o różnej porowatości – wysokiej, niskiej i średniej – wymagają różnego rodzaju substancji pielęgnujących.

W świadomej pielęgnacji ważna jest równowaga pomiędzy trzema grupami składników aktywnych: proteinami, emolientami i humektantami. Jej zachowanie jest kluczowe w procesie tworzenia produktów marki Anwen. Podejście zorientowane na zachowaniu równowagi PEH sprawia, że kosmetyki Anwen są lepiej dopasowane do potrzeb włosów, a przez to skuteczniejsze. Wysoką jakość naszych produktów zapewniają kompleksowe badania laboratoryjne, nowoczesne formuły bazujące na naturalnych surowcach, bogate składy kosmetyków oraz wysokie stężenia substancji aktywnych, dobranych tak, aby pozytywnie wpływały zarówno na zdrowie, kondycję, jak i wygląd włosów”.

https://sklepanwen.pl/

 

PROTEINOWA ZIELONA HERBATA

 

https://sklepanwen.pl/proteinowa-zielona-odzywka-do-wlosow-o-sredniej-porowatosci-kopia

Twoje włosy są łamliwe, „smętne” i bez życia? To znak, że brakuje im protein! Wegańska odżywka Anwen w swoim składzie zawiera odpowiednią kompozycję protein pochodzenia roślinnego:

– hydrolizowane proteiny z zielonego groszku (o rozmiarze 1500 Da),

– niewielkie hydrolizowane proteiny z warzyw (750 Da), które głęboko wnikają do wnętrza włosa, regenerując go i nawilżając od środka

– kationizowane proteiny pszenicy (1800 Da), które dzięki swojemu dodatniemu ładunkowi jeszcze lepiej wiążą się z ujemnie naładowanym włosem i dają bardziej długotrwały efekt.

Proteiny odbudują ubytki w strukturze włosów i sprawią, że staną się one bardziej gładkie, lejące i błyszczące. Bogaty w polifenole ekstrakt z zielonej herbaty pomoże chronić włosy przed zanieczyszczeniami środowiska, a jej świeży zapach umili Ci włosowe SPA.

Moja opinia: Odżywka wykazuje świetne właściwości poprawiające stan moich włosów. Przestały wypadać, zrobiły się mocniejsze, grubsze. Przy linii włosów zauważyłam, ze zaczęły wyrastać tzw. baby hairs. Zdecydowanie zmniejszyło się ich wypadanie. Wyglądają zdecydowanie na zdrowsze, bardziej miękkie. Zaletą tej odżywki jest to, że nie przetłuszcza włosów, ani nie obciąża. Za to włosy po jego zastosowaniu ładnie się układają. Włosy są pięknie nawilżone, solidnie odżywione, gładkie. Polecam!

 

Olej Mango- do włosów średnioporowatych

 

https://sklepanwen.pl/olej-mango-do-wlosow-srednioporowatych-szklo

Trzy optymalnie dobrane do włosów o średniej porowatości oleje:

– migdałowy

– śliwkowy

– kameliowy

działają odżywczo i poprawiają elastyczność włosów. Piękny zapach soczystych owoców mango sprawia, że używanie oleju jest jeszcze przyjemniejsze.

 

Moja opinia: To mój fenomen w całej kolekcji, absolutny faworyt. Już dawno chciałam rozpocząć kurację domową  olejem ale w dzisiejszych zabieganych czasach jest to pielęgnacja dość czasochłonna. Olej ładnie pachnie, na początku zapach jest intensywny, ale dość szybko ulatnia się. Jest bardzo lekki, mogę nałożyć go solidnie na wszystkie pasma, nawet u nasady włosa, a nadal włosy są sypkie, puszyste, nawilżone no i cudownie miękkie. Zdecydowanie zmniejszył moją łamliwość włosów. Polecam!