Daszek przeciwsłoneczny SALT

Latem ochrona przeciwsłoneczna staje się jednym z ważnych punktów codziennej pielęgnacji skóry. Nie tylko bowiem liczy się dokładnie oczyszczać skórę i nakładać dobre produkty przeciwstarzeniowe, ale także należy zwrócić uwagę na ochronę skory przed niekorzystnymi warunkami środowiskowymi. Uważam jednak, że jeszcze daleko przed filtrami najlepszą ochroną twarzy przed nadmiernym słońcem jest nakrycie głowy. Należy pamiętać, że filtr powinniśmy nakładać NA CZYSTĄ SKÓRĘ minimum co 2 godziny, a ciężko tego dokonać, jeśli akurat przebywamy na długim spacerze, czy w plenerze.

Istnieje kilka typów nakryć na głowę, wśród których prym wiodą kapelusze oraz czapki z daszkiem. Kapelusze letnie uwielbiam, pozwalają faktycznie zadbać o ochronę twarzy – oczywiście, jeśli są z szerokim rondem. Czapki z daszkiem to z kolei bardziej komfortowa propozycja, ale nie do końca chronią twarz dostatecznie.

Jak zatem połączyć komfort czapki z dobrą ochroną kapelusza? Otóż świetnym rozwiązaniem są daszki przeciwsłoneczne!  Są coraz bardziej popularne, wykonane z różnym materiałów, w bogatej palecie barw, więc można dobrać swój daszek idealnie do stylizacji.

Ja postawiłam na daszek wykonany z naturalnego rattanu, który to materiał uwielbiam w letnich dodatkach. Swój piękny model odnalazłam w ofercie firmy Salt.

https://salt.com.pl/

Na początek kilka słów od producenta:

W stylu boho zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia. Jego elementy we wnętrzach wprowadzają dużo spokoju i harmonii, co sprzyja lepszemu samopoczuciu i ułatwia relaks. Może dlatego, że tyle czerpią z natury, a może przez to, że każda z takich rzeczy jest unikalna, bo wytwarzana ręcznie przez lokalnych rzemieślników, przez co też autentyczna i prawdziwa, z duszą. Indonezja, a przede wszystkim Bali i Jawa to kopalnie takich skarbów.

Wyselekcjonowane z niezwykłą dbałością, sprowadzone dla Was, aby w tych trudnych czasach podzielić się namiastką morskiego słońca i słonych, piaszczystych plaż.

Podróżujemy by odkrywać, podróżujemy by się rozwijać, podróżujemy w poszukiwaniu wytchnienia, relaksu i piękna.

Odkrywanie lokalnych kultur i rzemiosła, często już nie występującego nigdzie indziej, nierzadko wykorzystującego dawno już zapomniane techniki wykonania, sprawiło iż postanowiliśmy podzielić się z Wami tą cząstką świata, którą tak kochamy.

Wszędzie tam, gdzie zachody słońca spotykają morza i oceany, a piasek przemieszany z solą skrzypi pod stopami, szukamy inspiracji i zbieramy wspomnienia.

https://salt.com.pl/daszek-shade-me-black

 

https://salt.com.pl/daszek-shade-me-natural

Bestseller! Piękny, naturalny, przeciwsłoneczny daszek wykonany z liści palmowych będzie idealnym dodatkiem do wakacyjnych stylizacji. To świetna alternatywa dla słomkowych kapeluszy, która pozwoli Ci czuć się swobodnie i stylowo. Każdy daszek został wykonany ręcznie z ogromną dbałością o każdy detal

Kolor naturalny

Liście palmowe

Szerokość: 25 cm

Wysokość: 25 cm

Wykonany ręcznie w Indonezji

Daszek przeciwsłoneczny firmy SALT to przede wszystkim funkcjonalny dodatek, który sprawdza się wtedy, gdy potrzebujemy komfortu, ale nie chcemy nosząc czapkę z daszkiem rezygnować z właściwej pełnej ochrony twarzy. Bardzo duży rozmiar daszka, sprawia, że lepiej okala twarz dając przyjemny cień. Jest gruby, sztywny, a sam daszek tak cudownie wyprofilowany, że jest lepszy, niż ronda w dużych kapeluszach, które potrafią się zaginać.

Mój odcień to jasny kremowy, jest to kolor najbardziej uniwersalny do każdego letniego ubioru i na każdą okazję. Od środka ma wszytą miękką bawełnę, a więc jest miękki dla skory głowy, która się nie poci z taką “podszewką”. Świetnym rozwiązaniem jest wszyta szeroka gumka pozwalająca na dopasowanie daszka do rozmiaru głowy.

Daszek przeciwsłoneczny świetnie chroni oczywiście oczy i to na tyle, ze można zrezygnować z okularów przeciwsłonecznych i cieszyć się pięknymi barwami lata bez fałszowania odcieniami szkła:-)

Polecam!