CORISS – biżuteria, która powstaje z potrzeby serca

W dzisiejszym wpisie biżuteria, która symbolizuje sprawiedliwość, dobroć, a także wysoce stawia wartości katolickie. Biżuteria Coriss jest niezwykła, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy potrzebujemy na co dzień silnej symboliki człowieczeństwa.

 

Zysk ze sprzedaży biżuterii jest przeznaczany na budowę studni w Czadzie.

https://coriss.pl/pl/

 

Na początek kilka słów o marce ze strony producenta:

Coriss powstało wokół Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego i jego Sekretariatu Misji Zagranicznych, Misjonarzy oraz Darczyńców. Jest skoncentrowane na wspieraniu sercańskich misji, których zaangażowanie przyczynia się do niesienia pomocy i głoszenia Ewangelii w różnych zakątkach świata.

Wartości katolickie są dla nas drogowskazem w życiu i chcąc zaakcentować je na co dzień w fizycznym przedmiocie o duchowym wymiarze, stworzyliśmy biżuterię CORISS. To subtelna i symboliczna biżuteria, która stanowi namacalny nośnik piękna oraz wartości takich jak solidarność, sprawiedliwość i miłość.

Coriss to skrót pochodzący od dwóch słów: Cor Iesuss. Tłumacząc z języka łacińskiego znaczą one dosłownie “Jezus, który cały jest sercem”.

Kolczyki serduszko Coriss srebrne

https://coriss.pl/pl/kolczyki/363-651-kolczyki-serduszko-coriss-srebrne.html#/40-kruszec-srebro_925_rodowane

Serce na całym świecie jest rozpoznawane jako symbol miłości. Na zawieszce Coriss w kształcie serca znajduje się jednak szczegół, który odróżnia go od innych serduszek. Jest na nim szrama symbolizująca ranę, która powstała podczas przebicia włócznią boku Jezusa wiszącego na krzyżu. To serce mówi nam więc o największej Miłości, która sięga aż po śmierć na krzyżu.

Jeśli ktoś kocha delikatne serduszka na uszach to będzie urzeczony tymi kolczykami. Są one bowiem kwintesencją piękna i kobiecości.. Są delikatne ale jednocześnie zwracają uwagę otoczenia. Uwielbiam je za to, jak w sposób bardzo nieoczywisty potrafią podkreślić piękno kobiety.  Te kolczyki polecę Paniom, które chcą dodać sobie elementem biżuterii uroczego wdzięku, takiego kobiecego błysku w oku:-)

 

Celebrytka srebrna

https://coriss.pl/pl/celebrytki/354-616-celebrytka-srebrna.html#/40-kruszec-srebro_925_rodowane

Pierwszy z elementów to krzyżyk sercański, który pomaga nam zrozumieć znaczenie śmierci Jezusa. Widoczne na nim puste serce o nieregularnym kształcie podpowiada nam, że chociaż nie jesteśmy idealni, a często słabi i grzeszni to nie jesteśmy sami na drodze życia. Jest z nami Jezus, który zabiera na swój krzyż wszystkie nasze słabości. I On obdarza Miłością, która pozwala kochać siebie i drugiego człowieka.

Kolejny element to przebite serce. Serce to symbol miłości, czułości, wdzięczności czy poświęcenia. To znak, który wyraża więcej niż tysiąc słów. Nasze serduszko mówi o kilku wymiarach miłości. Można nim na przykład powiedzieć o naszym uczuciu czy wdzięczności wobec obdarowanej osoby. Natomiast szrama na sercu przypomina o Miłości Jezusa do nas, który pozwolił sobie na krzyżu przebić serce.

Ostatni element to serce Coriss. Serce na całym świecie jest rozpoznawane jako symbol miłości. Na zawieszce Coriss w kształcie serca znajduje się jednak szczegół, który odróżnia go od innych serduszek. Jest na nim szrama symbolizująca ranę, która powstała podczas przebicia włócznią boku Jezusa wiszącego na krzyżu. To serce mówi nam więc o największej Miłości, która sięga aż po śmierć na krzyżu.

Jestem zakochana w tym naszyjniku! Połączenie delikatnych serduszek i krzyżyka wygląda pięknie.  Jest kobieco, subtelnie, tak minimalistycznie. Naszyjnik nie krzyczy, ale zwraca uwagę i to uwielbiam w biżuterii Coriss. Dodaje blasku urodzie, a nie tylko stanowi element dodatkowy w stylizacji. 

Bransoletka różaniec z perłami srebrna

https://coriss.pl/pl/bransoletki/315-489-bransoletka-rozaniec-z-perlami-srebrna.html#/40-kruszec-srebro_925_rodowane/78-rozmiar-l_17_cm

Różaniec w formie bransoletki przypomina o codziennym odmawianiu modlitwy różańcowej. Dodatkowo zwieńczony jest krzyżykiem sercańskim, który pomaga nam zrozumieć znaczenie śmierci Jezusa. Widoczne na nim puste serce o nieregularnym kształcie podpowiada nam, że chociaż nie jesteśmy idealni, a często słabi i grzeszni to nie jesteśmy sami na drodze życia. Jest z nami Jezus, który zabiera na swój krzyż wszystkie nasze słabości. I On obdarza Miłością, która pozwala kochać siebie i drugiego człowieka.

Bransoletka różaniec jest niespotykanie gustowna, piękna. Bardzo kobieca, delikatna, na dłoni wygląda  subtelnie. Świetne jest połączenie perełek ze srebrnym łańcuszkiem. To bransoletka, którą mogę w sposób bardzo komfortowy nosić bo jest lekka. Taka skromna perłowa bransoletka, daje naprawdę oszałamiający efekt i wzbudza zainteresowanie otoczenia. Dla mnie jest to idealna wersja bransoletki na specjalne okazje. Tu jest bardziej elegancko, ale nadal skromnie i z gustem. Bransoletka jest świetnie wykonana, z największą dbałością o szczegóły.

Naszyjnik z pereł małych nieregularnych ze srebrnym krzyżykiem sercańskim

 

https://coriss.pl/pl/perly/299-451-naszyjnik-z-perel-malych-nieregularnych-ze-srebrnym-krzyzykiem-sercanskim.html#/40-kruszec-srebro_925_rodowane

Krzyżyk sercański pomaga nam zrozumieć znaczenie śmierci Jezusa. Widoczne na nim puste serce o nieregularnym kształcie podpowiada nam, że chociaż nie jesteśmy idealni, a często słabi i grzeszni to nie jesteśmy sami na drodze życia. Jest z nami Jezus, który zabiera na swój krzyż wszystkie nasze słabości. I On obdarza Miłością, która pozwala kochać siebie i drugiego człowieka.

Na sam koniec pozostawiłam ulubieńca. Tak delikatny ale jednocześnie zwraca uwagę otoczenia. Uwielbiam takie delikatne, nieoczywiste sposoby na podkreślenie piękna dekoltu. Perełki są maleńkie i w nieregularnym kształcie zatem efekt jest naturalny. Dodatek sercańskiego srebrnego krzyżyka w połączeniu z perłą tworzy efekt unikalny:)

Biżuteria Coriss wykonana jest także z największą starannością, srebro jest bardzo solidnie wypolerowane, jasne i przyjemnie lśni szczególnie w sztucznym świetle.

Polecam!

 

Uwaga, dla czytelników  kod rabatowy DIAMENTY10!