Ava Laboratorium – Innowacyjne Aktywatory Młodości

Jeśli myślimy o jednym składniku, który bez wątpienia jest aktualną “gwiazdą” pielęgnacji skóry, to jest to witamina C. Obecna w wielu preparatach, nazywana jest witaminą młodości, głównie ze względu na właściwości antyoksydacyjne.

Poza tym od wielu sezonów bardzo popularne składniki poszukiwane często przez kobiety w kosmetykach i polecane przez kosmetologów to retinol i kolagen. Wszystkie te składniki znajdziemy w nowych Aktywatorach Młodości od Ava Laboratorium.

Aktywator Młodości Retinol i Witamina C – Krem do twarzy

https://www.ava-kosmetyki.pl/sklep/kosmetyki/aktywatory-mlodosci-kremy/aktywator-mlodosci-retinol-i-witamina-c-krem-do-twarzy/

Wyjątkowo skuteczny krem przeciwzmarszczkowy z czystym retinolem oraz witaminą C.

  • Witamina C, poddana nowoczesnej technologii – mikronizacji, działa skuteczniej przeciwzmarszczkowo niż powszechna witamina C. Wnika w głębsze warstwy skóry. Silnie nawilża i zwiększa jej jędrność. Stymuluje syntezę ceramidów, przez co wygładza skórę i wzmacnia barierę lipidową naskórka. Uzupełniona ekstraktem z aceroli o wyjątkowo wysokiej zawartości kwasu askorbinowego, przeciwdziała starzeniu się skóry, chroni ją przed niekorzystnym promieniowaniem UV.
  • Retinol, nazywany witaminą A, zwiększa produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Pobudza komórki skóry do odnowy. Zamknięty w kapsułce, zachowuje aktywną formę, aż do uwolnienia podczas aplikacji.

Witaminę C uwielbiam w kosmetykach od wielu lat, od jakiegoś czasu zamierzałam wprowadzić także retinol do codziennej pielęgnacji. Kiedy więc zobaczyłam, że jedna z moich ulubionych polskich marek wprowadziła ciekawy kosmetyk będący połączeniem tych dwóch składników postanowiłam go przetestować. Krem ma taką konsystencję, jaką lubię. Mocno nawilżającą, lekko odżywczą, pozostawia satynową powłoczkę, ale jest to bardzo komfortowe odczucie. Używam go na noc, ponieważ w czasie stosowania retinolu na dzień sięgam po wysokie filtry. Moja cera się rozjaśniła, wygląda na bardziej promienną i zdrowszą. Polecam!

 

Aktywator Młodości Kolagen i Hydranov – Krem do twarzy

https://www.ava-kosmetyki.pl/sklep/kosmetyki/aktywatory-mlodosci-kremy/aktywator-mlodosci-kolagen-i-hydranov-krem-do-twarzy-kopia/

Innowacyjna formuła oparta na mikronizacji składnika zastosowana w celu intensyfikacji działania przeciwzmarszczkowego.

  • Naturalny kolagen morski, w nowatorskiej, zmikronizowanej formule, zawiera kompleks aminokwasów niezbędnych do syntezy kolagenu w skórze. Jego mała cząsteczka skuteczniej wnika w głębsze warstwy skóry, wiąże wodę, poprawia napięcie i elastyczność, zapewniając intensywną pielęgnację odmładzającą.
  • Innowacyjny aktywator epidermalnego kwasu hialuronowego szybko i trwale nawilża skórę. 14 razy szybciej niż zwykły kwas hialuronowy wiąże cząsteczki wody na powierzchni skóry.

Krem kolagenowy z kolei używam na skórę szyi. Skóra po regularnym użyciu wygląda na bardziej napiętą, gładszą. Krem przepięknie pachnie delikatnie kwiatowo i występuje w ślicznym szklanym opakowaniu.

Polecam!