Amber Cause – biżuteria, która powstaje z miłości do bursztynu

Bursztyn – kamień od dawna uznawany za leczniczy. Wtajemniczeni twierdzili, że w bursztynie zaklęte są niezwykłe moce, które odpędzają od jego właściciela wszelkie złe energie a nawet choroby.

Ten niezwykły twór natury od dawna chętnie był wykorzystywany w biżuterii.  Powszechnie wierzy sie, że wisiory, bransolety, korale i inna biżuteria oczyszczają atmosferę, wprowadzają miły nastrój, a także posiadają moc godzenia zwaśnionych osób. Ostatnio bursztyn coraz częściej wraca do łask w wyrobach biżuteryjnych, takich jak np. biżuterii Amber Cause Myślę, że lato to taka pora roku, która kojarzy nam się z morzem i pięknym bałtyckim bursztynem. Poniżej piękne propozycje biżuterii Amber Cause.

https://www.amber-cause.com/pl/

 

Na początek kilka słów od samego producenta:

“Nasza pierwsza styczność z bursztynami sięga 6 lat wstecz, wtedy też po raz pierwszy się nimi zafascynowaliśmy i zrozumieliśmy ich fenomen. Poświeciliśmy setki godzin odkrywając ich zastosowanie w wielu kulturach a dzisiaj bez wątpienia możemy nazwać się ekspertami w tej dziedzinie. Biżuteria jest przez nas tworzona ręcznie, staramy się dobierać elementy tak aby były jak najbliższe wzorom przekazanym na zdjęciach, jednakże produkty, które używamy są wynikiem działań natury, a nie człowieka, dlatego każdy nasz wyrób jest na swój sposób unikalny, ponieważ zjawiska występujące w naturze są praktycznie niepowtarzalne – uważamy, to za ogromną zaletę.
W naszych produktach znajdziesz wiele różnych elementów takich jak np. agat, turkus, obsydian, spinel, kryształy Swarovskiego czy perły, jednakże nieodłcznym elementem zawsze jest bursztyn. Obraliśmy taką filozofię, ponieważ wiemy jak piękny jest bursztyn i jesteśmy pewni, że Ty również go pokochasz. Codziennie staramy się opracowywać nowe rozwiązania i wzory, dzęki czemu nasza kolekcja ciągle się powiększa. Jesteśmy pewni, że w naszym sklepie każdy znajdzie coś dla siebie. Stawiamy na myślenie „out of the box”, naszym celem jest tworzenie unikatowych dodatków, które do tej pory podbiły serca wielu klientów przez swój wyjątkowy wygląd. Łączymy wiele styli wykorzystując specjalnie wyselekcjonowane elementy, dzięki którym kolekcje Amber Cause są piękne i jednocześnie trwałe. Pracownicy Amber Cause to zespół pasjonatów, dla których Twoje dobro jest najważniejsze, dlatego doładamy wszelkich starań, aby nasi klienci byli traktowani tak jak byśmy sami tego chcieli.
Konfucjusz kiedyś powiedział „rób to co kochasz, a nie przepracujesz już ani jednego dnia więcej w Twoim życiu”, zgodnie z tą dewizą, jesteśmy na dożywotnim urlopie”.
/źródło – https://www.amber-cause.com/pl/o-nas//

Zapraszam do przeglądu wyjątkowo pięknych bursztynowych dzieł sztuki:-)

 

NASZYJNIK ARCANUM

https://www.amber-cause.com/pl/produkt/naszyjnik-arcanum/

 

 

NASZYJNIK CLARA

https://www.amber-cause.com/pl/produkt/naszyjnik-clara/

 

BRANSOLETKA MAGICAE

https://www.amber-cause.com/pl/produkt/bransoletka-magicae/

 

BRANSOLETKA LUMEN LIVIDUS

https://www.amber-cause.com/pl/produkt/bransoletka-lumen-lividus/

 

PIERŚCIONEK LUMEN RUBER

https://www.amber-cause.com/pl/produkt/pierscionek-lumen-ruber/

 

 

PIERŚCIONEK LUMEN MARGARITA

https://www.amber-cause.com/pl/produkt/pierscionek-lumen-margerita/

 

 

 

KOLCZYKI CIRCULUS II

https://www.amber-cause.com/pl/produkt/kolczyki-circulus-ii/

 

KOLCZYKI PERFECTUS

https://www.amber-cause.com/pl/produkt/kolczyki/

Wiszące kolczyki z koniakowym bursztynem oraz złoconym 24-karatowym złotem srebrem. Zapięcie typu sztyft.

Wielkość bursztynu: 6-7 mm
Próba srebra: 925

 

KOLCZYKI PARVUS FULVUS

https://www.amber-cause.com/pl/produkt/kolczyki-parvus-fulvus/

Kolczyki, typu sztyft z koniakowym bursztynem w kształcie półkuli.

Wielkość bursztynu: 8 mm

Próba srebra: 925

Moja opinia:

Biżuteria Amber Cause zachwyciła mnie swoim niesamowitym urokiem. Bursztyn w kolczykach jest tak pięknie podany, że wybija się jego całkowita naturalność, wręcz surowa forma. Bursztyn kojarzy się z bogactwem, przepychem, natomiast tutaj mamy urok minimalistycznej biżuterii, co szczególnie sobie cenię.  Jest klasyka, ale jednocześnie unikalna forma, biżuteria unikalna zwraca uwagę otoczenia. Cudowna, kobieca, subtelna biżuteria z moim ukochanym bursztynem.

W kolczykach Perfectus zgrabnie połączone tradycyjność bursztynu z modnym ostatnimi czasu tzw. “łańcuchami”. Koniakowy bursztyn przepięknie odbija się w letnim słonecznym świetle. 

Z kolei kolczyki Parvus Fulvus to klasyka, kolczyki, które będą pasować każdemu i na każdą okazję. Są tak skromne, a przyciągają uwagę szlachetnym wyglądem bursztynu. Ten model to świetna opcja na prezent dla każdej kobiety:)

 

Polecam!