LovePlants – Niezwykłe doniczki z mchami

 

Dziś coś dla osób, które niekoniecznie posiadają rękę do kwiatów, ale pragną mieć w domu piękne zielone elementy dekoracyjne.

Doniczki z mchami inne wymagają podlewania (pobierają wilgoć z powietrza), nie rosną, nie wymagają nawożenia. Lubią miejsca ciemniejsze oraz wilgotne.  Dzięki tym właściwościom bez problemu, zachowają świeżą zieleń i ciekawą strukturę w miejscach, w których inne rośliny się nie utrzymają z powodu braku słońca. Dodatkowo są bardzo długowieczne.

Przede wszystkim mchy są roślinami bezobsługowymi. Osoba obdarowana nie musi umieć o nie dbać, nie musi prosić nikogo o podlewanie podczas wyjazdu, może rotować dekoracją.

Doniczki świetnie pasują do łazienki, korytarzy, ale też ciemniejszych miejsc salonu, czy korytarzy. Wpasują się w geberit, półki, konsole, biurka itd. Dzięki temu prezent staje się mobilny, przez co nie nudzi się w jednym miejscu.

Mchy i porosty są długowieczne, dzięki czemu jest to prezent na lata. Poza tym, zielona dekoracja zawsze dobrze się kojarzy.

Wszystkie nasze dekoracje wytwarzane są metodami rzemieślniczymi. Nie ma udziału linii produkcyjnych, fabryk, wielkich zespołów i skomplikowanych narzędzi. Mchy czyścimy, porcjujemy, selekcjonujemy ręcznie. Doniczki drewniane, ramy obrazów, to efekt współpracy ze stolarzami. Doniczki betonowe są odlewane, szlifowane, pigmentowane i oczyszczane przez znajomego rękodzielnika. Montaż, koncepcja, finalne wykończenie spoczywa na naszych barkach, dzięki czemu bierzemy odpowiedzialność za finalne wersje dekoracji z mchów.

https://loveplants.pl/

Oto wybrane modele pięknych donic z mchami, które szczególnie urzekają.

 

Kubeczek z mchem chrobotkiem 14 cm szary

https://loveplants.pl/pl/p/Kubeczek-z-mchem-chrobotkiem-14-cm-szary/45

Drewno egzotyczne – doniczka z chrobotkiem

https://loveplants.pl/pl/p/Drewno-egzotyczne-doniczka-z-chrobotkiem-30-cm/485

 

Doniczka z mchem chrobotkiem, biała 30 cm

https://loveplants.pl/pl/p/Doniczka-z-mchem-chrobotkiem%2C-biala-30-cm/412

 

Nowoczesna doniczka betonowa geometryczna z mchem chrobotkiem ciemnym

https://loveplants.pl/pl/p/Nowoczesna-doniczka-betonowa-geometryczna-z-mchem-chrobotkiem-ciemnym-11-cm-czarna-/516

Doniczka z mchem chrobotkiem reniferowym biała gładka

https://loveplants.pl/pl/p/Doniczka-z-mchem-chrobotkiem-reniferowym-biala-gladka-/500

Nowoczesna doniczka betonowa z mchem chrobotkiem ciemnym

https://loveplants.pl/pl/p/Nowoczesna-doniczka-betonowa-z-mchem-chrobotkiem-ciemnym-11-cm-biala-/186

 

Doniczka z chrobotkiem reniferowym, betonowa, biała

https://loveplants.pl/pl/p/Doniczka-z-chrobotkiem-reniferowym%2C-betonowa%2C-biala/179

Posiadam ostatnią wersję betonowej doniczki w kolorze białym. Cudownie prezentuje się najbardziej w łazience. Soczysty zielony mech na tle zimnych kafli wygląda niebanalnie, uroczo, przyciąga wzrok. Mech jest bardzo gęsty, otrzymałam go w idealnym stanie, dzięki doskonałemu systemowi pakowania. Mięciutki w dotyku, taki nawilżony, wręcz soczysty. Moi znajomi zachwycają się tą rośliną.

Coś cudownego, by mieć także np. na biurku, aby zatrzymać wzrok celem odpoczynku. Doniczka w geometrycznym kształcie o nowoczesnym designie w zestawieniu z mchem tworzy efekt niebanalny. Mech cały czas zachowuje swoją świeżość. Jest znakomitym pomysłem na prezent dla najbliższych!