Milktonic.pl – Kosmetyki wyselekcjonowane przez kosmetologa

Milktonic  to bardzo ciekawy butikowy sklep z kosmetykami starannie wyselekcjonowanymi przez kosmetologa. To daje gwarancję, że sięgając po produkty, składniki aktywne zawarte w kosmetykach mogą odpowiednio zadziałać na naszą skórę. Pod warunkiem oczywiście, że produkty są dobrze dobrane.

Dzięki konsultacji z kosmetologiem w sklepie Milktonic zostały dla mnie dobrane 2 produkty przeznaczone dla skóry dojrzałej, gdzie moim celem jest rozjaśnienie skóry i dodanie jej promienności. Zapraszam do przeglądu!

https://www.milktonic.pl/

https://www.milktonic.pl/k/marki/kosmetyki-medik8/

 

MEDIK8 Krem antyoksydacyjny C-Tetra SPF 30 DAILY RADIANCE VITAMIN C™ 50 ml

https://www.milktonic.pl/p/daily-radiance-vitamin-c-krem-antyoksydacyjny-c-tetra-spf-30-50-ml/

https://www.milktonic.pl/p/medik8-krem-antyoksydacyjny-c-tetra-spf-30-daily-radiance-vitamin-c-12-5-ml/

DAILY RADIANCE VITAMIN C™ Krem antyoksydacyjny C-Tetra SPF 30  to połączenie silnego przeciwutleniacza ze skutecznym filtrem przeciwsłonecznym o szerokim spektrum SPF 30. Wielozadaniowa witamina C przywraca blask i głęboko nawilża skórę, pozostawiając ją jaśniejszą, gładszą i wyglądającą młodziej. Dzięki delikatnemu, naturalnemu, cytrusowemu zapachowi, ten odżywczy krem nawilżający ożywia zmysły i pobudza skórę, zapewniając jednocześnie ważną ochronę przeciwsłoneczną bez pozostawiania nieprzyjemnego uczucia po nałożeniu.

Codzienne promieniowanie UV i czynniki środowiskowe mogą siać spustoszenie na skórze, powodując oznaki przedwczesnego starzenia się takie jak drobne linie i zmarszczki. Daily Radiance Vitamin C zapewnia Twojej skórze codzienną ochronę. Mocne filtry UV chronią cerę przed szkodliwymi promieniami UVA i UVB. Lipidowa, stabilna witamina C, chroni cerę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, jednocześnie pobudzając produkcję kolagenu. Odżywczy krem witaminowy zawiera również kwas hialuronowy, wyjątkowy nawilżacz, który absorbuje wilgoć z otoczenia pozostawiając cerę odżywioną i elastyczną.

Moja opinia: Bardzo dbam o ochronę przeciwsłoneczną skóry, natomiast wymagam tez od filtru kosmetycznego, aby oprócz wysokiego blokera SPF 30 był komfortowy w użyciu. I pod tym względem Kosmetyk Medik8 jest niezrównany. Przede wszystkim ten produkt zupełnie nie rozbiela skóry, zachowuje się w tym względzie jak podstawowy krem nawilżający. Pięknie wchłania się w skórę, nie pozostaje żadna tłusta, wyczuwalna warstwa. Jest jeszcze lżejszy, niż pierwotna wersja kremu, więc będzie idealny nawet dla bardzo tłustych skór, które pod wpływem wysokich temperatur jeszcze bardziej wyświecają się. Sprawdza się dobrze pod makijażem, nie tworzą się smugi, jak na wielu blokerach SPF 30, które miałam okazję testować. Lubię w tym kosmetyku także to, że bardzo ładnie nawilża skórę, więc jest to świetny krem przeciwzmarszczkowy.  Uwielbiam design opakowania tego produktu. Taki prosty, elegancki, profesjonalny. Dodatkowo oprócz właściwości ochronnych kosmetyk spełnia rolę rozświetlania i rozjaśniania skóry. Skóra wygląda na doskonale wypielęgnowaną. Jak najbardziej polecam!

https://www.milktonic.pl/k/marki/kosmetyki-terrapi/

Lucid C Skin Detox Oil-free Serum 30 ml

https://www.milktonic.pl/p/lucid-c-skin-detox-oil-free-serum-30-ml/

Marka TERRAPI , ultra stabilna forma witaminy C stymuluje produkcję kolagenu dzięki czemu wspomaga regenerację skóry, wzmacnia naczynka i wspiera walkę z przebarwieniami. Etylowany kwas askorbinowy wpływa również na zahamowanie rozwoju bakterii. Ektoina aktywnie chroni przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego opóźniając procesy starzenia. Zapobiega przeznaskórkowej utracie wody. Łagodzi stany zapalne działając już na poziomie komórkowym.

Terrapi Lucid C Skin Detox Oil-free Serum oparte jest o najbardziej stabilną formę witaminy C w stężeniu aż 10%

Niezwykle stabilna forma witaminy C co niezmiernie ważne podczas stosowania stymuluje produkcję kolagenu czego efektem jest wzmożone wspomaganie regeneracji skóry oraz wzmocnienie naczynek. Terrapi Lucid C Skin Detox działa na skórę wyrównując jej koloryt co jest istotne przy skórze z przebarwieniami. Etylowany kwas askorbinowy zawarty w Serum Terrapi Lucid C Skin Detox działa hamując rozwoju bakterii. Serum Terrapi Lucid C Skin Detox zawiera Ektoinę aktywnie chroniącą przed promieniowaniem UV czego efektem jest zapobieganie przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego aktywnie opóźniając procesy starzenia. Zapobiega przeznaskórkowej utracie wody. Łagodzi stany zapalne działając już na poziomie komórkowym.

Moja opinia: Witaminę C uwielbiam w kosmetykach z uwagi na walkę z fotostarzeniem skóry, a także niszczenie wolnych rodników. Z reguły sięgam po kosmetyki typu serum z witaminą C, jednak stosuję je zazwyczaj na noc pod inny kosmetyk pielęgnacyjny. Kosmetyku tego używałam na noc, jako mocną formułę odżywczą. Serum wprowadziło bardzo dużo pozytywnych zmian na mojej twarzy. Skóra przede wszystkim uległa rozjaśnieniu, zniknęły jakieś drobniejsze przebarwienia, koloryt jest zauważalnie równiejszy.  Za każdym razem, kiedy używałam produktu wieczorem, rano byłam bardzo zadowolona ze stanu swojej cery. Była gładsza, wyglądała na promienną, bardziej zadbaną, rześką, taka skóra, jak na dobrym wakacyjnym urlopie. kosmetyk świetnie nawilża skórę, nie klei się, więc jest idealny na letnie gorące wieczory.  Z pewnością tutaj witamina C wygrywa w walce z fotostarzeniem:-)