Wydawnictwo Virgo – książki budzące świadomość

Od zawsze uwielbiam książki. Stanowią dla mnie zawsze szczególny, ulubiony punkt spędzania wolnego czasu. To też nieodłączne towarzyszki mojego urlopu. Tak też było w tym roku, gdzie mój odpoczynek uatrakcyjniały dwie wspaniałe pozycje z Wydawnictwa Virgo. Z niezwykłej oferty zdecydowałam się na coś dla ciała oraz dla duszy.

W moc masażu twarzy wierzę od dawna, natomiast wykonywałam go przy pomocy masażerów kamiennych. Yoga twarzy to brzmi dość dla mnie innowacyjnie, natomiast okazuje się, że te ćwiczenia twarzy przynoszą efekty w postaci spłycenia zmarszczek, poprawy owalu oraz napięcia skóry. Wolne od pracy letnie poranki były dla mnie najlepszą okazją do wypróbowania tych przeciwzmarszczkowych ćwiczeń.  Czy przyniosły rezultaty, o tym w dalszej części wpisu.

Natomiast książką, która mnie absolutnie  zafascynowała, jest dla mnie takim moim własnym arcydziełem czytelniczym to “Technika Uwalniania” Davida R. Hawkinsa. Mogę nawet śmiało rzec, że ta książka jest tą jedną z najważniejszych w moim życiu. Od czasu wybuchu pandemii uwielbiam czytać o samorozwoju, natomiast pozycja Hawkinsa jest inna niż wszystkie. Jestem po prostu ogromnie wdzięczna za tę książkę, że trafiła w moje ręce. Mimo, że nie jest to typowy poradnik pisany prostym językiem, to zdecydowanie autor skłania do rozmyślań, zastanowienia się nad własnymi programami myślowymi. Zostawiam to arcydzieło na deser, zacznijmy od jogi twarzy!

https://virgobooks.pl/

 

Misją Wydawnictwa VIRGO jest wspieranie osób poszukujących własnych dróg poza utartymi schematami  poprzez prezentowanie nowych sposobów myślenia o człowieku i świecie oraz inspirowanie do świadomego i zdrowego życia w harmonii ciała, umysłu i ducha.

Wydawnictwo VIRGO powstało w 2006 roku w odpowiedzi na zapotrzebowanie na publikacje integrujące różne dziedziny: psychologię, medycynę, filozofię, fizykę, sztukę – w celu lepszego rozumienia zjawisk dookoła, siebie, innych… Pokazujemy, że dziedziny te są w życiu człowieka powiązane i wzajemnie zależne.

RYTUAŁY PIĘKNA

Joga twarzy metodą Yogattractive

Olga Szemley-Goudineau

https://virgobooks.pl/ksiazki/304-rytua%C5%82y-pi%C4%99kna.html

“Znajdziesz tu mnóstwo wskazówek, jak naturalnie i zarazem skutecznie dbać o urodę. Zabiorę Cię w podróż na pięć kontynentów, gdzie wspólnie przyjrzymy się trikom, jakie stosują kobiety różnych kultur. Powiem, co pozwala im wyglądać tak pięknie, niezależnie od upływających lat. Proponuję Ci nowe, kompleksowe i efektywne podejście do pielęgnacji, z wykorzystaniem głębokiego masażu twarzy i intensywnych ćwiczeń jej mięśni. Nauczę Cię, jak możesz robić je sama. To książka dla córek i mam, a także babć, bo piękno nie ma wieku, podobnie jak zdrowie, a mięśnie przecież nie kończą się na obojczykach”. – Autorka

Moja opinia:

Zacznę od tego, że książka jest wydana w piękny sposób! Na grubym fotograficznym papierze znajdziemy szereg zdjęć obrazujących dokładnie, jak wykonać poszczególne ćwiczenia.

Tu znajdujemy nie tylko instrukcję z ćwiczeniami jogi twarzy, ale autorka bardzo kompleksowo doradza, jak zachować na dłużej młodość skóry. Oczywiście, zatem jest wspomniana konieczność ochrony skóry przed promieniowaniem UVA oraz wpływ diety na jędrność skóry.

Bardzo zaciekawiły mnie opisy podróży autorki do różnych zakątków świata i przy okazji odkrycie jak tam kobiety dbają o swój wygląd. Można stąd naprawdę wiele się nauczyć i ja tu wyciągnęłam dla siebie ciekawe porady.

Sedno książki to instrukcje przedstawiające ćwiczenia, jakie należy wykonywać na poszczególne partie twarzy, aby poprawić ich młodość. Szczególnie godne polecenia są ćwiczenia na lwią zmarszczką, bruzdy nosowo-wargowe, opadającą górną powiekę, czy wiotczejącą skórę szyi. Opisane są w sposób niezwykle przystępny, poparte zdjęciami, więc ich wykonanie nie jest zbyt problematyczne.

Ćwiczenia wykonywałam codziennie wieczorem i już po tygodniu zauważyłam wyraźnie zrelaksowany wygląd twarz, tak jakby puścił stres. Widzę, że skóra wygląda młodziej, owal twarzy jest “mocniejszy”.

Polecam tę książkę każdemu, kto chce kompleksowo podejść do poprawy wyglądu twarzy. Kosmetyki to często za mało, warto wzmocnić bowiem także mięśnie twarzy, a tu pomaga rewelacyjna joga twarzy.

TECHNIKA UWALNIANIA

Podręcznik rozwijania świadomości

David R. Hawkins

https://virgobooks.pl/ksiazki/88-technika-uwalniania-david-hawkins.html

Dzięki tej książce doświadczysz wolności. Poczujesz jak ciężar opada z twoich barków, ponieważ już podczas lektury samoczynnie rozpoczyna się proces uwalniania. Jest przydatna dla zainteresowanych rozwojem osobistym oraz psychologów i osób w terapii. Pokazuje m.in. jak uwalniając się od wszelkich negatywności: niskiego poczucia wartości, oceniania innych i samego siebie, nieustannej potrzeby posiadania racji, żalu za przeszłością i oczekiwania na prawdziwą miłość – osiągać coraz wyższe poziomy świadomości.

Moja opinia:

Jeśli w Waszej codzienności zbyt często doświadczacie lęku, strachu, czujecie żal z powodu różnych wydarzeń w przeszłości, ciężko jest zapomnieć pewnych doświadczonych urazów, to ta książka może okazać się dla Was pomocną. Ja dzięki niej zrozumiałam, że tkwienie w tych złych wyżej wspomnianych emocjach (małe ja) blokuje naszą dobrą dobrą energię i przejście na wyższe poziomy świadomości odwagi, miłości, spełnienia (spotkanie z własną Jaźnią).

Ta książka ma w sobie coś niesamowitego, chłonęłam całą sobą każde zdanie próbując odnieść do swojego życia. Pozwala odkryć na nowo różne emocjonalne rozterki, odpowiedzieć sobie samemu, co jest ich przyczyną. Już samo obcowanie z tą książką podczas moich długich wolnych letnich poranków, jakoś tak podnosiło mnie duchowo. To był też ten piękny czas spędzony samej ze sobą.

Po przeczytaniu tej książki mam wrażenie, że analizując treść wyczarowałam sobie spokój. Tak, jak wspominałam, to nie jest łatwa pozycja, która podaje gotowe wskazówki i rady. Czasem zdarzyło się, że nad jednym akapitem spędziłam nawet dwie godziny. Słowa niosą tu ogromną moc!

Czasem mówi się, że książkę warto przeczytać dla tylko jednego zdania, które potrafi zmienić nasze życie. Ja poczułam, że każdy rozdział “Techniki Uwalniania” pozwolił mi przebyć podróż przez różne sfery mojego życia.

Kochani, ta książka zmienia punkt widzenia, polecam zwłaszcza na jesienne, sentymentalne długie wieczory. Książka dla mnie jest o wiele więcej warta niż innych kilkadziesiąt o samorozwoju, które przeczytałam w ostatnich latach. Ja z pewnością będę do niej wracać, by na nowo odkrywać drzemiącą w niej, nieskończoną moc!