Gandalf.pl – szeroki wybór książek psychologicznych dla każdego

Jesień to czas, który sprzyja molom książkowym! Zdecydowanie od zawsze kocham książki, a okres pandemii odkrył we mnie moc książek o tematyce psychologicznej. To w tym okresie można było w końcu zatrzymać się w codziennej gonitwie, uznać jak wszystko jest ulotne i głębiej zastanowić nad swoją rolą w tym świecie.

Szeroki wybór niezwykle ciekawych pozycji książkowych z działu psychologia odnajdziemy w ofercie sklepu  internetowego Gandalf.

https://www.gandalf.com.pl/

https://www.gandalf.com.pl/k/psychologia/

Sklep Gandalf.com.pl powstał w marcu 2004 roku w Łodzi. Gandalf.com.pl. Na przestrzeni lat Gandalf.com.pl poszerzył swoją ofertę, wychodząc z konwencji księgarni internetowej, przy jednoczesnym dbaniu o najbardziej wybredne, czytelnicze gusta. Nieustanny rozwój a także wysoka jakość usług i produktów firmy przełożył się na współpracę z możliwie największą ilością wydawnictw i dostawców. Poprzez proces rozwoju Gandalf .com.pl z księgarnii przeobraził się w sklep internetowy!

Obecnie w bazie do dyspozycji Klienta jest ponad 300 tysięcy produktów: książki właściwie z każdej kategorii tematycznej, począwszy od romansów i literatury pięknej, poprzez poradniki, albumy, a skończywszy na reportażach, publikacjach naukowych i podręcznikach. Ponadto, sklep oferuje bardzo bogaty wybór filmów, muzyki, puzzli, gier i zabawek największych światowych producentów. Gandalf.com.pl rozwija równolegle tradycyjną ofertę książkową wraz z wersją audio. Prezentuje również e-booki i audiobooki. Dodatkowo w ofercie pojawiło się LEGO oraz nowy dział, w którym każdy znajdzie perfumy oraz kosmetyki dopasowane do własnych upodobań – drogeria Gandalf.com.pl.

Zapraszam do lektury dwóch pozycji książkowych z oferty sklepu Gandalf, które szczególnie mnie zachwyciły bardzo nowatorskim podejściem do tego, jak zmienić swoje złe przekonania o zmienić swoje życie na lepsze.

Jak zerwać z nałogiem bycia sobą ~ Joe dr Dispenza

Jak zerwać z nałogiem bycia sobą - Dispenza Joe | Książka w Sklepie EMPIK.COM

https://www.gandalf.com.pl/b/jak-zerwac-z-nalogiem-bycia-soba-a/

Opis produktu: 

Czy wiesz, że możesz gruntownie odmienić swój mózg już w cztery tygodnie. Ten krótki czas wystarczy na całkowite odrzucenie negatywnych przekonań, nawyków i przyzwyczajeń oraz zastąpienie ich pozytywnymi odpowiednikami. Przekonały się o tym już tysiące ludzi korzystających z programu dr. Joe Dispenzy! Poznaj skuteczne techniki, takie jak medytacje, które pozwolą Ci dostać się do systemu operacyjnego Twojego mózgu, skąd będziesz w stanie rozpocząć zmiany swoich przekonań. W tym skorygowanym wydaniu `Wymień umysł na lepszy model`, posiadającym nową okładkę oraz zmieniony tytuł, znajdziesz klucz do wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim mózgu i życiu! Odkryj nieograniczone możliwości swojego umysłu!

Moja opinia:

Od jakiegoś czasu modne jest tzw. bycie sobą, czyli niedostosowanie się do konwenansów panujących w szeroko pojętym otoczeniu. Jeśli modny jest w sezonie letnim wyjazd do nadmorskich kurortów, ale ja wiem, że przebywanie na zatłoczonej plaży, dodatkowo jeśli nie lubię się opalać przynosi mi więcej stresu, to zdecydowanie wybieram zgodnie ze swoim przekonaniem urlop na spokojnej działce z ukochanymi książkami. I tu zgadzam się warto być sobą, bo każdy z nas jest na swój sposób wyjątkowy, więc ma prawo kroczyć swoją własną ścieżką życia.

Książka dr Dispenza mówi o tym z kolei jak pozbyć się naszych nawyków, przyzwyczajeń, wzorców myślenia, które w konsekwencji pogarszają naszą jakość życia. Takie “złe zachowania” posiada każdy z nas i choć podejmujemy mnóstwo kroków w celu naprawy sytuacji, ponosimy fiasko. Z książki tej dowidziałam się, że to wszystko przez źle wyuczony myśli, emocje, zachowania, które sprowadzają nas ciągle do powielania tych samych schematów emocjonalnych i życiowych.

Autor proponuje wiele ciekawych technik, rozwiązań praktycznych, które pozwalają na co dzień nakierowywać nasz umysł na odpowiednie tory. Bo wszystko zaczyna się w głowie i to myśli kreują naszą rzeczywistość. Niesamowity jest odrębny dział poświęcony tematyce fizyki kwantowej, który pozwala zrozumieć różnorodne powiązania w mózgu.

Dr Joe Dispenza wiele lat życia poświęcił na badanie poziomów świadomości człowieka, więc jest to pozycja niezwykle wartościowa. Na pewno nie kolejny poradnik, ale książka, która skłania do pracy nad samym sobą. Czytając ją czułam, jak autor zadaje mi pytania, w trakcie jej czytania przychodziły momenty na kształt medytacji.

Książka, która przynosi nadzieję, jeśli tylko tego pragniemy możemy zmienić swoje codzienne myślowe nawyki i cieszyć się prawdziwym szczęściem. To cudownie odkryć, że nic z zewnątrz nie musi się zmieniać, abyśmy żyli spokojnie, szczęśliwie. Absolutnie polecam!

 

Jesteś kimś więcej, niż myślisz ~Glenn R. Schiraldi 

https://www.gandalf.com.pl/b/jestes-kims-wiecej-niz-myslisz/

Opis produktu: 

Jeżeli masz skłonność do samokrytyki, kwestionowania własnych umiejętności lub ciągłego porównywania się z innymi, to najwyższa pora przyjrzeć się temu, jak traktujesz siebie – aby to zmienić.

Niniejszy poradnik pomoże ci w pełni zaakceptować i docenić siebie, wraz z twoimi niedoskonałościami i słabościami. Uwolnisz się od zwątpienia, odkryjesz swoje mocne strony, spojrzysz na siebie z troską i empatią. Zrozumiesz, że samokrytyka oparta na porównaniach z innymi nie jest dobrą miarą twojej prawdziwej wartości.

Opisane w książce techniki i ćwiczenia pozwolą ci wykonać milowy krok w kierunku zmiany podejścia do siebie. Dzięki nim odkryjesz swoją wrodzoną wartość, dowiesz się, jak wyjść poza własne ograniczenia, i spojrzysz na siebie w całej swej złożoności z życzliwością i współczuciem, które stanowi doskonałe antidotum na samokrytykę. W poradniku znajdziesz także najnowszą wiedzę na temat plastyczności ludzkiego mózgu oraz informacje o tym, w jaki sposób sen, aktywność fizyczna i odżywianie oddziałują na twoje samopoczucie.

Moja opinia:

Świat wydaje się coraz bardziej cięższy, myślę, że czas pandemii także osłabił w nas poczucie mocy poprzez zamknięcie w domu i odsunięcie od normalnego, regularnego stylu życia.

Ta książka to moim zdaniem pozycja obowiązkowa, szczególnie dla osób pracujących zdalnie, czyli m.in dla mnie. Poprzez brak codziennych kontaktów towarzyskich w miejscu pracy, gdzie często musieliśmy dotąd zmierzać się z trudnościami można utracić poczucie silnej woli, walki o swoje racje.

W książce “Jesteś kimś więcej, niż myślisz” autorka pokazuje warto w sobie wskrzesić siłę, energię, aby docenić siebie. Nawet wady, które w sobie posiadamy są cenne, jeśli potrafimy je dostrzec i rozpocząć mozolną pracę nad zmienieniem się na lepsze. Niepowodzenia w życiu, jak np. nieudane związki, porażki na polu zawodowym, problemy rodzinne – to wszystko ma nam pomóc w przeprowadzeniu pozytywnych zmian w naszej głowie.

Zdecydowanie to książka dla osób z niską samooceną, wątpiących w powodzenie dalszych działań w życiu, mając na uwadze poniesione porażki. Nigdy nie jest za późno na zmianę, warto przeczytać tę książkę i rozpocząć walką o siebie samego.

Polecam!