Growitbox – nietuzinkowe rośliny ozdobne

 

Rośliny doniczkowe to najlepszy sposób na nadanie ciepłego, przytulnego klimatu w kazdym pomieszczeniu. W ofercie sklepu Growitbox znajduje się szeroki wybór roślin domowych, dzięki którym dodatkowo można poczuć się jak na łonie natury.

https://growitbox.com/

Znajdują się tu najpopularniejsze i najczęściej uprawiane kwiaty doniczkowe oraz te, które dla wielu nie są zbyt dobrze znane.

Urządzanie mieszkania to nie tylko zakup wyposażenia, mebli i różnego rodzaju sprzętów. To także wybór dodatków, które będą dopełnieniem całej aranżacji. Niewątpliwie najlepiej prezentującymi się są doniczkowe rośliny domowe, które potrafią dodać ciepła w każdym pomieszczeniu.

Zaletą roślin doniczkowych do domu jest to, że dodatkowo oczyszczają one powietrze, pobierając z niego dwutlenek węgla i wydalając tlen. Dzięki temu możesz zadbać o czyste, pozbawione toksyn i świeże powietrze w swoim mieszkaniu, nawet gdy za oknem zewsząd widać unoszący się smog.

Zapraszam do przeglądu wybranych roślin w sklepie Growitbox (wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony sklepu).

SŁÓJ 35CM PALMA, BLUSZCZ ZIELONY ZESTAW2 DIY LAS W SŁOIKU

SŁÓJ 45CM PALMA Z FITONIA CZERWONA I KAMIEN ZEN

Moja opinia: Kwiat Birkin stanowi niezwykle piękną ozdobę mojego salonu. Jest niesamowicie elegancki, efektowny, pełen wdzięku.  Zachwycające ciemnozielone liście z kontrastowymi kremowo-białymi nerwami tworzą wizualnie roślinę niezwykłą. Jest mało wymagający, nawet dla mnie osoby, która ma małe doświadczenie w dbaniu o swój mały domowy ogródek:)

Moja opinia: To bardzo elegancki kwiat, wygląda jak palma typu pióropusz. Polecam szczególnie na prezent dla bliskiej osoby, bo to kwiat bardzo wdzięczny. Nie jest też rośliną wymagającą, a rośnie wolno, więc można się cieszyć tę niewielką unikalną palmą przez wiele lat. Na uwagę zasługują cudowne białe ceramiczne doniczki, w których otrzymujemy roślinki. Dodają niebywałego uroku w kontraście z zielenią listków.

PAPROĆ ADIANTUM W BIAŁEJ CERAMICZNEJ DONICZCE

https://growitbox.com/swiat-roslin/paproc-adiantum-w-bialej-ceramicznej-doniczce.html

Adiantum to paproć o delikatnej budowie, która urzeka swoim wyglądem. Lubi miejsca półcieniste i cieniste o świetle rozproszonym, nie lubi bezpośredniego nasłonecznienia, które może przypalać jej delikatne liście. Najlepiej postawić ją w głębi pomieszczenia lub na parapecie okna północnego, północno-zachodniego lub północno-wschodniego. Roślina ta lubi wysoką wilgotność powietrza, należy ją często zraszać. W sezonie grzewczym należy unikać stawiania jej w pobliżu grzejników lub pieców.Nie lubi zmiany miejsca.

Paproć Adiantum jak każda z paproci jest rośliną antysmogową.

Moja opinia: Paproć Adiantum mnie zachwyciła! Ma takie soczyście wyglądające listki, które są połączeniem paproci i kępy. Jest niby niepozorna, a jakże okazała! Oczywiście ogromnym plusem są dla mnie jej właściwości antysmogowe. Należy natomiast z nią odpowiednio się obchodzić, czyli nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ani nie zalewać korzeni. Cudowny kwiat. Polecam!

AGLAONEMA “PINK STAR”

https://growitbox.com/rosliny-do-lasu-w-sloiku/aglaonema-pink-star.html

FICUS GINSENG W CZARNEJ CERAMICZNEJ DONICZCE

https://growitbox.com/swiat-roslin/ficus-ginseng-w-czarnej-ceramicznej-doniczce.html

Ficus jest rośliną pasującą do każdego wnętrza. Kształt ich liści ma w sobie coś magicznego i egzotycznego zarazem. Jest rośliną prostą w uprawie, świetnie nadaje się do dekoracji wnętrz.

Roślina wsadzona jest w doniczkę ceramiczną z keramzytem jako warstwa drenażowa.