Konesermiodu.pl – miody z różnych części świata

Miód jest ceniony od wielu lat ze względu na swoje właściwości zdrowotne i smakowe. Można powiedzieć, że coraz częściej w dzisiejszych czasach doceniamy ten słodki produkt spożywczy wytwarzany przez pszczoły. Lubimy wracać do natury, starych receptur, tak aby w sposób tradycyjny zadbać o nasze zdrowie i samopoczucie. Jednak warto aby sięgać po miody produkty, gdzie zachowane są procesy pozyskiwania miodu w sposób nie zabierających cennych jego właściwości.

Zapraszam dziś do sklepu Konesermiodu.pl, gdzie znajdują się cudowne miody z różnych części świata!

https://konesermiodu.pl/

Chcesz stać się prawdziwym Koneserem Miodu? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś! Z nami przekonasz się, że miody to cała paleta różnorodnych, czasem bardzo zaskakujących smaków. Od klasycznej słodyczy, po nuty wytrawne, owocowe, a nawet pikantne. W naszej ofercie znajdziesz m.in.: miód manuka z dalekiej Australii, wielokwiatowy miód z barwnego Meksyku, miód spadziowy antycznej Grecji, wrzosowy miód tajemniczej Szkocji i wiele produktów z różnych stron świata. Z kolei z naszego bloga dowiesz się, jakie właściwości prozdrowotne na miód i jak wspiera Twój organizm. Zapraszamy Cię w słodką podróż i życzymy smacznego!

Nowozelandzki miód MANUKA 500MGO, Mileeven, 225g

https://konesermiodu.pl/rodzaje-miodu/44-nowozelandzki-miod-manuka-500mgo-mileeven-225g-8032732210701.html

Manuka to krzew rosnący w Nowej Zelandii. Ta wiecznie zielona roślina o białych kwiatach jest źródłem słodkiego miodu o bogatym, charakterystycznym smaku. Charakteryzuje się gęstą teksturą i silnymi właściwościami antybakteryjnymi. Nasz miód manuka jest w pełni naturalny i nie zawiera domieszek innych rodzajów miodów. Spróbuj smaku prosto z drugiego końca świata!

Miód manuka jest niesamowity, znany ze swoich właściwości leczniczych. W moim przypadku poprawił odporność i samopoczucie. Ma bardzo przyjemny smak, delikatny ale wytrwany. Polecam!

 

Australijski miód eukaliptusowy Black Butt Honey, Gum Tree Apiary, 250g

https://konesermiodu.pl/rodzaje-miodu/104-australijski-miod-eukaliptusowy-black-butt-honey-gum-tree-apiary-250g-8032732210701.html

Black Butt to jeden z gatunków drzew eukaliptusowych, które rosną w Australii, w wilgotnej glebie, zwykle w pobliżu rzek i potoków. Pochodzący z nich miód ma ciemny kolor, podobny do bursztynowego miodu Jarrah i pozostaje płynny przez długi czas. Nazwa drzewa, a zarazem naszego miodu, wynika z faktu, że muszą one najpierw być spalone, aby zakwitnąć, a kiedy kwitną, dolna połowa pnia zachowuje czarny, wypalony wygląd. Stąd też właśnie w miodzie Black Butt czuć wyraźnie nutę karmelu. Spróbuj koniecznie słodkiego smaku prosto z Australijskiego buszu!

Po miód eukaliptusowy sięgnęłam, ponieważ słyszałam, że ma zbawienny wpływ na drogi oddechowe i polecany jest osobom cierpiącym na przewlekły kaszel. Smak ma wyjątkowo oryginalny, taki wytrawny, nie jest to smak słodkości. Natomiast absolutnie jest bardzo smaczny i łyżeczka rano oraz wieczorem zmniejszyła moje problemy z kaszlem. Zamiast sięgać po sztuczne pastylko warto postawić na ten miód!

 

Hiszpański miód kasztanowy, Apicola Rossend Margalef, 400g

https://konesermiodu.pl/rodzaje-miodu/97-hiszpanski-miod-kasztanowy-apicola-rossend-margalef-400g-8032732210701.html

Ze słodkich nektarów wytwarzanych przez drzewa na północy Hiszpanii, pszczoły zamieszkujące tamtejsze lasy produkują miód kasztanowy. Zbierany jest on latem. Wyróżnia go balsamiczny, „prażony” aromat oraz głęboka, ciemna barwa. Miód kasztanowy ma trwały, intensywny smak. Sięgnij po łyżeczkę i przekonaj się sam!

Dla mnie jest to mój ulubiony smak  miodu. Ciemny, mocny, wyrazisty, idealnie smakuje do herbaty, a nawet do kawy. Świetny, gdy potrzebuję energii, ale nie chcę sięgać po słodkie przekąski. Ten miód dodaje siły!

 

Grecki miód spadziowy, miód ze spadzi dębowej, Stayia Farm, 260g

https://konesermiodu.pl/rodzaje-miodu/41-grecki-miod-spadziowy-miod-ze-spadzi-debowej-stayia-farm-260g-8032732210701.html

Dąb to symbol siły i długowieczności. Miód dębowy charakteryzuje bogaty aromat i smak. Zwykle ma on ciemny, szlachetny kolor. Zawiera potas, magnez, fosfor i sód. Uważa się, że miód dębowy może być stosowany w przypadku zaburzeń żołądkowych czy grypy. Odkryj prawdziwą moc dębowego miodu!

Kolejny mój ulubiony smak miody., Bardziej słodki, niż wersja kasztanowa, dlatego szczególnie lubię go dodawac do owsianki, czy smarować pieczywo. Ma świetny witaminowy skład i warto mieć go pod ręką zwłaszcza w sezonie jesiennozimowym.