Pasieka Tarnowskich – Polskie miody o niezwykłych tradycjach

Dobry naturalny miód ceniony jest od lat nie tylko w polskiej tradycji. Słodka substancja już od czasów starożytnych znana jest  jako produkt zdrowotny i dodatek wzbogacający smak wielu napojów i potraw. Ekologia to także zaleta przekonująca do delektowania się miodem pszczelim. Wszystkie kwiaty, z których pszczoły pozyskują nektar, przekazują swoje wyjątkowo wartościowe naturalne bogactwo. Miód znany jest też z dobrych właściwości uspokajających, dobrze wpływających na bezsenność, co jest ważne w dzisiejszych nerwowych czasach w jakich żyjemy. Dziś chciałabym przedstawić dobre, sprawdzone miody pełne zdrowia – Miody z Pasieki Tarnowskich!

https://pasiekatarnowskich.pl/

Na początek producent o sobie:

Nasze gospodarstwo pszczelarskie powstało w latach osiemdziesiątych XX wieku. Senior rodziny rozpoczął swoją przygodę z pszczołami od dwóch rodzin w ulach warszawskich poszerzanych i, w ciągu kilku lat, powiększył pasiekę do kilkudziesięciu rodzin. Fascynację i pasję pszczołami zaszczepił swoim dzieciom, dla których pszczelarstwo stało się hobby, radością życia i codzienną pracą. Obecnie nasza pasieka liczy ponad 1300 rodzin pszczelich, a pierwsze kroki pszczelarskiego rzemiosła stawia w niej już trzecie pokolenie Tarnowskich.

Nasze gospodarstwo pasieczne znajduje się na terenie Zielonych Płuc Polski czyli województwa warmińsko – mazurskiego. Specjalizujemy się głównie w pozyskiwaniu miodu z roślin nektarujących na tym terenie. Rozkwiecony okres wiosenny dostarcza nam jasnych, delikatnych i przepysznych miodów wielokwiatowych. Z pasiek usytuowanych w paśmie Wzgórz Dylewskich pozyskujemy wyraziste w smaku miody gryczane. Natomiast pasieki zlokalizowane na Pojezierzu Iławskim i Olsztyńskim obdarowują nas miodem lipowym, który w naszej rodzinie zyskał miano Słodkiego Złota Warmii i Mazur. Oferowane miody konfekcjonujemy bezpośrednio po odwirowaniu, dzięki czemu krystalizują w słojach i nie musimy poddawać ich obróbce cieplnej.

W ofercie posiadamy także pyłek kwiatowypropolis oraz szeroki wybór świec z naturalnego wosku pszczelego.

Nasza pasieka funkcjonuje w oparciu o ściśle związane ze sobą trzy zasady. Pierwszą z nich, jest wykorzystanie dostępnej wiedzy oraz zdobytych kwalifikacji i doświadczenia. Druga, to pełne zaangażowanie w pracę. Natomiast trzecia, chyba najważniejsza, to wielka miłość do pszczół.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Z wyrazami szacunku, Tarnowscy.

 

A oto wybrana oferta z Pasieki Tarnowskich. Zapraszam!

 

Miód Lipowy

https://pasiekatarnowskich.pl/produkt/miod-lipowy-600-g/

Miód lipowy uznawany jest przez wielu znawców za najlepszy w smaku miód. Wynika to z jego bogatej zawartości.

Miód lipowy charakteryzuje się zapachem przypominającym zapach kwiatu lipy oraz smakiem lekko ostrym, często gorzkawym. Właśnie ten smak lekko szczypiący w język jest znakiem rozpoznawczym tego gatunku miodu. Miód lipowy w stanie płynnym ma barwę od zielonkawo-żółtej do jasno-bursztynowej – pozyskiwany później ma barwę brązową. Po skrystalizowaniu zmienia zabarwienie na biało-żółte do złocistożółtego.

 

Miód lipowy jest bardziej słodki, bardzo dobrze sprawdza się, jako dodatek do płatków śniadaniowych czy na zdrowe pełnoziarniste pieczywo. Smak jednocześnie jest bardzo delikatny, przyjemny. Uwaga, miód lipowy jest zalecany, jeśli borykamy się z bezsennością, stanami lękowymi, nerwowością o co nietrudno w czasie koronawirusa. Zauważyłam, że łyżeczka miodu lipowego przed snem pozwala mi na znacznie lepszy sen!  Dla mnie to będzie idealny miód zwłaszcza na jesień by zabezpieczyć się przed przeziębieniami.

Miód nektarowo – spadziowy – 600 g

https://pasiekatarnowskich.pl/produkt/miod-nektarowo-spadziowy-600-g/

Miód spadziowo-nektarowy charakteryzuje się barwą od jasnobrunatnej do ciemnobrunatnej. Jest nieco słodszy od klasycznego miodu spadziowego, zawiera bowiem więcej cukrów. Oprócz aromatu żywicznego można w nim wyczuć także aromat kwiatowy. Świetnie smakuje i ma sporo właściwości prozdrowotnych. Ulega średnioziarnistej krystalizacji.

Miód nektarowo-spadziowy jest miodem uniwersalnym, gdyż łączy zwiększoną aktywność antybiotyczną miodów spadziowych z delikatnym smakiem miodów nektarowych. Warto go stosować zarówno jako środek wspomagający leczenie, jak i w profilaktyce wielu chorób. Pozytywnie wpływa również na pracę przewodu pokarmowego.

Miód spadziowy, bardzo dobrze sprawdza się, jako dodatek do płatków śniadaniowych czy na zdrowe pełnoziarniste pieczywo. Smak jednocześnie jest bardzo delikatny, przyjemny. Czytałam też o jego dobrym wpływie na skórę, kilka razy dodałam odrobinkę na wysuszoną skórę i faktycznie cera była gładka, miękka i zregenerowana.

Miód rzepakowy

https://pasiekatarnowskich.pl/produkt/miod-rzepakowy-165-g/

Miód rzepakowy to jeden z najbardziej popularnych w Polsce. Pozyskiwany jest z nektaru i pyłku kwitnącego rzepaku. W związku z tym sezon miodobrania przypada na przełom kwietnia i maja. W formie płynnej charakteryzuje się barwą słomkową, po krystalizacji natomiast przyjmuje kolor biały lub kremowy.

Z początku pachnie kwitnącym rzepakiem, później jednak ten zapach się ulatnia. Krystalizacja następuje stosunkowo szybko, ponieważ miód rzepakowy zawiera wysoki stosunek glukozy do fruktozy i to właśnie jest przyczyną jego szybkiej krystalizacji. Skrystalizowany miód zachowuje swoje cenne właściwości. Podobnie jak w przypadku innych odmian miodu podstawowym składnikiem są węglowodany.

 Za co go uwielbiam miód rzepakowy to na pewno za to, że jest słodki, bardzo delikatny, stąd jest moim ulubieńcem do słodzenia czy to herbat ziołowych, czarnych, a nawet kawy. Nie zmienia bowiem smaku napoju, jest bardzo neutralny. Jest to także moim zdaniem jeden z najzdrowszych miodów. I tak jak cenię np. olej rzepakowy z uwagi na jego korzystny wpływ na dolegliwości z sercem, to także i miód wykazuje  tu rewelacyjne właściwości. Wpływa na poprawę samopoczucia, dodaję energii. Stąd często sięgam po ten miód w przypadku zmęczenia, albo rano po nieprzespanej nocy. To miód, który zdecydowanie dodaje energii. Polecam!

Miód wielokwiatowy 1250g

https://pasiekatarnowskich.pl/produkt/miod-wielokwiatowy/

Miód wielokwiatowy jest jednym z najpopularniejszych rodzajów miodu, po który chętnie sięgamy.

Miód wielokwiatowy łączy w sobie niezwykłe właściwości różnych pożytków pszczelich. Jego smak może być bardzo zróżnicowany w zależności od tego, jakie pożytki dominowały podczas zbierania nektaru przez pszczoły. Jego wyjątkowy smak, sprawia, że w połączeniu z walorami odżywczymi, polecany jest do codziennego stosowania.

Miód z roślin wiosennych ma delikatny, łagodny smak, natomiast ten z pory letniej charakteryzuje się ciemniejszą barwą i wyrazistym smakiem. Miód wielokwiatowy pozytywnie wpływa na układ krążenia, a zwłaszcza pracę serca, dostarczając mu cennych składników energetycznych (glukoza, fruktoza). Wspomaga pracę wątroby, funkcje detoksykacyjne, zapobiega chorobom woreczka żółciowego, żołądka oraz minimalizuje problemy z jelitami, korzystnie wpływając na przemianę materii.

Miód wielokwiatowy wogóle jest takim moim ulubionym miodem od lat. U mnie sprawdza się, jako produkt relaksacyjny, gdy potrzebuję odprężenia. Dobrze działa na sen, z dodatkiem ciepłego mleka genialnie wycisza, uspokaja myśli. Polecam!

 

Anioł – wys. 9 cm

https://pasiekatarnowskich.pl/produkt/aniol-wys-9cm/

Uroczy aniołek z gwiazdkami.
Świeca wykonana z naturalnego wosku pszczelego, nadająca ciepłe światło oraz wyjątkowy aromat o zapachu miodu i propolisu. Naturalny wosk pszczeli posiada delikatny połysk, a jego kolor może się zmieniać z upływem czasu, co jest dowodem jego naturalnego pochodzenia.

Lawenda

https://pasiekatarnowskich.pl/produkt/lawenda/

Świeczka w postaci bukietu lawendy o wysokość 8 cm szerokość 7 cm, wykonana z naturalnego wosku pszczelego, nadająca ciepłe światło oraz wyjątkowy aromat o zapachu miodu i propolisu. Naturalny wosk pszczeli posiada delikatny połysk, a jego kolor może się zmieniać z upływem czasu, co jest dowodem jego naturalnego pochodzenia.

 

Jestem bardzo wymagająca jeśli chodzi o miody z uwagi na moje wieloletnie doświadczenia z tym słodkim przysmakiem. Miody z Pasieki Tarnowskich zaliczam do wysokiej jakości produktów o doskonałych właściwościach zdrowotnych. Stanowiły nie tylko wspaniałe dopełnienie smakowe np. dodane do ulubionego muesli, kakao, czy na świeże pieczywo, ale zauważyłam dobre skutki pro-zdrowotne. Miód zarówno lipowy, jak i rzepakowy, co prawda to nie mój debiut w tej kategorii produktów, natomiast urzekły mnie swoim niezwykłym smakiem. I to jest inny smak od miodów, które znajdziemy na półkach sklepowych. Taki smak miały miody, które jadłam w dzieciństwie z pasieki rodzinnej. Miód wielokwiatowy z półki sklepowej jest typowo słodki, nie czuć w nim tej nutki kwasku.