Gandalf.pl – The Power of Habit – C. Duhigg

 

Zima to czas, który sprzyja molom książkowym! Zdecydowanie od zawsze kocham książki, a okres pandemii odkrył we mnie moc książek o tematyce psychologicznej. To w tym okresie można było w końcu zatrzymać się w codziennej gonitwie, uznać jak wszystko jest ulotne i głębiej zastanowić nad swoją rolą w tym świecie.

Szeroki wybór niezwykle ciekawych pozycji książkowych z działu psychologia odnajdziemy w ofercie sklepu  internetowego Gandalf.

https://www.gandalf.com.pl/

Sklep Gandalf.com.pl powstał w marcu 2004 roku w Łodzi. Gandalf.com.pl. Na przestrzeni lat Gandalf.com.pl poszerzył swoją ofertę, wychodząc z konwencji księgarni internetowej, przy jednoczesnym dbaniu o najbardziej wybredne, czytelnicze gusta. Nieustanny rozwój a także wysoka jakość usług i produktów firmy przełożył się na współpracę z możliwie największą ilością wydawnictw i dostawców. Poprzez proces rozwoju Gandalf .com.pl z księgarnii przeobraził się w sklep internetowy!

Obecnie w bazie do dyspozycji Klienta jest ponad 300 tysięcy produktów: książki właściwie z każdej kategorii tematycznej, począwszy od romansów i literatury pięknej, poprzez poradniki, albumy, a skończywszy na reportażach, publikacjach naukowych i podręcznikach. Ponadto, sklep oferuje bardzo bogaty wybór filmów, muzyki, puzzli, gier i zabawek największych światowych producentów. Gandalf.com.pl rozwija równolegle tradycyjną ofertę książkową wraz z wersją audio. Prezentuje również e-booki i audiobooki. Dodatkowo w ofercie pojawiło się LEGO oraz nowy dział, w którym każdy znajdzie perfumy oraz kosmetyki dopasowane do własnych upodobań – drogeria Gandalf.com.pl.

Zapraszam do lektury dwóch pozycji książkowych z oferty sklepu Gandalf, które szczególnie mnie zachwyciły bardzo nowatorskim podejściem do tego, jak zmienić swoje złe przekonania o zmienić swoje życie na lepsze.

 

The Power of Habit – Why We Do What We Do, and How to Change 

~Charles Duhigg~

 

https://www.gandalf.com.pl/book/the-power-of-habit/

https://www.gandalf.com.pl/books/

 

Często mówi się o sile motywacji, natomiast zapomina o tym, że zwyczajne zlikwidowanie pewnych nawyków pozwoli osiągnąć efektywność w realizacji wielu zamierzonych celów. Niestety naszym życiem rządzą powtarzalne nawyki, które nie tylko zabierają ten czas potrzebny na zmiany, ale mącą umysł, nie pozwalając wyjść z koła błędnych myśli.

Po tę książkę sięgnęłam ponieważ niestety w okresie pandemii w zwyczaj weszły mi pewne zachowania skutkujące m.in niepożądanymi efektami, jak np. nadprogramowymi kilogramami. Sięganie po przekąski w okresie przedłużonego siedzenia w domu, albo nałogowe oglądanie Netflixa to coś, z czym walczyłam wiele razy technikami skutecznej siły woli, ale bezskutecznie. Dopiero lektura tej książki sprawiła, że zaczęłam w końcu myśleć, nad czynnościami, które ywkonuję nieświadomie codziennie.

Znalazłam tu wiele wartościowych historii z życia, które pokazały mi, jak zrozumieć mechanizmy rządzące ludzkim umysłem, jeśli chodzi o zagadnienie nawyków. Często wcześniej wydawało mi się, że to ja podejmuję np. decyzje na co dzień, ale okazało się, że tu rządzi zaprogramowany mózg, a świadomość jest mocno wyłączona!

Droga do pokonania tych niechcianych, zakorzenionych nawyków nie jest łatwa, ale można ich się pozbyć, uwalniając swoje życie codzienność, od rzeczy, które jak wiemy nie są dla nas wartościowe.

To moim zdaniem dobra pozycja także dla osób uzależnionych od zakupów, bo pozwala zatrzymać się i zastanowić na swoim postępowaniem. Autor podsuwa mnóstwo przydatnych komentarzy, przykładów, praktycznych rozwiązań, które wygodne są na co dzień.

Dodatkowo, książkę czyta się genialnie w języku angielskim, słownictwo jest przystępne, uniwersalne, rzutkie, więc to doskonała metoda na poprawę umiejętności językowych.

Burza w twojej głowie – Przerwij błędne koło negatywnych myśli 

~David A. Clark~

 

https://www.gandalf.com.pl/b/burza-w-twojej-glowie/

 

https://www.gandalf.com.pl/k/psychologia/

Ta książka to pozycja obowiązkowa dla każdego! Czyż nie są nam obce uczucia ciągłego zamartwiania się, wstydu, żalu, a chyba najgorszym odczuciem jest rozpamiętywanie zwane także ruminacją. Rozpamiętywanie negatywnych wydarzeń z przeszłości w negatywnym świetle, połączone z obwinianiem się o swoje niewłaściwe słowa i zachowania to coś, co często burzy nasz spokój i nie pozwala ruszyć w przyszłość. Prowadzi nierzadko do bezsenności, a zwykłe odganianie myśli tu nie pomaga.

Książka jest przepięknie wydana. Duży format, wyraźna czcionka sprawia, że sięgam po nią niejako, jak po zeszyt ćwiczeń. I takowym owym jest bo każdy rozdział nie zawiera, jeśli już jak to zazwyczaj bywa krótkiego ćwiczonka, ale ćwiczenia stanowią większą część rozdziału. To są wręcz powiedziałabym sesje terapeutyczne, gdzie autor pozwala dostrzec nam w życiu codziennym przejawy “burzy w mózgu” i dokładnie podpowiada techniki, które pozwolą “wyciszyć” negatywne myśli.

To książka, która pomaga zachować spokój, odpuścić negatywne emocje, skupić się na teraźniejszości i przyszłości. Mówi się, że spokój to rzecz święta i absolutnie dzięki tej książce zmieniło się wiele na pozytywne aspekty w moim życiu, a także w moim otoczeniu.

Przede wszystkim zaprzestanie odczuwania żalu, rozpamiętywania spraw w przeszłości pomaga odczuć akceptację w wielu innych sferach życia. Zaczynamy dostrzegać pozytywne aspekty codzienności, cieszyć się życiem. Wychodzimy z tego kołowrotka destrukcji, który sprawia, że czujemy ciągłe napięcie, a stres rujnuje zdrowie.

Absolutnie książka, która pozwala zacząć żyć w pełni!

 

Polecam!