Nierafinowane.pl – zdrowe oleje kokosowe

Kilka lat temu olej kokosowy zdobył wielką popularność zarówno w kosmetyce, jak i w kuchni. Szczególnie głośno było o popularnej metodzie olejowania włosów. W dzisiejszym wpisie chciałabym przypomnieć, dlaczego warto włączyć olej kokosowy szczególnie do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów.

Wspaniałe oleje kokosowe najwyższej wartości znajdziemy w ofercie sklepu Nierafinowane.pl (wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony sklepu).

https://www.nierafinowane.pl/

OLEJ KOKOSOWY – ZIMNO TŁOCZONY, NIEOCZYSZCZONY OL’VITA – 0.2, 0.45 I 0.9 L

https://www.nierafinowane.pl/olej-kokosowy/1-7-olej-kokosowy-zimnotloczony-extra-virgin-olvita.html#/3-pojemnosc-450_ml

 

OLEJ KOKOSOWY – KOSMETYCZNY, ZIMNOTŁOCZONY OL’VITA

https://www.nierafinowane.pl/oleje-kosmetyczne/34-29-olej-kokosowy-kosmetyczny-zimnotloczony-olvita.html#/1-pojemnosc-200_ml

Moja opinia:

Oleju kokosowego OlVita używam do pielęgnacji twarzy. Tu jednak preferuję go, jako dodatek do moich ulubionych maseczek domowych. I tak zalewam płatki owsiane wrzątkiem, dodaję miodu, roznieconego banana i łyżkę oleju kokosowego. Efekt to doskonale odżywiona, zregenerowana, miękka skóra.

Inne świetne zastosowania oleju kokosowego to np. odżywka do rzęs i brwi. Na szczoteczkę nabieram odpowiednią ilość olejku i tak co wieczór przeczesuję włoski. Widzę wyraźnie, jak są lepiej nawilżone, grubsze, bardziej błyszczące.

To także bardzo dobra odżywka do suchych skórek paznokci. Czasem nakładam go grubszą warstwą na dłonie, na to rękawiczki i tak zostawiam na całą noc. A także bardzo dobry środek do demakijażu twarzy, zwłaszcza do zmywania tłustych eyelinerów lub w obecnym sezonie do ściągania brokatów nakładanych na klej. Przy okazji można sobie ładnie nawilżyć skórę pod oczami.

Oleju kokosowego dodaję także do mojego ulubionego kremu dziennego nawilżającego.

Najbardziej cudowny jest dla mnie olej koksowy w pielęgnacji włosów.  Szczególnie dlatego,że moje włosy są wysokoporowate, a więc suche, szorstkie i łatwo ulegają łamliwości. Zwykłe maski do włosów nie dają rady z ich odżywieniem. Oleju kokosowego Olvita używam 2 razy w tygodniu. Efekt, jaki otrzymuję na drugi dzień to miękkie, lśniące, nawilżone włosy. A przede wszystkim są mniej łamliwe, co jest zmorą moich cienkich delikatnych włosów. Co ciekawego zauważyłam to fakt, że olej kokosowy dobrze wypłukany szamponem 2 razy, nie powoduje obciążenia włosów, są ładnie puszyste.

W ofercie sklepu Nierafinowane znajdziemy także wspaniały wybór zdrowych orzechów. To doskonała przekąska dla dbania o skórę od wewnątrz!

Na szczególną uwagę zasługują orzechy macadamia, cudownie dbające o nawilżenie skóry od wewnątrz. Ciekawostką jest to, że mówi się, że także chronią skórę przed fotostarzeniem. Są więc stworzone na nadchodzące miesiące!

Niewiele ustępują im orzechy nerkowca, zawierające cynk i selen. Te dwa pierwiastki polecane są osobom zmagający się z niedoskonałościami cery, selen nazywany jest sprzymierzeńcem młodego wyglądu naskórka. Zdecydowanie ten smak orzechów jest moim ulubionym!

Wreszcie najbardziej popularne orzechy ziemne. Warto sięgnąć po ich zdrowszą, niesoloną wersję dostępną w sklepie Nierafinowane.pl. Posiadają właściwości antyoksydacyjne, a zatem przeciwdziałają starzeniu, a także pozytywnie wpływają na kondycję skóry, włosów i paznokci.

 

ORZECHY MACADAMIA BIO, EKOLOGICZNE, BIO PLANET

https://www.nierafinowane.pl/orzechy-migdaly-pistacje/221-247-orzechy-macadamia-bio-ekologiczne-bio-planet.html#/41-opakowanie-75_g

Składniki: orzechy macadamia 100% (certyfikowany składnik ekologiczny)

 

 

ORZECHY NERKOWCA BIO, EKOLOGICZNE, BIO PLANET

https://www.nierafinowane.pl/orzechy-migdaly-pistacje/222-249-orzechy-nerkowca-bio-ekologiczne-bio-planet.html#/29-opakowanie-100_g

Składniki: orzechy nerkowca 100% (certyfikowany składnik ekologiczny)

ORZESZKI ZIEMNE BIO, EKOLOGICZNE, BIO PLANET

https://www.nierafinowane.pl/orzechy-migdaly-pistacje/225-257-orzeszki-ziemne-bio-ekologiczne-bio-planet.html#/40-opakowanie-350_g

Składniki: orzeszki ziemne 100% (certyfikowany składnik ekologiczny)