Opawska Barć – moc płynąca z dobrych miodów!

Dobry naturalny miód ceniony jest od lat nie tylko w polskiej tradycji. Słodka substancja już od czasów starożytnych znana jest  jako produkt zdrowotny i dodatek wzbogacający smak wielu napojów i potraw. Ekologia to także zaleta przekonująca do delektowania się miodem pszczelim. Wszystkie kwiaty, z których pszczoły pozyskują nektar, przekazują swoje wyjątkowo wartościowe naturalne bogactwo. Miód znany jest też z dobrych właściwości uspokajających, dobrze wpływających na bezsenność, co jest ważne w dzisiejszych nerwowych czasach w jakich żyjemy. Dziś chciałabym przedstawić dobre, sprawdzone miody pełne zdrowia – Miody z Opawska Barć!

 

https://opawska.pl/

 

Na początek producent o sobie:

Miody i pyłek pszczeli wytwarzany w naszej pasiece charakteryzują się doskonałą jakością i czystością.

Z uwagi na charakter wędrowny pasieki nasze pszczoły mają możliwość korzystania tylko i wyłącznie z obszarów pożytkowych położonych na terenach czystych ekologicznie.

Nasza pasieka przemieszczana jest na terenie Parku Krajobrazowego Góry Opawskie – terenu objętego programem Natura 2000. Nasze pszczoły korzystają z pożytków położonych na obszarach Rezerwatów Przyrody: Cicha Dolina, Las Bukowy, Nad Białką w masywach górskich: Góry Parkowej oraz Biskupiej Kopy i Srebrnej Kopy, przełomach rzek: Białej, Złotego Potoku i Bystrego Potoku.

W naszej pasiece użytkujemy tylko i wyłącznie ule drewniane wykonane z drewna świerkowego wyłożone wewnątrz klepkami drewna lipowego oraz drewniane ule jednościenne, co jest ukłonem w kierunku naturalnego bytowania pszczół w barciach.

Przy pozyskiwaniu miodu korzystamy tylko i wyłącznie ze sprzętu najwyższej klasy posiadającego atest PZH oraz dopuszczenie do kontaktu z żywnością co jest gwarancją niezmienionych cech organoleptycznych charakterystycznych dla danego produktu.

Poniżej kilka wybranych miodów z oferty sklepu Opawska Barć (zdjęcia pochodzą ze strony sklepu, jak i opisy).

MIÓD LIPOWY

https://opawska.pl/home/53-miod-lipowy.html

Miód lipowy pochodzi z nektaru kwiatów lipy. Występuje w barwie od zielonkawożółtej do jasno-bursztynowej, po skrystalizowaniu biało-żółtej do złocistożółtej. W smaku miód lipowy jest słodki, dość pikantny , ostry a nawet lekko gorzki. Wyróżnia się silnym aromatem przypominającym woń kwiatów lipy.

Miód lipowy uważany jest za najlepszy środek na przeziębienia, wykazuje właściwości napotne, przeciwgorączkowe, przeciwskurczowe, uspokajające, wykrztuśne oraz obniżające ciśnienie krwi. Stosowany w anginach, schorzeniach reumatycznych oraz nerwicach.

Miód lipowy zawiera w swoim składzie olejki eteryczne, hesperydynę, garbniki, kwas askorbinowy, karoten, kwasy organiczne.

Pasieka Opawska Barć znajduje się w zagłębiu lipowym, okolice naszych pasiek otaczają tysiące drzew lipowych po obu stronach granicy. Dodatkowo corocznie sadzimy ze środków pozyskanych ze sprzedaży produktów pszczelich ponad 1000 drzew i krzewów miododajnych z czego około 10% stanowią różne odmiany lipy. Więcej o lipach przeczytaj na naszym blogu:

MIÓD LEŚNY

 

https://opawska.pl/home/52-miod-lesny.html

 

Miód leśny jest miodem zbieranym z kwiatów i ziół leśnych, malin, lipy oraz spadzi. Posiada wyjątkowy, delikatny, nieco korzenny smak. Łączy ze sobą wszystkie najlepsze właściwości miodu wielokwiatowego i spadziowego.

Dzięki bardzo wysokiej zawartości enzymów działa bakteriobójczo, bakteriostatycznie, wspomaga leczenie chorób skóry, a jego długotrwałe stosowanie podnosi odporność i ogólną kondycję organizmu. Wzmacnia także układ nerwowy i korzystnie wpływa na poprawę samopoczucia. Stosowany jest w schorzeniach serca i układu krążenia.

W Pasiece Opawska Barć, miód leśny pozyskiwany jest z lasów porastających masyw Biskupiej Kopy i Przedniej Kopy oraz obszarów objętych programem Natura 2000. Nekatar zebrany przez nasze pszczoły właśnie z terenu czystego ekologicznie daje gwarancję wybitnych właściwości zdrowotnych, smaku i aromatu.

 

MIÓD WIELOKWIATOWY DELIKATNIE KREMOWANY

https://opawska.pl/miody/50-miod-wielokwiatowy-delikatnie-kremowany.html

Miód wielokwiatowy zwany potocznie miodem tysiąca kwiatów, który to miód pszczoły wytwarzają z nektarów zebranych z wielu roślin miododajnych kwitnących na polach, w sadach, lasach i na łąkach w tym samym czasie. Dla ułatwienia wyciągania ze słoika, delikatnie skremowaliśmy go dla Was.

Właściwości lecznicze: stosowany w schorzeniach alergicznych oraz w chorobach układu krwionośnego. Dzięki łatwo przyswajalnym cukrom prostym wspomaga mięsień sercowy. Pomocny przy chorobach wątroby i pęcherzyka żółciowego. Osobom uczulonym na pyłki pomaga znosić i uodparniać się na alergie. Ze względu na łagodny smak, miód wielokwiatowy poleca się podawać dzieciom przy leczeniu grypy, przeziębień, chorób dolnych dróg oddechowych, a także zapobiegawczo.

W Pasiece Opawska Barć, miód wielokwiatowy pozyskiwany jest na terenach ekologicznie czystych. Mamy na wyłącznośc do dyspozycji 2 ha sadu czereśni certyfikowanego jako sad ekologiczny oraz 5 ha sadu jabłoni również z certyfikatem ekologicznym. W sadach nie są używane żadne środki ochrony roślin. Dodatkowo, tereny okalające nasze stanowiska posiadają w swoich zasobach przyrodniczy wierzbę, brzozę brodawkową, głóg, kruszynę, czeremchę a łąki po stronie Republiki Czeskiej porastane są gęsto mniszkiem lekarskim.  Miód wielokwiatowy z Opawskiej Barci posiada w sobie nektar takich drzew i krzewów jak: czereśnia, wiśnia, jabłoń, mniszek lekarski, kruszyna, czeremcha, rzepak, liguster, głóg, wierzba.

 

ŚWIECA Z WOSKU PSZCZELEGO NATURALNA

https://opawska.pl/swiece/42-swieca.html

Świeca z wosku pszczelego naturalna, zawiera 100% wosku pszczelego bez żadnych dodatków.

Wspaniała ozdoba, oczyszcza powietrze, nadaje nieprawdopodobny klimat wprowadzając do pomieszczenia delikatną woń rozgrzanego wosku pszczelego, a dodatkowo jonizuje powietrze. Idealna dla alergików. Świeca odlana jest w szklanym słoiczku z ciemnego szkła z zakrętką, posiada pleciony knot bawełniany oraz gustowną złoconą etykietę Opawskiej Barci. Świeca z wosku pszczelego idealnie nadaje się na prezent dla osoby ceniącej praktyczność i minimalizm.

Moja opinia:

Miody zachwyciły mnie niesamowicie swoimi naturalnymismakami, zarazem są niezwykle delikatne. Idealny, jako dodatek do przekładania pieczywa, ale także do herbaty. Mój ulubieniec to miód leśny, świetny, jako dodatek na pieczywo, do gofrów i naleśników.

Miód wielokwiatowy posiada właściwości przeciw przeziębieniu ale także świetnie wspomaga regeneracje organizmu.  Polecam dla wzmocnienia organizmu, dodania energii.

I najbardziej popularny miód lipowy w wydaniu Opawskiej Barci jest wyjątkowo smaczny. Dodaję go do herbaty, ale szczególnie sprawdza się do picia na czczo z cytryną. Ma swój przyjemny delikatny smak i jest to rodzaj miodu, który lubię wykorzystywać w kosmetyce do domowych maseczek.

Polecam!