Bracia Ziółkowscy – świeża kawa smakuje lepiej

#Poniższy materiał jest współpracą reklamową

Etiopczycy  zwykli mawiać: “Jeśli masz zmartwienie – napij się kawy. Jeśli się cieszysz – napij się kawy. Jeśli jesteś zmęczony – napij się kawy!”.

I tak właśnie – Kawa to dla mnie styl życia. Nie tyle napój, co moja towarzyszka w szarej codzienności, jak i podczas bardziej relaksujących chwil. Sprawdza mi się idealnie, gdy bladym świtem pośpiesznie piję jej kilka łyków, jak i w weekend, gdy delektuję się nią leżąc w łóżku i czytając ulubioną książkę.

Chwila z kawą to moja mała chwila luksusu w ciągu zabieganego dnia.  Osobiście bez kawy nie wyobrażamy sobie życia i ani jednego przepracowanego dnia, a poranka w zupełności. Rano, sięgam wyłącznie po czarne espresso, natomiast po południu najchętniej delektuję się kawami smakowymi. W dzisiejszym wpisie, chciałabym przedstawić fantastyczne kawy z oferty Bracia Ziółkowscy, które urzekły mnie swoimi aromatami.

https://braciaziolkowscy.pl/

Na początek kilka słów producenta o sobie:

“Kawę palimy już od 15 lat. Zaczynaliśmy amatorsko, paląc kawę na własne potrzeby w żeliwnej patelni. Wkrótce zastąpiła ją niewielka palarka bębnowa. Kolejne profile wypalenia ustępowały miejsca wersjom udoskonalonym, zapełniając archiwalne notatniki. Kawę zaparzaliśmy w kawiarkach, ekspresach ciśnieniowych, aż wreszcie dołączyły do tego alternatywy.

To, co nie uległo zmianie, to nasze przekonanie, że kawę trzeba pić świeżo paloną. Tylko taka może dać prawdziwą radość i przyjemność picia. To dlatego w 2002 roku zaczęliśmy wypalać kawę na własne potrzeby. I dlatego dzisiaj zdecydowaliśmy się otworzyć palarnię, by regularnie dostarczać Wam kawę, którą sami chcielibyśmy pić”.

Poniżej wybrana kawa z oferty sklepu – opisy i zdjęcia pochodzą ze strony sklepu. Zapraszam do przeglądu wybranych wersji smakowych!

Honduras Organic

https://braciaziolkowscy.pl/produkt/honduras-organic/

Średnio palona kawa z Hondurasu, która znakomicie sprawdzi się w ekspresach ciśnieniowych i kawiarkach. W smaku dominują nuty czekoladowe lekkim posmakiem białych winogron.

Kawa z certyfikatem rolnictwa ekologicznego.

 

Brazylia Cerrado

https://braciaziolkowscy.pl/produkt/brazylia-cerrado/

Kawa ziarnista jakości specialty. Średni stopień wypału, przeznaczona jest do ekspresów ciśnieniowych i kawiarek.

Kraj, region: Brazylia, Cerrado, Chapado de Ferro
Odmiana botaniczna: Mundo Novo, Paraiso MG
Obróbka: naturalna

 

Rwanda Twongere

https://braciaziolkowscy.pl/produkt/rwanda-twongere/

Wysokiej jakości robusta z Rwandy. Poddana starannej obróbce, stąd w smaku przewyższa niejedną arabikę. Średni stopień wypału, kawa przeznaczona do ekspresów ciśnieniowych i kawiarek.

Kraj, region: Rwanda, Prowincja Północna
Producent ziaren: Spółdzielnia Twongere Kawa
Odmiana botaniczna: Robusta

Słodkie espresso

https://braciaziolkowscy.pl/produkt/mieszanka-espresso-e/

Ciemno palona mieszanka arabik z Ameryki Południowej i Środkowej – Brazylia, Kolumbia i Kostaryka. Charakteryzuje się niską kwasowością, pełnym body, aromatem czekolady i orzechów. Doskonale sprawdzi się jako espresso, jak również w kawach mlecznych.

Pochodzenie: Mieszanka
Skład: 100% Arabika
Stopień palenia ziaren: średni
Przeznaczenie: Espresso

 

Moja opinia:

Kawa ta zaskoczyła mnie swoim niesamowitym aromatem, jest bardzo unikalny, inny od znanych mi dotąd aromatów kawy. Jest orzeźwiająco, lekko, smaki są lekko orzechowe. Bardzo lubię pić tę kawę, jako mrożoną, na upały idealna. Świetna jako dodatek do lodowego deseru. 

Kawa ma mocny aromat i najbardziej pasuje mi do porannego rozbudzenia. Po zaparzeniu ma niesamowicie intensywny zapach, który unosi się w całym mieszkaniu. Mocny aromat, który jednocześnie pobudza. Ja ja lubię pić nawet bez mleka, wtedy ma taki swój wyrazisty smak. 

Piękne egzotyczne opakowania, w które jest pakowana sprawia, że to idealny pomysł na prezent!

Polecam!