Szydełkowa Polana – wyroby wełniane tworzone z pasją

#Poniższy materiał jest współpracą reklamową

Dzisiejszy wpis jest poświęcony niezwykłym akcesoriom zimowym Szydełkowa Polana.  Czapki, szale w całości robione są ręcznie. Są proste w formie, atrakcyjnie kolorystycznie, z włóczek dobrej jakości, jak najbardziej naturalnych.

Wełen naturalnych i syntetycznych na naszym rynku jest do wyboru mnóstwo ale do produktów Szydełkowa Polana wybierane są te dobrej jakości i miłe w dotyku, najczęściej mieszanki wełny alpaki i merynosa.

Na pewno te wyroby z wełną będą cieplejsze i będą lepiej oddychały. Najlepsze wyroby są z wełny merino, z merynosów oraz z alpaki. To wełny najwyższej jakości i zawsze nieco droższe niż inne włóczki.

https://www.instagram.com/szydelkowa_polana/

 

Artystka o swoich produktach:

 

Szydełkowa polana to działalność artystyczna, która pomaga spełniać wymarzone rzeczy pełne zachwytu. Pracuję najczęściej za pomocą nici, szydełka, igły, pędzli i rąk. Jak to na polanie jest pełno różnych kwiatów i stworzeń jednak to przestrzeń otulona i przypomina leśną oazę. Tak i produkty, które u mnie powstają są rożne i indywidualne ale łączy ich ciepło.

 

Moja opinia:

Na początek muszę wspomnieć o przemiłym i bardzo profesjonalnym kontakcie z artystką Szydełkowej Polany. Pani Ania świetnie pomaga dobrać produkty, służy radą i właściwie pozwala klientowi stworzyć swój wymarzony produkt:)

Miałam przyjemność testowania czapki i cieplutkiego szala, jako moich ulubionych akcesoriów zimowych. Szal zaskoczył mnie tym, jak wełna w nim jest delikatna, miękka, zupełnie nie gryzie. Idealna do dokładnego szerokiego opatulenia szyi. Cudowny różowy odcień, takie jesienne wrzosy czerwone, sprawia, że czuję się stylowo i kobieco. Wykonany w zgodzie z bardzo modnymi trendami w kolorach, więc są idealny do różnych sportowych kurtek, czy bardziej eleganckich płaszczy.

Czapka, czapce nierówna. Dobra czapka musi być ciepła, nie przepuszczać wiatru, szczególnie na wysokości uszu. Czapka jest wykonana z niezwykle grubej włóczki, to czapka doskonała na największą zimową zawieruchę. Jednocześnie, jako że materiały użyte są naturalne przyjazne dla skóry, czapka pozwala swobodnie oddychać skórze głowy. Nie ma tu mowy o gryzieniu, pojawianiu się zaczerwienienia, wrażliwości na włóczkę. Czapka jest długa, można ją naciągnąć dobrze na uszy. A poza tym jest gęsto dziergana i to dla mnie ogromny plus, bo pozwala chronić uszy przed zawieruchą. Nosi się ją świetnie!

Jestem pod wrażeniem, jak modele zostały wykonane. Widać ogromną solidność, rzetelne podejście do sztuki szydełkowania. Wszystko jest tak pięknie, równo wykonane, że nabiera się samemu szacunku aby dbać o te rzeczy. Pragnę się nimi cieszyć długie lata bo takie wyroby włóczkowe nigdy nie wychodzą z mody!

 

Polecam!