Dottore – kosmeceutyki wywodzące się z medycyny estetycznej

 

#Poniższy materiał jest współpracą reklamową

Dottore cosmeceutici to pierwsza polska marka kosmeceutyków wywodząca się z medycyny estetycznej.

 

https://www.dottore.pl/

 

Na początek kilka słów producenta o kosmetykach:

Stworzona w 2012 roku szybko podbiła rynek kosmetyczny w Polsce. Oprócz Polski produkty marki dottore cosmeceutici docierają również do innych krajów w Europie. Cała produkcja odbywa się w Polsce w oparciu o unikalne receptury i starannie dobrane składniki aktywne i surowce pochodzące z całego świata.

 

Poniżej wybrane produkty Dottore, które miałam okazję przetestować w pielęgnacji wiosennej- zdjęcia i opisy pochodzą ze strony sklepu.

CITY DAY CREAM

Krem chroniący przed czynnikami miejskiego środowiska

https://www.dottore.pl/kremy/23-city-day-cream.html

“City to kompleksowa, oparta na dobroczynnej fermentacji pielęgnacyjna linia kosmetyków chroniących przed szkodliwymi czynnikami miejskiego środowiska. Zaraz po słońcu, zanieczyszczenie powietrza jest największym wrogiem skóry. Sucha i odwodniona cera to efekt zanieczyszczenia środowiska. Jeśli mieszkasz w mieście, nie dasz rady uniknąć spalin, smogu ani klimatyzacji. Możesz jednak podjąć pewne środki ostrożności, by chronić swoją skórę”.

Kosmetyku używam na co dzień pod filtr przeciwsłoneczny, aby dodatkowo chronić skórę przed szkodliwym wpływem środowiska. Zdecydowanie kosmetyk rewelacyjnie nawilża cerę, wręcz odżywia. Dzięki temu skora jest bardzo gładka, miękka. Z tym kosmetykiem bardzo lubią się wysokie filtry SPF 50. Krem jest dobrą bazą pod makijaż.  Gdyby jeszcze ten kosmetyk miał w sobie filtr SPF 50 byłby moim ideałem. Świetny kosmetyk, który zadba o skórę szczególnie jeśli chodzi o zanieczyszczone środowisko.

 

PURATORE HOME

Peeling enzymatyczny z papainą

https://www.dottore.pl/produkty-uzupelniajace/37-puratore-home.html

“Dogłębnie oczyszcza skórę z wszelkich zanieczyszczeń atmosferycznych, usuwa martwy naskórek. Intensywnie odżywia i nawilża skórę sprawiając, że jest miękka, gładka i jedwabista. Odpowiedni dobór składników aktywnych umożliwia efektywne działanie nawet w przypadku skór bardzo wrażliwych. Papaina skutecznie rozpuszcza warstwę rogową naskórka pozostawiając skórę oczyszczoną i odświeżoną”.

Jeśli chodzi o skórę twarzy to zdecydowanie chętniej sięgam po kwasy owocowe lub peelingi enzymatyczne, aniżeli po mechaniczne peelingi ziarniste. Szczególnie produkty z papainą bardzo dobrze działają na cerę dojrzałą, suchą. Peeling Dottore doskonale radzi sobie z suchymi skórkami. Po jego zastosowaniu skóra jest mięciutka, gładka. Używam produktu 2 razy w tygodniu i widzę, jak jest rozjaśniona, wygląda zdrowiej na wypoczętą i rozświetloną. Polecam!

CITY SUN BODY

Przeciwsłoneczne mleczko ochronne do ciała SPF 30

https://www.dottore.pl/kremy/144-city-sun-body.html

“Substancje aktywne w mleczku zostały skomponowane w taki sposób, aby działając synergistycznie zapewniały ochronę w szerokim spektrum promieniowania UV-A oraz UV-B i Blue Light oraz odżywiały skórę narażoną na szkodliwe czynniki środowiskowe”.

Mleczko jest idealne do codziennego komfortowego użycia, czyli nie tylko na plażę. Przede wszystkim dobrze się wchłania, nie bieli, świetne do ochrony dekoltu, nie brudzi odzieży. Opakowanie z pompką jest funkcjonalne w użyciu, produkt jest długo świeży od momentu otwarcia. Skóra jest bardzo dobrze chroniona, także przed promieniowaniem Blue Light, więc kosmetyk można stosować w domu np. pracując zdalnie. Krem nawilża skórę, która jest jędrna, miękka, wygląda na wypielęgnowaną.

Polecam!