Olej z czarnuszki zwany złotem faraonów

Od wielu lat doceniam zdrowotne właściwości olejów zimno tłoczonych. Moim ulubieńcem jest olej lniany, ale wysokie miejsce zajmuje też olej z czarnuszki.

Uspokaja, wycisza, zwiększa odporność na stresy oraz pomaga w walce z bezsennością. Zapobiega przeziębieniom, grypie, zapaleniom gardła, łagodzi objawy alergii, wzmacnia układ immunologiczny. To tylko jedne z wielu jego cudownych właściwościach. W odróżnieniu od oleju lnianego olej z czarnuszki posiada bardziej charakterystyczny, wyczuwalny smak, stąd nie zawsze komponuje się z potrawami. Dlatego warto sięgnąć po komfortową formułę przyjmowania go w kapsułkach. Produkt taki znajdziemy w ofercie sklepu Spirulina.pl.

Olej z czarnuszki egipskiej – kapsułki

https://www.spirulina.pl/

Olej z czarnuszki bioalgi tłoczony jest na zimno i nie podlega procesowi rafinacji. To bardzo istotne, ponieważ oleje rafinowane zawierają mniej korzystnych dla zdrowia składników niż nierafinowane. Ważny jest również fakt, że olej z czarnuszki od bioalgi pochodzi z pierwszego tłoczenia. Oznacza to, że nasiona czarnuszki tłoczone były tylko raz, a powstały z nich olej zachował wszystkie składniki odżywcze w najwyższych wartościach.

Moja opinia:

Regularne przyjmowanie oleju z czarnuszki w kapsułkach Bioalgi spowodowało u mnie przede wszystkim bardzo pozytywne zmiany na skórze. Skóra stała się bardziej nawilżona, jędrna, miękka i gładka. Włosy wzmocniły się, stały się bardziej błyszczące.

Przyjmowanie suplementu wpływa korzystnie na ogólne samopoczucie. Lepiej się funkcjonuje, większa ilość energii sprzyja lepszej jakości życia.  Bardzo doceniam w tym produkcie, że ma wpływ na metabolizm lipidów i cukrów w organizmie: obniża poziom cholesterolu, triglicerydów oraz cukru we krwi.

Wielką zaletą jest forma kapsułek, która szczególnie sprawdzi się podczas wyjazdów wakacyjnych, gdyż nie zawsze wygodnie jest wozić ze sobą butelkę oleju.

Polecam!