BOSKIE ŹRÓDŁO – zdrowy i doskonały w smaku olej lniany.

Wiele badań potwierdza korzystny wpływ oleju lnianego na zdrowie. Znajduje on zastosowanie jako środek uzupełniający dietę dla każdego dbającego o zrównoważony sposób żywienia. Warto jednak sięgać po oleje lnianie z dobrej jakości lnu i dodatkowo wytwarzane odpowiednią metodą gwarantującą zachowanie ich cennych składników. Takie oleje znajdziemy w ofercie Boskie Źródło.

https://boskiezrodlo.pl/

Tradycyjne receptury, rzemieślnicze metody to coś, co szczególnie przyciągnęło mnie do sięgnięcia po olej lniany z olejarni Boskie Źródło. Ważne jest to, że oleje zimno tłoczone wyciskane są z nasion w prasach ślimakowych, nie poddawane żadnej obróbce termicznej czy chemicznej.

Najlepsze składniki pochodzące do ich wytworzenia to wyselekcjonowane polskie ziarna, najczęściej od podkarpackich rolników. Dzięki pasji właściciela olejarni do tego co robi, powstają zdrowe i doskonałe w smaku oleje, które od pokoleń gościły na polskich stołach jak np. rzepak, len złocisty, wiesiołek, ostropest, rydzowy, konopia oleista, czarnuszka oraz słonecznik.

“Oleje w olejarni Boskie Źródło powstają metodą tłoczenia „na zimno”, która polega na wyciskaniu oleju z nasion w prasach ślimakowych, w których temperatura tłoczenia nie przekracza 35°C, dzięki temu wszystkie składniki, wrażliwe na temperaturę, zachowują swoje właściwości”.

Olej złoty len

https://boskiezrodlo.pl/produkt/olej-zloty-len/

Zalety oleju lnianego wg producenta:

  • ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe
  • obniża poziom cholesterolu i triglicerydów
  • zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia
  • wpływa na obniżenie i utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi
  • wspomaga układ trawienny, zmniejszając obawy zaburzeń żołądkowo-jelitowych
  • zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory, szczególnie nowotwór piersi i gruczołu krokowego
  • łagodzi objawy menopauzy, regulując równowagę hormonalną
  • wspomaga leczenie depresji
Moja opinia:

Oleje lniane goszczą w mojej diecie od lat. Nie tylko w roli składnika odżywczego, który ma wspomóc funkcjonowanie organizmu, ale także olej lniany to doskonały nawilżacz skóry od wewnątrz. Warto, jednak sięgać po takie produkty z olejarni, gdzie wyraźnie zaznacza się, jaką metodą olej jest tłoczony. Wtedy możemy mieć pewność, że odpowiednio przechowując taki olej w lodówce i dodając do ulubionych dań zapewnimy sobie maksimum korzyści zdrowotnych.

Olej “Złoty Len” od Boskie Źródło zachwycił mnie swoim smakiem. I choć ogólnie lubię smak lnianych olejów, to ten ma wyjątkowo przyjemny posmak, takich złotych ziaren, troszkę jakby orzechowy. Na tyle go uwielbiam, że zaczęłam delektować się nim po prostu maczając świeże pieczywo. Świeża ziarnista bułka w towarzystwie tego oleju, do tego odrobina naturalnego twarożku i mamy pyszny zdrowy posiłek w roli śniadania, przekąski, kolacji. Szczególnie mogę polecić osobom na diecie, bo syci i zmniejsza ochotę na słodkości. Olej jest pozbawiony gorzkiego posmaku, więc będzie dobrą opcją dla dzieci, czy osób które szukają delikatnych smaków w olejach.

W parze ze smakiem idzie oczywiście świeży zapach, który po otwarciu butelki cały czas utrzymuje się w niezmiennym stanie. Odkąd piję olej (ok 2-3 łyżki dziennie z pieczywem, lub jako dodatek do dań obiadowych) polepszyło się moje samopoczucie. Lepiej śpię, w ciągu dnia wzrosła także wytrzymałość fizyczna i umysłowa organizmu.

Odłożyłam kilka swoich suplementów np. na wzrok, włosy, skórę i widzę wyraźne rezultaty stosowania oleju lnianego. Przede wszystkim skóra jest lepiej nawilżona i odżywiona, a włosy pięknie błyszczą.

Polecam wprowadzenie oleju lnianego do swojej diety z dobrej olejarni. Warto zrobić coś tak dobrego dla swojego zdrowia, wyglądu i samopoczucia.

Polecam!

 

#współpraca barterowa