Piotr Kościelny “Nagonka” – świetna propozycja na zakończenie lata

Okres letni wakacyjny to dla mnie od wielu lat czas na odkrywanie nowych powieści kryminalnych polskich autorów. Do moich ulubieńców, należy tu autor Piotr Kościelny, a 23 sierpnia 2023 miała miejsce premiera jego najnowszej powieści “Nagonka”.

https://www.skarpawarszawska.pl/

https://www.skarpawarszawska.pl/shop/thriller/nagonka.html

Poniższy opis pochodzi ze strony Wydawnictwa:

Najnowszy thriller od autora takich bestsellerów jak “Łowca”, “Zwierz” czy “Dom”! We Wrocławiu napadnięto i zamordowano Jakuba – byłego partnera Bieleckiego. W tym samym czasie lekarze starają się uratować życie Moniki Warłacz i jej dziecka. Sikora z Bieleckim rozpoczynają poszukiwania zabójcy. Dokonują zatrzymania „Robsona”, z którym kiedyś związany był Jakub. W mieście dochodzi do kolejnego mordu. Tym razem ginie osoba narodowości romskiej. Sikora jest przekonany, że za tą zbrodnią stoi zabójca Kuby. Morderca umieszcza na murze cmentarza żydowskiego antysemickie napisy. W mieście wybuchają zamieszki wywołane fałszywą informacją, że za zabójstwami dzieci, które miały miejsce w ostatnim czasie, stoją przedstawiciele mniejszości żydowskiej. Wrocław kolejny raz mierzy się z seryjnym zabójcą. Śledczy muszą się spieszyć, zanim psychopata znów wyruszy na łowy… Piotr Kościelny nie zwalnia tempa, dając swoim czytelnikom to na co zawsze czekają: krwawe zbrodnie, nagłe zwroty akcji i bohaterów, których w prawdziwym życiu nie chcieliby spotkać na swojej drodze.

Moja Recenzja

Niestety lato powoli dobiega końca, stąd warto wykorzystać te ostatnie letnie wieczory na dobrą lekturę. Z zaciekawieniem więc sięgnęłam po kolejną powieść Piotra Kościelnego “Nagonka” – autora, który nigdy mnie nie zawiódł jeśli chodzi o fantastycznie spędzony czas z jego książkami.

Już na samym początku autor wprowadza w świat trwających dramatów, które dotyczą m.in. znanych nam już z poprzednich powieści bohaterów Sikory i Bieleckiego. Oni oraz nowi bohaterowie książki jak zawsze fantastycznie są naświetleni, ich przeżycia, emocje pozwalają zagłębić się w losy postaci. W dobrym kryminale najbardziej uwielbiam to, gdy postaci są realistycznie określone – i tu tak jest wręcz rozumiemy motywy bohaterów.

Oczywiście, jest tu motyw seryjnego zabójcy, piętrzące się pytania, zagadki, a wszystko wydaje się być nie tak, jak by się mogło wydawać. Akcja książki rozwija się w szybkim tempie, nie sposób jest łatwo zamknąć książki. Bardzo ciekawe są poruszane tu tematy społeczne, jak nietolerancji. Zdecydowanie książka zmusiła mnie do refleksji.

Sama akcja kryminalna jest ciekawa, wciągająca, to coś innego, niż spotkałam dotąd w tego typu powieściach. Nie można się nudzić od pierwszej do ostatniej karty powieści!

U mnie przeczytanie tej książki to była kwestia długiego deszczowego letniego wieczoru i kolejnego słonecznego wolnego poranka. Książka dostarczyła niebywałej rozrywki, przez te kilka godzin byłam nieobecna dla świata. Powiesć była mocna, dosadna, targała moimi emocjami, jak inna dotąd tego Autora. Stąd uważam, że książki Kościelnego mimo często poruszających tematów, dość porażających wydarzeń tam opisanych pozwalają nam odpocząć, bo mózg zapomina o naszej codzienności.

Polecam – to mój kryminalny majstersztyk lata 2023!

#współpraca barterowa