Pasieka Wielkopolska – miód stuprocentowo naturalny-

 

Dobry naturalny miód ceniony jest od lat nie tylko w polskiej tradycji. Słodka substancja już od czasów starożytnych znana jest  jako produkt zdrowotny i dodatek wzbogacający smak wielu napojów i potraw. Dziś chciałabym przedstawić dobre, sprawdzone miody pełne zdrowia – Miody z Pasieki Wielkopolskiej !

Pasieka Wielkopolska stawiana tradycyjne pszczelarstwo.

Regionalne pasieki Wielkopolskie można spotkać na terenach powiatu wrzesińskiego, poznańskiego, średzkiego, słupeckiego oraz gnieźnieńskiego.

To pasieki tradycyjne, gdzie pszczoły są zdrowe a miód stuprocentowo naturalny. Miód powstaje z nektaru zebranego przez pszczoły na terenach o nieskazitelnej czystości, oddalonych od miast, dróg, nie narażonych na opryski. Dlatego pasieki zlokalizowane są głównie w środku leśnej głuszy, na naturalnych łąkach oraz terenach Doliny Cybiny.

https://www.pasiekawielkopolska.pl/produkty

Zapraszam do przeglądy wybranych produktów z Pasieki Wielkopolskiej – zdjęcia poglądowe i opisy techniczne zastosowania miodów pochodzą ze strony sklepu.

Miód FACELIOWY

https://www.pasiekawielkopolska.pl/sklep/Mi%C3%B3d-FACELIOWY-p470542350

Miód faceliowy, stosowany jest podczas leczenia chorób układu pokarmowego, trzustki, dwunastnicy czy wrzodów żołądka.

Pomaga także w leczeniu górnych dróg oddechowych, m.in. astmy oskrzelowej. spożywanie tego miodu, podczas zatrucia będzie wspomagało ochronę wątroby. Świetnie sprawdzi się także w czasie przeziębienia, podczas domowej kuracji

 

Miód faceliowy posiada wyśmienity oryginalny posmak kwaskowy. Uwielbiałam dodawać go także do lekkiego posłodzenia kawy, uważam, że w tej roli jest niezastąpiony, bo nie zmienia smaku kawy, a jest znacznie zdrowszy niż popularny cukier czy słodzik.

Miód z PORZECZKĄ

https://www.pasiekawielkopolska.pl/sklep/Mi%C3%B3d-z-PORZECZK%C4%84-p574273475

  • liofilizowane owoce zachowują wszystkie swoje wartości odżywcze
  • miód wielokwiatowy zachowuje swoje wszystkie właściwości
  • witamina C oraz rutyna pochodzące z porzeczek wspierają się wzajemnie i świetnie wchłaniają do organizmu
  • związki znajdujące się w czarnej porzeczce działają oczyszczająco na drogi moczowe, działają antybakteryjnie i hamują rozwój miażdżycy

Skład: 97% miód rzepakowy kremowany, 3% porzeczka liofilizowana

Miód z czarną porzeczką zachwycił mnie niesamowicie swoim naturalnym smakiem, jest delikatny, ale wyczuwalny jest aromat czarnej porzeczki. Idealny, jako dodatek do przekładania pieczywa, ale także do herbaty. Mój ulubieniec świetny, jako dodatek na pieczywo, do gofrów i naleśników.

 

Miód LIPOWY

https://www.pasiekawielkopolska.pl/sklep/Mi%C3%B3d-LIPOWY-p144932367

Miód lipowy uważany jest za najlepszy środek przy przeziębieniu, grypie, chorobach przebiegających z wysoką temperaturą, schorzeniach górnych i dolnych dróg oddechowych. Zanotowano silne działanie na bakterie Gram-dodatnie (gronkowce, paciorkowce), Gram-ujemne oraz drożdżoidalne chorobotwórcze dla człowieka. Ponadto miód ten działa napotnie, przeciwskurczowo, przeciwkaszlowo i wykrztuśnie. Wspomaga leczenie zapalenia oskrzeli i zapalenia płuc. Miód lipowy polecany jest także w chorobach serca i układu krążenia. Działa łagodnie moczopędnie, skutecznie likwidując obrzęki oraz nieznacznie obniża ciśnienie tętnicze krwi. Miód ten jest polecany również w schorzeniach układu nerwowego, stresie i bezsenności.

Najbardziej popularny miód lipowy w wydaniu Pasieki Wielkopolskiej jest wyjątkowo smaczny. Dodaję go do herbaty, ale szczególnie sprawdza się do picia na czczo z cytryną. Ma swój przyjemny delikatny smak i jest to rodzaj miodu, który lubię wykorzystywać w kosmetyce do domowych maseczek.

 

Miód GRYCZANY

https://www.pasiekawielkopolska.pl/sklep/Mi%C3%B3d-GRYCZANY-p371640866

Sprawdza się w zapobieganiu i leczeniu chorób serca i układu krążenia, zwłaszcza na podłożu miażdżycowym. Odgrywa ważna rolę jako lek ochraniający i odtruwający wątrobę. Ze względu na wysoką zawartość choliny, zabezpiecza organizm przed jej niedoborem, którego konsekwencją może być uszkodzenie wątroby i nerek. Cenny w leczeniu niedokrwistości z niedoboru żelaza. Podawany chorym w okresie rekonwalescencji, po zabiegach operacyjnych z utratą krwi. Wpływa korzystnie na wzrok, słuch i pamięć. Wspomaga terapię przeciwnowotworową.

Miód gryczany króluje w mojej kuchni od zawsze. Jego nieco kwaskowy smak sprawia, że szczególnie lubię go spożywać rano, na śniadania, najczęściej do musli. Doskonale dodaje mi energii na cały dzień. Miód gryczany jest niezwykle smaczny, aromatyczny, jeden z lepszych, jakie miałam okazję stosować.

Pyłek pszczeli 250g

https://www.pasiekawielkopolska.pl/sklep/Py%C5%82ek-pszczeli-250g-p592079528

<p “=””>Zawiera głównie białka (około 20 aminokwasów), jest doskonałym źródłem witamin, zwłaszcza D i E, ale również B1, B2, B6, C, G, H, P, E, kwasu foliowego, posiada także blisko 100 rodzajów enzymów, naturalne substancje antybiotyczne, kwasy organiczne oraz wiele niezbędnych minerałów – żelazo, miedź, siarkę, sód, potas, wapń, magnez, mangan, cynk, chrom, nikiel, selen, kobalt i lit. W sumie zawiera ponad 250 różnych związków chemicznych. Jest to aktywny kompleks składników niezbędnych do właściwego przebiegu kluczowych reakcji życiowych komórek.

Pyłek w ilości 2 łyżeczkek rozpuszczam w szklance wody i tak spożywam codziennie na czczo. Produkt doskonale wspomaga odporność, więc jest idealny na obecny sezon jesienny. Można także dodawać do owsianek, czy na pieczywo. Mieszam go również z miodem, aby wspomóc wspaniałe właściwości miodowych produktów.

Polecam!

# współpraca barterowa